Stránky

sobota 11. března 2017

Jógová vůně Kantu - START-UP MĚSÍCE - březen


Krásné nedělní ráno. Doufám, že je přesně podle vašeho gusta. Pro někoho pomalé a prožité, pro někoho zase velmi produktivní. Někdo se cpe brunchem, jiní zase vyměnili snídani za další hodinku sladkého spánku. My dneska chystáme komorní oslavu u nás doma pro naší babí, takže jsem ještě včera pozdě večer chystala dort a koupila nádhernou kytičku v kloubokový krabici. Ale pššššt... ať je to překvapení. Tak nádherně nám provoněla celý být. Kéž by dokázala provonět i blog. Ale od toho tu mám dneska něco jiného. A můžu prozradit, že jsem se na tenhle článek těšila už několik týdnů.
 
Pamatujete si na můj srdcový projekt Elite Bloggers, ve kterém každý měsíc podporujeme jeden český start-up? Slavíme výročí! Už je to přesně rok, co jsme představili první start-up a já mám obrovskou radost, kolik lidí jsme měli možnost poznat. Kolik nádherných projektů jsme podpořili. A kolik radosti a úsměvů jsme za ten rok rozdali. 
.
Dnešním článkem určitě potěším všechny ty, kteří mají rádi nádherné vůně, harmonii, jógu a především krásno. 
Dovolte mi představit vám jógové vůně KANTU
.

Mě tato přírodní aromaterapeutická jógová mlha KANTU naprosto očarovala. Nejen, že při józe podpoří vaše dýchání, nádherně voní, ale má i antibakteriální vlastnosti. Úplně se těším, až se zase ponořím do svého jógového ranního rituálu... Ten mě baví čím dál tím víc. Oblíbila jsem si Tranquility, uklidňující vůni plnou éterických olejů tajemné myrhy, levandule, eukalyptu a pačule. Když zavřu oči a dýchám, nechám se unášet tím okamžikem, ve kterém se moje tělo postupně uvolňuje.  

O tom, kde se první myšlenka o jógovém parfému zrodila, nechám už vyprávět samotnou Janu Štumpovou Konicarovou.Když jsem poprvé potkala Janu, bylo mi jasné, že to je člověk, který do KANTU dává opravdu kus sebe. Při tom, když mi popisovala, jak vlastně celý nápad začal (velmi nevinně, asi jako většina), jsem se musela usmívat. Tyhle příběhy mě asi nikdy nepřestanou bavit... Nikdy! Baví mě naslouchat tomu, jak nás do toho vždycky namočí někdo z okolí svým neotřelým dotazem, jak jsou začátky těžší, než si dokážeme vůbec představit a jak nás těší každý i ten nejmenší krůček vpřed. Jana sebe popisuje jako jogínku, homeopatku, konzultantku a matku tří dětí. Všechny tyto životní role ale prolíná její zvědavost - dozvědět se o životě víc, touha po harmonii, úcta a pokora k darům přírody a tvořivost.

Jsem šťastná, když mohu tvořit a přispět k tomu, aby svět byl hezčí. Myslím, že krása v jakékoliv podobě ať už vůní, přírodních materiálů, pohybu je inspirací pro to, aby naše srdce zpívalo. 

A až jednou k některé z KANTU vůní přičichnete, myslím, že hned porozumíte tomu, co tím zpěvem srdce má Jana na mysli. Vůně jsou jednou z nejrychlejších cest k emocím, vzpomínkám, dokáží nás přenést v mžiku přes oceán a čas, dokáží nás povzbudit, potěšit. uklidnit, rozpomenout se… asi právě proto je jimi tak fascinována, říká Jana. Jejím záměrem je nabízet věci nově pojaté, neotřelé a dát tak možnost co nejvíce lidem prožívat radost z nich. Úplně prvním KANTU produktem byla jógová vůně, kterou už doplnily další produkty - masážní gel, osvěžovač vzduchu nebo koupelová sůl. Tak přijměte pozvání k našemu milému rozhovoru o tom, kde se KANTU vlastně zrodilo.

