Stránky

pátek 29. září 2017

Mých 21 podzimních oblíbeností

Tak nádhernej den s nálepkou babí léto si zaslouží ódu na podzim a výběr mých každoročních podzimních oblíbeností roku. Podzim sebou totiž každoročně přivane dávku něčeho nového, co na něm tolik miluju. Jsou to maličkosti, blbosti, ale především je to ta touha nadechnout se čerstvého podzimního vánku s příslibem nových začátků. 

Taky někdy přemýšlíte, že byste nechtěli žít v zemi, kde se nestřídají roční období?
 

Tak prosím, tady jsou ty moje podzimní:
.
1. rozloupávání kaštanů 
2. focení neuvěřitelně nádherných barevných variací přírody 
3. usínání při bubnování deště 
4. podzimní vůně čaje a chřoupání sušenek
5. probouzení se do mlhy a deště a zjištění, že je neděle 
6. slazení kakaa pořádnou hordou šlehašky 
7. cestování do podzimem zabalených metropolí11. zapalování svíček, které provoní celý byt
12. těšení se na sníh, perníčky a Vánoce
13. vyhrabávání rukavic z kapes kabátů, na které jste přes léto zapomněli  
14. svatomartinská husa se svatomartinským vínem
15. podzimní barvení vlasů na tmavo
16. tradiční nákup nových sešítků v papírnictví, bez ohledu na fakt, že už se do školy dávno nechystám
17. výlety na chalupu, kde se dá jen vařit, povídat si a hrát deskový hry 
18. každoroční lákavá představa, že začnu zase hrát v orchestru
19. bublavý burčák, který vám skoro bouchne v autě
20. pouštění levných draků z hračkářství od vedle
21. zářijová touha začít chodit zase na přednášky historie a dějin umění


A jaké jsou ty vaše podzimní oblíbenosti? 
 .
Lupněte je do komentáře, budu se na ně těšit. A já si jdu uvařit voňavý čaj, zapláti svíčku a zabalit se s Williamínkem a Johnim do deky.

Vaše TerezaInOslo

7 komentářů:

 1. Moje podzimni oblibenosti jsou prochazky Prahou za hrejiveho slunicka s pestrobarevnou prirodou zvlaste Vysehrad a Petrin,sbirani listu a kastanu a pak teply medovy caj, cafe latte nebo cokolada se slehackou 😊Krasny barevny podzim preje Jana

  OdpovědětVymazat
 2. Pani! Presne jsi vystihla to, co na podzimu miluju a obdivuju:) jeste na podzim miluju dlouhé horké vany, polévky z dýně a koláče s jablky (a tu vuni!) a čtení knížek, kdyz prsi:)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Terezka! V niektorých bodoch som sa úplne našla a tu sú moje ďalšie : prechádzky počas jesenného krásneho počasia s výhľadom na Prahu, oversized svetríky v teplých farbách, pumpkin-spiced latte, pocit nového začiatku a inšpirácie :)

  Barbie´s Vibe

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj Terezko! tvůj blog jsem našla celkem nedávno, ale není den abych ho nekontrolovala jestli nepřibylo něco nového ...:) nemám popravdě ani přečtené všechny články, ale líbí se mi fotky, příběhy! (ke všemu prožité) :) mám prcky dvojčata a s manželem pořád přemýšlíme jestli 3 ano nebo ne...no když vidim malýho Williamka, tak to tiká ostošest, ale pak zase ty praktický věci na řešení.....no, uvidíme :)
  můj podzim? každý rok zapomenu že ho mám vlastně ráda...to až když se začnou objevovat ty barvy, dýně všude a vřes, ten miluju asi nejvíc! strašně ráda jim (a peču!), sladký hlavně! takže cappucino a čaj s čímkoliv na zahřátí? nejlepší období kdy si můžu říct jasně, to je jen kvůli tomu! zahřátí :) sbírání kaštanů s dětmi jsme absolvovali vlastně letos poprvý, předtim je to moc nebralo :), pouštění draka který bych chtěla stihnout, muchlání se s dětmi během pohádek, koukání s manželem na film, když děti konečně usnou :), návštěvy kamarádů s opečením posledních buřtíků, těšení se na Vánoce, výrobu věnců a zdobení domácnosti, pečení cukroví no a vlastně superrychlý přechod do Vánoc :) tak asi tak, mějte se prímově!!! Míša

  OdpovědětVymazat
 5. probouzení se do mlhy a deště a zjištění, že je neděle - tohle je NEJ !!!

  OdpovědětVymazat
 6. Pořádnou porci polévky (nejlépe česnečky) po studené procházce. :-) Týna

  OdpovědětVymazat
 7. Pro mě jednoznačně houbaření ...a to i když houby nerostou :D Houbaření je má vášeň, ale nikdy nejsem ani zklamaná, když nic nenajdu, ty dvě hodiny relaxu uprostřed lesa, kdy člověk úplně vypne od běžných starostí, vnímá jen přírodu, její vůně a zvuky jsou bezkonkurenční. A nejlepší je pak přijít do chalupy, utahaná, unavená, ale tak příjemně a zachumlat se u krbu s čajem. Miluju podzim :-)

  OdpovědětVymazat