Stránky

pondělí 9. ledna 2017

Zasněžená Praha, kafe s labutí a náš první zážitek únikové hry

Probouzíme se do zasněžené nádhery. Máme pocukrovanej balkón a vlastně se nám vůbec nechce z tý vyhřátý postele. Dole na matraci nám spokojeně oddechuje Odin, kamarád ze severu a já mám hlad jako vlk. Dáme si kafe v kuchyni u stolu s bylinkama, kde už vydržel jenom tymián a zimní větvičky a za pár minut se boříme sněhem do centra Prahy.

Celou dobu sním o palačinkách a lívancích s borůvkama a poctivou šlehačkou
A i o tom, jak se na těch křupavejch dobrotách bude blyštit trochu cukru jako sněhu na balkóně.Jenže Wine Food je skvělej na pohodové večery s holkama, mají nejlepší pizzu a ryby, ale na brunche už to taková hitparáda není. A na to jsme přišli i proto, že bylo v celé Tržnici skoro prázdno. Tak se tam ta naše rezervace málem ztratila. Ani palačinky, ani lívance, tak jsme si dali kafe s labutí a míchaný vajíčka a bylo to vlastně nakonec moc příjemný. I když podobnou snídani bychom zvládli vykouzlit i doma. Až na tu labuť.  

Doma zvládnu akorát tak srdíčko. A ještě ne úplně vždycky.
.

Celý víkend jsme dělali od každého trochu. Toulali jsme se zasněženou Prahou, byli jsme v kině na Collateral Beauty, kde jsem klasicky usnula :), srkali jsme horkou čokoládu s vanilkovou zmrzlinou, vařila jsem pro kluky guláš, pórkovou polívku a pořádně křupavou slaninu na nedělní snídani, která se konala, pssssst, v půl druhé odpoledne. To napovídá o našem sobotnímu řádění v nově otevřeném klubu a restauraci Země, kde mají i svojí vlastní studánku, mechovou stěnu a naprosto vynikající burgery. Tam se budeme vracet rádi.

.
Největším hitem celého víkendu byl ale jednoznačně náš první a naprosto nezapomenutelný zážitek v Puzzle Roomu. 

Dostali jsme už před létem dárek. Takovou malou dřevěnou krabičku, kterou jsem neotevřela ani po tom, co mi to John Erik ukázal ně-ko-li-krát jako ve zpomaleném filmu. Z několika možností jsme vybrali pokoj Tajný agent, udělali rezervaci a sympatický Viktor nás zamknul do pokoje jako vystřiženého ze sedmdesátých let. My tam prvních několik desítek minut lítali jako pominutí. Hledali nejrůznější zámky, klíče, řešili rébusy, navzájem se překřikovali a naprosto zapomněli i snad jak se jmenujeme. Jako kulisa nám hrálo staré rádio a my se úplně zažrali do celé hry. Byl to naprosto nejlepší žitek, ze kterého jsme byli všichni tři tak nadšení, že jsme o tom diskutovali ještě nad půlkou kachny několik hodin.


Takže suma sumarum víkend jak se patří. V neděli dopoledne jsem měla obrovskou chuť vyrazit na běžky do Hvězdy. Jenže jsme neměli běžky pro Odina, jinak bychom už brázdili nordický styl a pak si někde odpočali s čokoládou. Páni, já se těšim, až to někdy zase podnikneme :) 

Tak krásné pondělí 
Vaše TerezaInOslo


13 komentářů:

 1. Únikovou hru bych někdy chtěla zkusit. Přemýšleli jsme nad tím s rodinou. Ale obávala bych se toho, že by jsme se tam všichni pohádali. Slyšela jsem už hodně zkušeností od kamarádů a nedopadlo to moc dobře. :D Každopádně to vypadá hodně zajímavě. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šári, zkuste. Záleží, jaké jste nátury. Ale je to vážně super.

   Dej pak vědět, jak to dopadlo :)
   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Odpovědi
  1. Tak ten by měl radost :)

   Dodám. Časem.
   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Ta úniková hra mě láká čím dál více... na počítači jsem je dřív hrozně hrála, ale v reálu se bojím, že bez nápověd bych to nezvládla :D

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Markét, tak určitě vyraž. Nápovědy dostaneš i tam :)

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 4. Na ten film taky chceme, stálo to za to? Asi ne, když jsi usnula, že.. :D A úniková hra nás taky moc láka!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terez, jenže já v kině usnu skoro vždycky. Takže to se nepočítá :) film byl krásnej, i když místy někdy trochu zdlouhavej.

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Krasně strávený víkend. Já měla to štěsti a běžky ve Hvězdë stihla.:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je paráda :) Trochu mile závidím! A jaký to bylo? :)

   Krásnou sobotu
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. Z únikové hry mám trochu strach, ale asi je to super zážitek, jinak skvělý víkend, já jsem doma s antibiotiky slavila narozeniny, takže myslím že váš program byl o dost zajímavější :D

  www.tripsandweekendactivities.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Miško, tak všechno nejlepší k narozeninám přeju. Inu, někdy tělo dá signál, že potřebuje odpočinout a holt se trefí do narozenin. Doufám, že už Ti je dobře :)

   Úniková hra je vážně pecka. Bát se vůbec nemusíš :) Naopak!
   Krásný den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 7. Moc pěkně napsané. Vždycky rádi vidíme nadšení z první únikové hry a vzpomínáme na to naše. Kdybyste chtěli vyzkoušet další únikovky, tak mrkněte k nám na SolvePrague.cz.

  Únikovými hrami v Praze žijeme a blogujeme o nich už témeř rok. A baví nás to čím dál tím víc :)

  OdpovědětVymazat