 
Co Vás vedlo k myšlence začít se svým vlastním projektem?
Svůj první prototyp spreje na podložku jsem vyrobila kvůli vlastní potřebě. Mám ráda hezké prostředí a vůně k němu patří. To se ale bohužel nedalo říci o podložkách na jógu ve studiích a někdy i mé vlastní... Na myšlenku nabídnout tento produkt i jiným mě ale přivedla má jógová guru kamarádka, které jsem vyrobila na míru sprej s éterickými oleji jako dárek k narozeninám.
Byla to právě ona, která se mě na jednom jógovém retreatu zeptala, jestli bych to nechtěla vyrábět a prodávat, protože se jí hodně lidí ptá, kde se dá koupit. V tu dobu nedalo. A já jsem se nejdřív hlasitě zasmála, jak bych asi mohla. Ale během týdne se mě tato myšlenka zakotvila pevně v hlavě a než jsme odjeli zpět do Prahy, měla jsem komplet celý koncept vymyšlený. Věděla jsem, jak se má jmenovat, jak má vypadat i co by měl nabízet.

Jak byste svůj projekt popsala?
Kantu jsou produkty pro jógu pro radost, které umožní hlubší prožitek z jógy. 


Přijde mně, že v dnešní době děláme spoustu věcí z povinnosti, protože by se to mělo, protože je to pro nás dobré, zdravé, cool... ale nějak se vytratila radost. A to je to, co chci aby lidé v Kantu našli.

Není to produkt, který potřebuji, ale produkt který chci. Je to produkt, kterým udělám radost sobě nebo někomu dalšímu když ho dám jako dárek. I když dbám zároveň na to, aby produkty měly vždy praktické využití – sprej Yoga Mist podložku nejen provoní ale i dezinfikuje, osvěžovač vzduchu energeticky čistí místnost a brání šíření virů, Yoga balm obsahuje léčivé byliny, sůl detoxikuje ... Začala jsem s aromaterapeutickými spreji na jógovou podložku, které jsou dodnes unikátem na trhu. Postupně se portfolio rozrostlo o jógové masážní gely na svaly a klouby, osvěžovač vzduchu, koupelovou sůl a také taštičkami
Kinchaku, které mohou vše nádherně zabalit jako luxusní dárkové balení nebo poslouží samy o sobě. Dbám na to, aby všechny produkty byly čistě přírodní a z nejlepších ingrediencí, co svět nabízí. 

O Kantu ráda říkám, že jde o produkty s českým srdcem a duší toho nejlepšího, co svět nabízí. 

Miluji cestování a objevování jiných kultur a ty jsou právě inspirací pro vznik nových produktů. ( Např Kinchaku taštičky vychází z tradic Japonska – dáváme život použitým kouskům hedvábného kimona, takže žije svůj příběh dál. Podobné taštičky nosily Japonky ke kimonu.) 
Můj další přídavek, který právě dokončuji zase vychází z tradic Indie. Éterické oleje beru z míst, kde se původně pěstovali a značka Kantu je inspirována andskou legendou.

 
Kdybyste měla svůj projekt představit čtenářkám 5 slovy, jaká slova by to byla?
Krása šlechtí ducha, přírodní, potěšení pro všechny smysly, Uplift your spirit


Jaké byly Vaše začátky?
Strávila jsem dlouhou dobu studiem a experimentování, míchala jsem různé směsi vůní a testovala, jak se vyvíjí, co s lidmi dělají. Až když jsem si byla 100% jistá, že vše funguje jsem se vrhla do výroby, designu.


Co jste dělala než jste začala se svým projektem?
Velkou část svého profesního života jsem trávila v marketingu a reklamě v nadnárodních společnostech. V Kanadě jsem vystudovala ekonomický obor na univerzitě. Z rozjetého vlaku marketingové ředitelky pro mobilního operátora jsem vyskočila s narozením mých tří synů. Na mateřské dovolené jsem objevila a vystudovala mou novou vášeň – homeopatii, které se věnuji paralelně s Kantu doteď. Právě ta mě naučila ocenit plně dary přírody a spolu s jógou hledat další dimenze života.


