Stránky

sobota 15. dubna 2017

Velikonoční vajíčka tak trochu jinak

Dneska ráno jsme se probudili do sněhánků. A to si vážně nevymýšlím. Sněžilo jako o život a tálo to taky jako o život. Zapálili jsme v krbu, připravili na stůl a několik hodin snídali. Domácí krevetovej salát, vařená vejce, norský sýry, rozpečenej chleba, domácí marmelády s kusy ovoce. A vůbec nám nevadilo, že se venku andělům pomotaly měsíce. Odpoledne jsme všichni (já, John Erik, Martin, Caroline, Mie a Øyvind, Tone zůstala doma), hehe, to je jak z mojí nejoblíbenější dětské knížky Děti s Bullerbynu), vyrazili do městečka Lyngdal, které máme asi patnáct minut autem od srubu. Je tam kouzelně a mají tam nádherný obchůdky. Když je hezky, tak se venku všichni cpou točenou zmrzlinou a limonádou. My jsme chtěli koupit pár dárků a taky něco tomu našemu šmudlovi v břiše. Norové mají totiž krásný vkus a pro ty nejmenší mají věci z Merino vlny a hebounkého bambusu. 

Doma na nás čekali křupavé čerstvě upečené Skolleboller (buchtičky s vanilkovým krémem) a Kanelboller (skořicové šneky). Dali jsme si kakao a já vyráběla ta letošní velikonoční vajíčka. 

Jsou úplně jednoduchounká.  A nepotřebujete k nim nic víc, než drátek, korálky a kleštičky. Nezhrozte se z prvního pokusu, protože ten dopadne špatně, ale ten druhý, třetí a čtvrtý, ten bude už parádní. Nejdřív vyzkoušejte ouška bez korálků a nejprve udělejte první vrstu - vnější ouško. Do toho pak přidejte vnitřní ouško. A pak už na čisto i s korálky. Já je zezadu na vajíčka přilepila lepenkou, protože občas korálky převrhly celé vajíčko.

Líbí? 
A jaká vajíčka jste letos vyráběli vy? 


Krásné Velikonoce přejeme z Norska :) 

Vaše TerezaInOslo

2 komentáře:

 1. Teda! Tomu říkám ne-kýčovitá vajíčka!:) To je krásný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terez, děkuju :) Bylo to jednoduchý!

   Krásný večer
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat