Stránky

pátek 7. dubna 2017

Jak to na mě zase všechno tak trochu spadlo...

Kolébám se ve vlaku směrem do Bratislavy. Zrovna jsem spořádala jeden jablečno-skořicovej muffin, ve kterým na mě čekalo překvapení. Byl to takovej nečekanej karamelovej polibek zabalenej do měkounkého skořicového těsta. Muffina jsem na poslední chvíli koupila v jednom rohovém obchůdku na hlavním nádraží a málem mi kvůli němu ujel vlak. Ale dobře to dopadlo. Ostatně jako všechny věci v životě. 


Tuhle vzácnou větu, která v sobě nese naději, mi dneska ráno nad vajíčkama řekl táta. A tátové mají vždycky pravdu.


To dnešní ráno bylo oproti tomu včerejšímu ukázkové. John Erik odjel už po šesté prvním vlakem do Bratislavy, já měla ještě jednu důležitou schůzku a pak jsem šla s tátou na snídani. To včerejší bylo ale pekelné. Celou noc jsem se převalovala a v hlavě se mi překřikovaly myšlenky, až se málem popraly. Ty větší válcovaly ty menší, které se o to víc dožadovaly pozornosti. Střídavě jsem přemýšlela nad tím, jak s miminkem uválčíme situaci v pátém patře bez výtahu, koho pozveme do druhého kola pohovorů na novou pozici, jak bude vypadat obálka knížky, kdo udělá ilustrace, kdy stihnu připravit prezentaci na víkendový kick-off workshop se slovenskými blogerkami, kde budeme bydlet, jestli se raději nepřestěhovat jinam, že už bych měla obvolat pediatry, aby na nás nějací dobří zbyli, že by asi měl mluvit anglicky, až tam půjde Johni, že jsem zapomněla vynést koš a určitě ráno bude smrdět, že to možná v tom pátém patře zvládneme, aspoň budu pořád v kondici, že jsme se ještě nestihli zajet podívat do porodnice v Kladně, že nemáme dárek pro Johniho maminku k narozeninám, že nás musím objednat k zubaři, možná bychom mohli pozvat do druhého kola všechny, že bych se měla přihlásit taky na nějaký těhotenský kurz, abych věděla, jak se vaničkuje, šátkuje, kojí a vůbec, že možná bude lepší, když se odstěhujeme za Prahu do domku se zahradou... jenže Johni tak miluje město a výhled na něj, že nemáme nic k snídani, protože ten chleba ze včera určitě už bude tvrdej a já vůbec nemám čas nakoupit, že už se blíží důležité termíny k finálnímu dotažení dotáhnout velkých projektů, kdy zas budu míít chvíli psát, že musím už zjistit, kdy si zažádat o mateřskou a rodičovskou, že musím napsat volné termíny na natáčení a poslat dva rozhovory ... a že jsem skoro v sedmým měsíci a měla bych se především uklidnit. Dobře, dobře, možná ta bublina myšlenek je trochu nafouknutější, každopádně jsem se ráno probudila s neuvěřitelnu bolestí hlavy a ze všeho nejradši bych se postelí propadla někam do oázy klidu. Vlastně vím úplně přesně kam. Do srubu v Norsku. Na tu terasu s nejhezčím výhledem na světě, kam bych si donesla knížku a kakao s kopou šlehačky. Na ten si ale budu muset ještě pár dní počkat. 
Propadla jsem se aspoň do Johniho objetí, který jsem vyměnila za těhotenskej polštář, trochu si poplakala, svedla to na hormony a zase se otřepala.

Když to bych to nebyla já, abych neseděla zadkem na deseti židlích. Je fakt, že bych si někdy ze všeho nejvíc přála jít do práce a přesně v pět zase odejít a mít čistou hlavu. Jenže, když podnikáte, tak se vám to stane akorát tak ve snu. A když do toho ještě ke všemu řešíte další pro nás velmi zásadní a důležitý životní kroky, holt někdy musíte počítat s tím, že z těch židlí jednou spadnete a nabijete si čumák. A pak by měl přijít táta a říct vám tu větu, že to všechno stejně dobře dopadne. A vy mu budete důvěřovat, protože tátové mají vždycky pravdu.