Je náročné odstartovat vlastní projekt?
Můj projekt vznikl z absolutního nadšení pro věc. Největší motivací pro mě byla myšlenka, že moje tvorba může udělat radost a obohatit život někoho dalšího. Kromě experimentování, shánění dodavatelů, tvorby značky, cenotvorby, logistiky, sehnání distributorů, založení e-shopu jsem hlavně musela sebrat odvahu. 


Tím, že vnímám své produkty hodně osobně – část přírody projde nejdřív mou myslí, potom rukama vytvořím novou kompozici – tak jsem si při prvním představení trhu připadala, jako když stojím nahá na náměstí... v každém kousku Kantu je kus mého nitra.   


Jaký moment v tvorbě Vašeho projektu byl pro Vás ten zlomový?
I když se považuji za člověka kreativního, tak dlouhá léta praxe v businessu mě naučila být hodně analytickou a racionální. V určitý moment jsem se rozhodla, že nebudu trávit měsíce propočty a tvorby business case, ale že to udělám, protože to cítím velmi silně, že to chci udělat. Přepnula jsem se z hlavy do srdce a jsem za to velmi vděčná.

 

Jaké jsou podle Vás hlavní předpoklady pro to, začít se svým vlastním projektem?
Myslím, že víc a víc projektů vzniká tímto srdcařským přístupem a méně z kalkulu a to se doufám promítne v celé společnosti. Protože, když lidé dělají to, co je jejich vášní a mají zapálení pro věc, tak je to vždy z jejich projektů cítit. Já sama moc ráda podporuji jiné, kteří realizují své sny a raději si pořídím něco od nich než od anonymního prodejce.

 

Odrazovala Vás od projektu rodina nebo přátelé, nebo jste měla plnou podporu a pochopení?
Mám v tomto velké štěstí, protože cítím podporu jak nejbližší rodiny, tak mých přátel a jsem jim za to velmi vděčná. Protože samozřejmě jsou chvíle, kdy si saháte na dno ať už svých fyzických nebo psychických sil a v takových momentech je právě jejich opora ta, co mně přenese dál.

 

Je to poprvé, co začínáte s něčím vlastním?
Je to poprvé v rámci vlastní tvorby. Homeopatickou poradnu, kterou mám si také vedu sama, takže zkušenosti s tím být sama za sebe již mám. Ale homeopatii necítím jako klasické podnikání. Tam věřím v nějaký vyšší princip, kde si Vás musí najít ti správní pacienti, pro které jste správným homeopatem, neřídí se to tak úplně tržním principem.

 

V čem vidíte Váš projekt jiný, originální?
Jak jsem už zmínila, spreje na podložky u nás nikdo jiný nenabízí a v tom je má unikátnost. Ale i v širším kontextu mojí vizí je nabízet unikátní vůně a nebo produkty, které vychází čistě ze mě, z mých nasbíraných zkušeností a inspirací. Nepoužívám zažité formule, proto si myslím, že je originalita vždy zajištěna.Proč by si lidé měli koupit produkty vyrobené Vámi?
Chci, aby je potěšily, aby jim zvedly náladu, aby byly praktické. A protože jsem člověk, který k životu nutně potřebuje harmonii i krásno, tak doufám, že s tím mí zákazníci rezonují, že je to, co dělám osloví na nějaké intuitivní úrovni.

 

Z čeho jste vycházela u tvorby názvu a loga?
Název Kantu je z jihoamerické kultury – inspiroval mě k němu příběh ženské síly popsaný v knize od peruánského šamana. Kantu je dívčí jméno a hlavně název posvátné květiny z And, která symbolizuje harmonii, pospolitost, úctu k životu a to jsou shodné hodnoty, které vnímám z jógy. 

Na tvorbě loga i designu všeho ostatního na značce Kantu spolupracuji s mojí bývalou kolegyní, designérkou a kamarádkou. Spolupráce s ní je pro mě skvělá, protože mám pocit, že jsme naladěné na stejnou vlnu, dokáže nádherně přetvořit mé představy do sofistikovaného designu.

