Stránky

úterý 11. dubna 2017

Myšlenky z letadla a těšení se na Velikonoce

Místo letadlového snění a lelkování, které mám tak ráda, jsem se vrhla na vyřizování pracovních emailů a napsání těch několika článků, které jsem si naplánovala za posledních čtrnáct dní dopsat. Nějak mi ty moje plány ale proklouzávají mezi prsty a mám pocit, že poslední dny dobíhám s jazykem na vestě všechny ty nesplněné resty, které se mi tu hromadí. Možná je to proto, že jsem poslední dny hodně unavená. Možná je to proto, že si dávám větší pozor a snažím se odpočívat. A možná je to proto, že vím, že ve srubu se nic nedohání. Ve srubu se rozjímá, odpočívá, jí, čte a píše kniha. 
 
Budou to už naše sedmé Velikonoce v Norsku a kdo už čte blog nějaký ten pátek tak tuší, že je to jedno z mých nejoblíbenějších období roku. 
A já se na něj tak ohromně těšim!
 Za těch pár let od mých prvních Velikonoc se toho hodně změnilo. Z mého norského prince se stal manžel. Z manžela business partner. Z business partnera skoro táta a třeba budu ještě blogovat, až se z něj jednou stane dvojnásobnej děda :) 
 
Kdo ví? 
 
Baví mě číst si ty loňské a předloňské články a baví mě pozorovat, jak se ta naivní holka s břišákáma proměnila za těch sedm let ve skoro-mámu, která má ale stejně pořád hlavu v oblacích. Baví mě se těšit na ty sladké skolleboller s  vanilkovým krémem posypkané kokosem a na to, až budeme tradičně spouštět loď po zimě na moře. Baví mě se těšit na detektivku na krabici od mléka i na první jarní norské sluníčko, které má svoje kouzlo. Baví mě se rozčilovat nad tím, jak jsem zase zapomněla norštinu a jak se budu první dny stydět. Baví mě se těšit na norské stereotypy - pomeranč, sušenka Kvikk Lunsj a velikonoční vajíčka naplněná sladkostmi. A baví mě se těšit na to, jak si užijeme první Velikonoce s mimi v břiše. 

A kdo by si třeba chtěl přečíst ty starší články o Velikonocích, tak prosím:

- ten z minulého roku s krevetovou snídaní TADY
- ten o tom, jak se slaví Velikonoce v Norsku TADY
- ten o detailech a pár legračních historek TADY
- ten o Velikočním zajíci z palačinek TADY
- ten z roku 2013 TADY
 

Letadlo se tak trochu třese v jemných turbulencích a ke mně se ještě nedostal ten pocit dovolenkového vydechnutí. A já se na něj tak těším. Však on přijde, jen ho k sobě musím pustit.
 
A co vy. Máte rádi Velikonoce? 


Tak krásný den z upršeného Kleppe.
Vaše TerezaInOslo

10 komentářů:

 1. Krásné Velikonoce, užijte si sváteční rodinnou pohodu ;o)

  OdpovědětVymazat
 2. Už sa strašne teším na fotky a články zo zrubu, strašne Vám ho závidím! Je tam nádherne!
  Prajem krásnu Veľkú Noc :)

  Lost In Denmark

  OdpovědětVymazat
 3. Já osobně Velikonoce nějak ráda nemám, neslavím a neprožívám, ale ty Vaše mají svoje kouzlo ! :) Užívejte pohodu a my se budeme těšit na fotky :)

  OdpovědětVymazat
 4. Och, ten toust s mořskými potvůrkami! Děláte mi chutě! Tiše hezky závidím :)

  OdpovědětVymazat
 5. Miluju velikonoce, jsou veselé, osvobozující, plné radosti a setkání, dobrého jídla, jarních bylinek

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné články, tvůj blog jsem objevila teprve nedávno. Krásné fotky, krásný život, láska a pohoda :)

  OdpovědětVymazat
 7. Pokud to jde mám Velikonoce po celý rok.

  OdpovědětVymazat
 8. Já Velikonoce nesnáším, protože nemám ráda naše české velikonoční tradice :D přijde mi to hrozně kruté :-P

  OdpovědětVymazat
 9. Nemám ráda naše české velikonoce, neslavím je, ale jaro a probouzející se země... to miluju. Ráda se podívám na fotky z Norska, musí to být nádhera :)

  OdpovědětVymazat