Takže až to na vás taky jednou spadne, tak si vzpomeňte na mě a mýho tátu a bude zase dobře.


Já se dneska skvěle vyspala, najedla, zacvičila a teď už se těším na naše nové slovenské dobrodružství se slovenskými blogerkami v Bratislavě. A pak už se jenom pětkrát vyspím a budu v oáze klidu.

Krásný den a dávejte na sebe pozor. Já taky budu! Slibuju.
Vaše TerezaInOslo

12 komentářů:

 1. No, máš toho až nad hlavu.. Už bys to měla vzít vážně a opravdu se šetřit!:)) Budu držet palce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terez, děkuju :) Dneska se "skoro" šetřím :))

   Krásný den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Páté patro bez výtahu je brnkačka, věř mi, bydlíme úplně stejně :) Já si to vůbec nepřipouštěla, všichni kolem se děsili, jak to budu s malou zvládat a jak to dopadlo? bez problému jsme to zvládali. Když jsme šli ven, šupla jsem ji do vajíčka, do druhé ruky tašku na kočárek, seběhla jsem schody, dole malou přehodila do kočárku, cesta nahoru úplně stejně, měla jsem i nosítko, takže až byla trošku větší, měla jsem ji v nosítku. A vzhledem k tomu, že se naučila brzy chodit, tak i ty schody teď ve 3 letech zvládá rychleji než kdejaký dospělák. Nehledáme problémy tam kde nejsou

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, děkuju za komentář! To ráda slyším :) Taky si myslím, že to bude v pořádku, ikdyž možná trochu nepohodlnější.

   Krásný den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Budete opravdu rodit na Kladně? To tam asi máte privátního porodníka. Pokud ne, šla bych jinam.
  Já se těším na Velikonoce do Oázy klidu na malý trek do Beskyd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den, privátního porodníka nemáme, ale dostala jsem na porodnici jenom samá dobrá doporučení. Ještě úplně rozhodnutí nejsme. Máte špatné zkušenosti?

   Tereza

   Vymazat
  2. Terko, já nejsem ten anonym nahoře. Ale chci ti jenom říct, že ten porod si žena může fakt neskutečně užít. Zkus se přidat do nějakých facebookovskýh skupin, inspirovat se. Bylo by dobré, kdybys u sebe měla u nějakou dulu, či porodní asistentku, někoho, kdo ti bude po ruce.

   Vymazat
  3. Terezo, dobrý den, jsem z Kladna a porodnice je moc pěkná, doktoři milí a profesionální. Sestra tam rodila obě své děti a byla spokojena.takže doporučuji!

   Vymazat
 4. My mame uplne skveleho pediatra v Praze, kousek od Jiriho z Podebrad. Mluvi anglicky, ma moc milou sestricku a nikdy necekame vice jak 5 min! Pokud mate zajem, rada poskytnu kontakt :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Katko, moc děkuju :) Za kontakt budu moc ráda! Můžete poslat na můj email: terezainoslo@gmail.com

   Krásný den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Ahoj Katko, moc děkuju :) Za kontakt budu moc ráda! Můžete poslat na můj email: terezainoslo@gmail.com

  Krásný den
  Vaše TerezaInOslo

  OdpovědětVymazat
 6. ..není zásadní kde rodit,ale s kým...můžu doporučit http://www.gynekologie.cz/lekarsky-tym MUDr.Figurovou..sestra má tři syny a dva těžké porody a poslední s MUDr.Figurovou úžasný, mluví anglicky a sestra říkala,že teprve poslední porod jí smířil s rozením:)

  OdpovědětVymazat