Stránky

úterý 2. května 2017

Jak se slaví první narozeniny a Candy Bar snů

(duben 2016) Stojíme v porodnici a zvoníme na zvonek. Za chvilku ven vyvezou malou princeznu zabalenou do dečky a mně se podlamujou kolena. Je tak malinká. Nádherná. Kouzelná. Jsem teta. Jsem teta. Jsem teta! křikne ten rozněžnělej hlásek v mojí hlavě. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Do těch jejích dolíčků jsem se zamilovala od prvního momentu, kdy jsem ji uviděla. 

A to jsem ještě ani zdaleka netušila, jaký smíšek z ní vyroste.

(duben 2017) Probouzíme se v sobotu ráno, balím pár věcí do tašky, poslední krabice s dekoracemi, banán na cestu a vyrážíme do hubu, kde se připravuje oslava roku. A to doslova. Je tu duben a je to přesně rok, kdy se Elinka narodila. První narozeniny jsou první narozeniny. A protože jsem milovník všech narozeninových příprav, dekorací, dortíků, květin, momentů a především mojí neteřinky, patřičně se na ten den těším. 

Tak se pohodlně usaďte a já vás taky vezmu na jeden dortík. Nebo dva. Tři.
Protože moje oblíbená Stáňa z Punk Rock Cakes, která pekla na Baby Shower, je objednávkami naprosto zahlcená, ptala jsem se vás před pár týdny na Facebooku o radu. Koho byste doporučili na sladký Candy Bar vy a s kým máte skvělé zkušenosti? Byli jste neuvěřitelní, ostatně jako vždycky, a přišla mi doslova záplava tipů na dortové a cupcakové královny. Nejčastěji se opakovala paní Hanička z Cakeland Cupcakes, tak byla jasnou volbou. Já se vyřádila na hledání inspirace a už jsem snila o tom, jaké téma bude mít ten náš prcek. Už mám něco za lubem :)

Miluju ten moment, kdy máte všechno ještě v krabicích a začíná se kouzlit. Hanička přivezla přepravky plné sladkých cupcaků, makronek, cake popů a jeden grandiózní a naprosto dechberoucí dort. Přesně podle přání. 

Téma oslavy a Candy Baru byl totiž Carousel - pouťový kolotoč.


Začínalo se pomalu stavět a kouzlit a já stála opodál a celý ten sladký kolotoč příprav pozorovala. Pak přišel finální touch. Ty mám nejradši. Z růžové krabičky jsme vyndali zápichy vyrobené na míru od mojí kamarádky Oly - Ola Velner Handmade. Tu už si taky určitě pamatujete z nějakých předešlých článků. Vyrábí všechno z papíru i látek. Od pozvánek, přes dečky a hnízda pro miminka. Já jsem pomalu vyndavala všechny ty koníky, poníky, jedničky se stužkami posypkané prachem z glitrů a nemohla se vynadívat. 

Jsem asi vážně ulítlá na detaily, které tomu všemu dodají šmrnc.


Tak Candy Bar bychom měli a já ulovila jeden cake pop ještě předtím, než přišli hosté. Páni... ten byl. Myslím, že cake popy jsou moje nejoblíbenější. Nejřív nádherně křupne čokoláda, do které jsou obalené a pak vám po jazyku tančí chutě cupcakového slaďounkého těsta. Já bych si teď jeden dala. Ale zpátky k oslavě, za chvíli už totiž začnou přicházet hosté.

Do koupelny jsem dala voňavé svíčky, vázičku s kytí (narůžovělý nevěstin závoj udělá tolik parády) a po celém hubu se vznášely růžové balónky. Na těch byly uvázané fotky Elinky od jejího narození. Tleskám. Nádhernej nápad rodičů :) 

Bylo to jako procházet se tím rokem jednoho spokojeného mimi.My jsme pak s Přémou strávili pár hodin v kuchyni a připravovali pinterestové občerstvení, zatímco Johni stavěl dětský koutek. Myslím, že Baru myslela na oslavě snad úplně na všechno, protože se děti mohly vyřádit v bazénku s balónkama, zahrát si minigolf, malovat na archy papíru, tahat kačery, maminky jim mohly číst v knížkách a vůbec, tolik hraček pohromadě jsem snad ještě nikdy neviděla. Takové malé dětské království.

Občerstvení inspirované Pinterestem vám ukážu v dalším článku, aby toho nebylo příliš. Ale dám vám alespoň trochu ochutnat :)


Tak krásný den. A řeknu vám, že psát článek o Candy Baru a oslavových ňamkách, když jste od sedmi na lačno na tříhodinových odběrech na test na těhotenskou cukrovku, to je tedy paráda :)) Při pití té kyselo-sladké tekutiny jsem myslela na ten dort. Ale takovou vůli přesvědčit mojí hlavu tedy nemám ani ve snu. 

Tak snad jste měli hezčí ráno než já :) 

A jaké téma dětské oslavy byste zvolili vy?

Těším se na vaše nápady. 
Vaše TerezaInOslo

Candy Bar od Cakeland cupcakes - sponzorováno

19 komentářů:

 1. Vypadá to nádherně a ten dort! Jako kdyby Pinterest ožil :) Díky, že jsem se na tom mohla podílet!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky děkujeme! Bez těch Tvých detailů by to nebylo ono :)

   Hezký den
   Terez

   Vymazat
 2. *těhotenskou cukrovku :) Nádherná výzdoba a ten dort je dokonalý! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já už jsem vážně jelen, všude píšu žloutenku :)))))

   Děkuju!
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Pekny clanek. Je videt, ze myslis na sladky dort po odberech, protoze jsou to testy na cukrovku, ne zloutenku;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) To už je asi po páté, co jsem to někam napsala špatně :)))

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 4. Páni, Terezko, to je ale nádhera! Krásně zorganizovaná oslava. Stíháte vy vůbec k tomu všemu oddechovat? :) Moc vás obdivuji. V jednom z předešlých článků jsem četla, že hledáte posily do firmy, už někoho máte, abyste si mohla ještě oddechnout než přijde mimi? :) A budete pracovat i po porodu?
  Doufám, že testy dopadnou dobře. Jo a koukat na tuhle nádheru tesně před obědem je nebezpečné :)

  Bára

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, moc děkuju. Je to fuška, ale oddechuju ráda a poměrně často. Ano, už jsme našli jednu a teď se vydáváme do druhého kola pro druhou posilu. Zatím nic moc neplánujeme, uvidíme, jak to všechno půjde :) Ale ráda bych byla pořád součástí firmy.

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Vše vypadá nádherně, krásně nazdobené, ale... Za mě palec nahoru dávám pouze slanému pohoštění, sladkosti zdobené umělým barvivem a barevným cukrem jsou pro mne i pro děti naprosto nepřijatelné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vy biomatky jste uplně pomatený...trochu cukru žadnýmu dítěti nikdy neuškodilo

   Vymazat
  2. Nebojte, pro děti byla zdravější verze a především ovoce. Většina dětí byly stejně ještě malinké na nějaké cupcaky. Myslím, že čas od času trochu cukru nikomu neublíží :)

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. To je nádhera. Takovou oslavu bych měla ráda i já pro sebe - a to mi před dvěmi týdny bylo 22 :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nádhera, myslím že se budu muset naučit péct cupcaky. Hned o víkendu se na ně vrhnu. Mňam už se těším. Rakovou oslavu by si přálo snad každé dítě paráda 💕

  OdpovědětVymazat
 8. Nádhera, myslím že se budu muset naučit péct cupcaky. Hned o víkendu se na ně vrhnu. Mňam už se těším. Rakovou oslavu by si přálo snad každé dítě paráda 💕

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikolo, taky jsem zase dostala pořádnou chuť :))

   Tak ať se povedou!
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 9. Milá Terez, krásně to vypadá. Jako máma ale lituji Elizabetku, že neměla dort (nebo ho nevidíme na fotkách), který by byl vhodný pro roční dítě. Nejsem bio matka, ale marcipán rozhodně roční dítě nesmí, to stejné s cupcakes. škoda také, že jste nedala fotky, kde by byla vedle dortu, s kamarády a nějaká s celou rodinou. moje děti moc rády srovnávají fotky z oslav, jak se kdo změnil, děti vyrostly a je to pro ně zábava. Oslava má být především pro mrňousky. samozřejmě, že roční prtě má největší radost z balónků a šustícího papíru a beru to tedy tak, že Vaše oslava je spíše pro dospělé. Jako taková je vážně nádherná.Maruška

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maruško, myslím, že Elizabethku litovat vůbec nemusíte :) Dort měla upečený od maminky v den narozenin z řepy. A prý ji moc chutnal. A Candy bar byl myšlený spíš pro hosty oslavy než roční děti. Myslím, že žádného z rodičů ani nenapadlo dětem dávat ochutnat. Pro děti byly připravené zdravé věci. Fotky přátel, dětí a rodiny máme, akorát mi nepřijde vhodné je dávat na blog. Jsou to naše soukromé a velmi osobní vzpomínku :)

   Jinak přeji hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 10. To je nádhera, hned bych si zahrála na malou holčičku.

  OdpovědětVymazat