Stránky

středa 3. května 2017

Jak to vypadá u nás doma? Kuchyň.

Už dlouho jsem o tom uvažovala a dneska jsem se konečně rozhodla.  Chtěla bych vás pozvat k nám domů. A jako první jsem vybrala jednu z mých nejoblíbenějších částí bytu. Kuchyň. Tam se totiž dějou všechny ty krásný věci. Z nudných surovin se tam kouzlí dobroty, nad kterými se nám dělají boule za ušima. Pořádají se tam soukromé i rodinné brunche s křupavýma palačinkama. Rozespalí tam po nedělích vysedáváme a vedeme nekonečné debaty o budoucnosti, cestování, vzpomínkách a srkáme kafe. Sypou se tam neposedné borůvky po podlaze. A vždycky všechny party, které se u nás doma konají, se odehrávají především v kuchyni. Kuchyň je pro mě jedno z míst, které miluju.

Miluju tam relaxovat, péct, dumat, nebo se tam třeba po ránu ospalá a rozcuchaná zašít na jeden šálek čaje s medem a citrónem. 
Tak vítejte.

Sice nejsem žádný odborník na kuchyně, ale vybrala jsem pár věcí, které jsou pro mě v kuchyni zásadní, a které buď v kuchyni mám já, nebo bych si je jednou přála.

Trouba vysoko

Vždycky se mi líbilo mít troubu vestavěnou vysoko. Okukovala jsem to ve všech různých designových časopisech a říkala si, že to musí být skvěle pohodlný. A je. Už bych ji neměnila. Tomu, koho to prvního napadlo, tleskám. Za prvé máte skvělý přehled o tom, jak se vaše domácí pizza peče a nemusíte se pořád dokola ohýbat. Za druhé všechno krásně a pohodlně vyndáte. A za třetí se i mnohem pohodlněji čistí. Jediné, čím si úplně nejsem jistá je to, jestli je úplně vhodné stavět troubu hned vedle ledničky. Když pečeme, pečeme taky jogurty v lednici :)

Indukční deska

Jestli je něco, co bych si do kuchyně přála a co nemáme, tak je to indukční deska. Když jsme hlídali Sira Sida a bydleli jsme u Baru, indukční desku jsem si oblíbila. Vodu totiž přivedete k varu během pár vteřin. Tak třeba jednou.
 

Snídaňový stůl

Tak ten miluju snad ze všeho nejvíc. Nechali jsme ho vyrobit na míru od pana Lusta a vymysleli jsme si do něj vyndavací nerezovou zásuvku. Tu při výjimečných a speciálních příležitostech plníme ledem a bublinkama. V běžných dnech ji pak zdobí voňavé bylinky nebo květinky. Přestože máme v obýváku veliký masivní stůl, devasedát procent všech jídel jíme u snídaňového stolu. Ten by možná bylo vhodné přejmenovat na večeřový, svačinový a obědový. Johni tam taky rád vysedává, pracuje a pozoruje mě v kuchyni a (ne)směle ujídá.


Rohová skříňka

Další skvělou vymožeností do kuchyně je podle mě rohová skříňka. Využije se tolik prostoru a mě pokaždé překvapí, kolik hrnců, pokliček, mixérů a zapékacích misek se do ní vejde. 
 
Lednice

Jestli je něco, na čem se podle mě nevyplatí šetřit, tak je to lednice. Když jsem byla menší, přála jsem si mít obrovskou americkou lednici, kterou měli v Sám Doma. Ta by taky mohla mít točenou zmrzlinu a sypal by se z ní led, kdykoliv by se mi zachtělo. Z toho už jsem vyrostla. Teď bych chtěla lednici, která mi sama hlásí, že se mi za chvíli zkazí mlíko :)) Možná by mohla už i sama nakupovat. I když to za pár let zvládne Alexa. Že jo, Alexo?


Skoroprázdná linka

Mám ráda prostor a uklizeno. Protože jsme v Oslu dlouho bydleli v miniloftu o dvaceti čtyřech metrech čtverečních, naučila jsem se hospodařit s prostorem. Kuchyň byla asi dvacet centimetrů od jídelního stolu. Ten byl zase hned přilepený na kanape. A místo na židli, se sedělo na rohu kanape. Na kuchyň jste zkrátka a dobře viděli odkudkoliv z bytu, tak musela být pořád uklizená. A to jsem si s sebou přivezla i do Prahy a občas mě John Erik tahá polonahou a polousínající uklízejíc z kuchyně, protože mi trhá srdce tam ten nepořádek nechat. Jsem možná tak trochu slabý odvar Moniky.