Jaká je cílová skupina Vašeho projektu?
Produkty Kantu jsou primárně určeny pro jogíny, pro lidi, které sdílí stejné hodnoty, druhotně pak pro všechny, kteří mají rádi přírodní produkty a oslovuje je hezký design.

 


Kde byste Váš projekt ráda viděla za rok a kde třeba za 5 let?
Mám spoustu plánů, co vše chci do portfolia Kantu přidat, ale zatím nemám žádné zaměstnance, takže tempo se musí přizpůsobit mé kapacitě. Mí 3 synové mně pořád ještě dost vytěžují a tak se posouvám vpřed tak, jak mě čas dovolí. Za 5 let bych ale ráda viděla Kantu jako usazenou jogínskou značku na trhu a prosperující firmu.

 

Jak pracujete na propagaci svého projektu? Používáte např. Facebook a Instagram?
Mám svůj vlastní e-shop a stránky, samozřejmě používám sociální sítě facebook i instagram a moji zákazníci mě najdou ve vybraných jógových studiích –k vůni si bohužel ještě virtuálně nepřivoníme a je proto důležité mít možnost si produkt vyzkoušet naživo.

 

Možná někdo z našich čtenářů přemýšlí také o rozjezdu svého vlastního projektu. Je nějaká důležitá rada, kterou bys jim chtěla předat?
Pokud něco silně cítíte, odhoďte strach a jděte do toho. Myslím, že mnohem horší je litovat, že jsem něco neudělala než to zkusit. I kdyby se to nepovedlo, dostanete životní zkušenost k nezaplacení, která vás obohatí a posune dál.

 

Co byste vzkázala všem, kteří stále váhají, zda do vlastního projektu jít?
Líbí se mně na toto téma citát „Všichni zemřeme, ale ne všichni žijeme“ tak „žijte“!Janě moc děkuju za inspirativní setkání a krásný rozhovor. Kantu moc fandím a už se těším na vanu s čokoládovou koupelovou solí. Určitě se podívejte na krásný web a e-shop, kde najdete všechny provoněné produkty TADY.

A jak se KANTU líbí vám? Napište mi do komentáře.
Děkuju.

Krásnou neděli přeji a jak říká Jana: "Žijte!"
Vaše TerezaInOslo 

12 komentářů:

 1. Dobrý den, KANTU znám , dostala jsem jako dárek k Vánocům od mojí dcery, nadšené vším novým, přírodním a jogou.
  Všem jen doporučuji, je opravdu příjemná. MHR

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc Terezo, za krásný článek a podporu, velmi mě těší, že Vás Tranquility oslovila! Naše setkání bylo i pro mně velmi inspirativní.

  OdpovědětVymazat
 3. přidáno do seznamu přání dárečků pro radost :))))

  OdpovědětVymazat
 4. To je krása! Na produkty se určitě podívám! Obdivuhodná paní :))

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak já už provedla svou objednávku, super článek :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahojky Teri, už teď mě ty vůně lákají :-)
  Taky se mi hrozně líbí ta podložka na cvičení... kde by se taková dala sehnat, prosím?
  Díky moc a krásný den :-)
  Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Luci, podložka je, pokud se nemýlím od firmy floppy (floppy.cz) ;-). Vypadá slvěele a hádám že bude kvalitní, všichni na ni pějí ódy. Sama ji mám ve výběru. Teď jen čekám na vhodnou příležitost k nadělení :-).

   Snad jsem poradila správně.

   Hezkou sobotu, Jitka

   Vymazat
  2. Tak od včerejška už praltikuji svoje domácí cvičení a jógování s Kantu vůněma. A není to vůbec špatný. Milá drobnost, která povznese cvičení o level výš :-). A ten osvěžovač vzduchu tak z toho sem totálně paf.

   Děkuju za tip a hezké dobolenkové dny. Jitka

   Vymazat
  3. Díky za radu ohledně podložky. Jitko :-) L.

   Vymazat
 8. Wow, tak na to se musím určitě odívat. V poslední době mě chytla ranní jóga, takže by se KANTU určitě mohlo hodit :)

  Miška

  OdpovědětVymazat