Stránky

čtvrtek 11. května 2017

Květinová krabička a jak ji vyrobit?

Včera měla moje Barunka narozeniny. Když jsme ještě bydleli v Norsku, posílala jsem ji každoročně velikánskou kytku domů. Letos jsem nemusela. Letos jsem ji mohla vlastnoručně doručit. A nebyla to ledajaká kytka. Byla v kloboukové krabici. A svátek maminek je za dveřmi a třeba by zrovna někdo z vás chtěl letos darovat právě kytí v krabici. Mám pro vás tedy dneska úplně jednoduchý návod, jak takovou květinkovou kloboukovou krabici vyrobit. A nemyslete si, že je to nějaká věda. 

Zvládne ji úplně každý, a když do ní ještě přihodíte horu lásky a snítka štěstí, hned bude mít váš dárek jiný rozměr. 
Milý, lidský, opravdový a vlastnoručně vyrobený.Tak jdeme na to. Na květinovou krabičku budete potřebovat, překvapivě :)

kloboukovou krabici
- vlastně ani nemusí být klobouková, může být i hranatá, nebo můžete polepit nějakou ošklivku hezkým jednoduchým papírem 
- podobnou, jakou jsem měla já, můžete sehnat třeba na kazeto.czoasis
- oasis je hmota, kterou krabičku vyplníte
- dá se sehnat v téměř jakémkoliv květinářství
- já koupila 1 kvádr za 20korun

celofán
-  stačí kousek na vyplnění krabičky, aby vám neprotekla voda do krabičkyA to nejdůležitější? 

květiny
- já jsem měla jasno, chtěla jsem pivoňky
- tak jsem koupila tři velké narůžovělé pivoňky, zelenkavé eustomy, drobné růžičky, narůžovělé kuličky, eukalyptus, který kytí nádherně provoní a zelený podklad na výplň krabičky
- a chvíli jsem uvažovala, jestli kytí nedarovat jenom tak, v hnědém papíru
A teď přichází po nakupování květin te druhá nejzábavnější část. Do krabičky vložíme nejprve průhledný celofán a do něho posadíme oasis. Ten dá se velmi jednoduše řezat, tak ho naporcujte, jak je třeba. Já si nechala tak 5-7 centimetrů pod okraj místo na kytičky, protože se mi víc líbí, když jsou květiny v krabičce hezky vyrovnané a vykukují tak akorát. Můžete mít ale i podle přání krabičku květinama úplně nafouknutou. Pak budete potřebovat víc oasisu a krabičku vyplňtě téměř až pod okraj. Stříhání celofánu si nechte až na grande finále.

Oasis hmotu nacucejte vodou. Protože já jsem krabičku vyráběla v parku na cestě k Baru, nalila jsem na něj vodu z lahve. Oasis pak zajistí, že budou mít kytičky přísun vody a dlouho vydrží.


Do oasisu zapíchejte zelenou výplň a pak od největších po nejmenší květinky. Můžete je libovolně přeskládávat a pořádně si s tím aranžováním pohrát. Je to jako pohlazení na duši. 

A já se vždycky ocitám úplně v jiném světě. V tom plném nádherných vůní, barev a přírodních kreací.


 

Až to bude to ono, opatrně ostříhejte celofán a okousané konce zasuňte zpátky do krabičky, aby nebyly vidět. 


A pak už se můžete kochat až do aleluja. 

A jsem si jistá, že ten, komu ji darujete, bude mít nádhernou radost. A klidně můžete i do krabičky přidat i moje nejoblíbenější šeříky, nebo něco ze zahrádky, z polí a luk. Tak si hrajte, tvořte, vymýšlejte a nezapomeňte tam fouknout ty snítka štěstí a horu lásky.


A nezapomeňte, že se blíží svátek maminek a je právě pivoňková sezóna. Budu se těšit, až třeba nějakou krabičku vyrobíte a pošlete mi, jak se vám podařila. 

Krásný den, vvenku je už konečně skoro-léto. Juhuuu :))
Vaše TerezaInOslo

11 komentářů:

 1. Moc pěkný, Terezko :) Jenže bohužel takové pěkné kytky téměř nikdy kromě Prahy neseženeš ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak to jsem ráda, žes krabici sehnala :) Vypadá to skvěle a je to daleko osobnější než hotová kytka z květinářství ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj Tery, nádherná kytka. Děkuji za inspiraci, asi vyzkouším. Má nejlepší kamarádka má za chvíli narozeniny a takový dárek ji udělá určitě radost :)

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek Terko, moc se mi hodí, protože kamarádka bude mít narozeniny, tak ji určitě vyrobím :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásna krabička :) dostať toto k sviatku, tak ten človek musí mať riadnu radosť :)

  Lavandula Diary

  OdpovědětVymazat
 6. Jsi moc a moc šikovná, ve všech ohledech, máš můj velký obdiv ♥

  Miška

  OdpovědětVymazat
 7. V Liberci prodávají takovéhle krásné kvítí v Kafe Kytka :-) Takže sehnat se dá i mimo Prahu. No a já tam asi brzy zaběhnu a zkusím zatvořit :-) Šeříky jsou nej! Víš, že se dají dát i do džbánku s vodou a vodu krásně jemně ochutí? :-) Týna

  OdpovědětVymazat