Designové doplňky

Ty nesmí v kuchyni chybět. Já miluju všechny skandinávské, které si kousek po kousku vozím z Norska. Miluju prkýnka. Všechny tvary, rozměry, typy dřeva. Papírový pytlík na slánku a pepřenku od Rosendahl a zlaté příbory. Vázičky. Prkýnka od JosephJoseph. Odložené lahvičky od limonád, které dělají v kuchyni s jednou květinkou nebo eukalyptem velkou parádu.Cestou do kuchyně narazíte na břízu, která dělá parádu v chodbě a drží všechny důležité propriety. Nechali jsme si ji rovněž udělat od pana truhláře na míru a pochází z Kokořínska. Je to moje kráska.

Tak to by bylo pro dnešek všechno a já se jdu vrhnout do kuchyně na nějakou dobrou večeři. 

Jak se vám u nás líbilo?  
A co v kuchyni nesmí chybět podle vás? 


Hezký den
Vaše TerezaInOslo

13 komentářů:

 1. Ahoj Terezko, mám radost! Hrozně se mi líbí tvůj vkus a styl a kuchyň máte nádhernou! Zrovna se chystáme na rekonstrukci, tak sbírám inspiraci! V které části Prahy bydlíte? Ten váš výhled je totiž moc krásný a ani se mi nechce věřit, že je to Praha. Těším se na další místnosti! A stoleček obdivuju už dlouho, to je úžasný nápad! Katka

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den TErezko, Vaše kuchyně mi nadchla. Je moc krásná, určitě i účelová a hlavně prostorná. Stolek s bylinkami - to je pecka! Dlaždice jsou překrásné k té bílé. Je vidět, že máte styl. Přeji Vám hodně zdraví, štěstí a ať se Vám v takové krásné kuchyni dobře vaří. A co v kuchyni nesmí chybět? Hlavně dobré jídlo. Pěkný den

  OdpovědětVymazat
 3. Líbilo se mi moc, moc, moc! :) Návštěva to byla sice krátká, ale kuchyň máte opravdu nádhernou! Minimalistickou, svěží a hrozně útulnou! :) Já bych tam čaje posrkávala furt!
  THE WORLD BY MARIA

  OdpovědětVymazat
 4. Takhle uklizeno jsem asi nikdy neměla, moc věcí na lince mi vadí, ale na uklízeni mě zas tak neužije. :-) Je to IKEA kuchyň? Jsi s ní spokojená?

  OdpovědětVymazat
 5. wow! takhle nějak "skandinávsky" bych to chtěla mít jednou u sebe! jsi obrovská inspirace a přeju vám oběma/třem, ať vám všechno vyjde, jak si přejete :))

  OdpovědětVymazat
 6. Ta kuchyně je naprosto krásná! :D
  A vážně obdivuji tvou krásně uklizenou linku, protože to je u nás téměř nereálné :D

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné! Prosím, odkud je kuchyň?

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj Terko,
  Vaše kuchyně je krásná. Jsem nadšená ze stolku s bylinkami. Miluju bylinky a často je čerstvé v kuchyni používám a tento nápad prostě nemá chybu! Škoda, že už máme kuchyni hotovou, takže třeba si časem takový stůl pořídím na chalupu :-) Další, co se mi moc líbí, je ten nádherný výhled. Ten já z kuchyně postrádám. Máme sice podkrovní byt, ale v kuchyní mám střešní okno, ze kterého při vaření ven nevidím. Moc mi chybí výhled do zeleně při loupání brambor, přípravy jídla apod. :-) Moc se mi lídí Tvůj styl a Tvůj blog! Ráda z něj čerpám inspiraci :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Čert vem jogurty, ale příroda si nad ledničkou vedle trouby asi docela popláče ;) To jste takhle podědili po předchozích majitelích?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Bloudová, na Váš blog ráda vzpomínám, ten měl KOULE!
   Jak sama vidíte, tady je to o designu, jste jediná, kdo to komentoval.
   Tady bude opěvována i větvička v limonádě, výhledy, ale takovou BLBOST, jako je lednice s plotnou...ounou. Doufám, že ten, kdo to navrhoval, vrátil licenci "dizajnéra".
   Čert vem přírodu, hlavně, že je to cool, no ni?

   Vymazat
 10. Reklama na nespresso ... supercool!

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj Terezo, právě dostavujeme kuchyň a koukám, že máme stejnou :) v tý mojí nesměla chybět zabudovaná vinotéka :) Lednice vedle trouby opravdu není šťastné řešení :( Martina

  OdpovědětVymazat