Stránky

sobota 5. listopadu 2016

Chcete nakouknout do mé podkrovní pracovny?

Vítejte. Tak tady je to místo. To, na kterém vznikají články. Je to jedno z nejoblíbenějších míst v celém bytě. Moje podkrovní zákoutí, do kterého mě Johni chodí čas od času lípnout pusu na čelo. Někdy ho i přistihnu, že tu stojí ve dveřích a pozoruje mě. Vždycky je pak tak roztomile vyděšenej, že jsem ho přistihla při činu :) Voní tu čaj, hoří tu svíčky. A já se tetelím radostí, už když sem vycházím schody.

Je to totiž proměněný sen a v nich se žije úplně nejlíp. To vy ale přece víte. 


Je to ten můj svět. Ten, ve kterém prý slova můžou proměnit vaše ráno. Ten, ve kterém se měním v možná tak trochu bláznivě zamilovanou holku, která vás nechává nakouknout i pod peřinu. Ten, ve kterém si připadám tak lidsky, volně a sama sebou. Ten, ve kterém je všechno možné a nikdo mi neříká, jak bych to měla dělat. 

A ten, ve kterém jsem se naučila, že předávat dobrou náladu a pozitivní energii jde i virtuálně. 


Stůl. Židle. Kovová nástěnka. Pár pohledů. Vázička. Přesýpací hodiny. Polštář a lampa, která mě chrání před tmou tmoucí. Ani ve snu by mě to nenapadlo, když jsem před čtyřmi lety psala první článek na blog, že jednou budu mít svou vlastní blogerskou pracovnu. 

A je naprosto kouzelné, jaké vám život přináší nádherné možnosti, pokud ho necháte a opravdu vnímáte, co vás v životě naplňuje. 

A je úplně jedno, jestli je to vyrábění svíček, nebo pečení cupcaků. Jak já jsem se dlouho té představě bránila. Neodpovídalo to letům studia. Praxe. A vůbec.... Blogování jsem vždycky považovala za nedůležitou součást. Takové moje malé nedůležité hobby. Až najednou. Po tolika letech jsem se zastavila a podívala se, kolik času vlastně věnuju přemýšlení o tom, jak blog vylepšit, jaké články napíšu. Vždycky, když jsem se chtěla odreagovat, utíkala jsem do svého světa blogu. A myslím, že ten moment, kdy jsem si uvědomila, že blog je pro mě nepopsatelně důležitý, byl jeden z tím, kdy jsem si sama sobě přiznala - to je ono, Terezo.


Vnímejte sami sebe. Vnímejte vaše touhy. Vaše tělo. Každý máme něco, co nás naplňuje. A kouzlo je to umět proměnit v náš život. Vdechnout té myšlence život. Vzít ji za ruku a udělat první krok. Není to jednoduché, ale jakmile to jednu zkusíte, nebudete toho chtít nechat. A já vám z celého srdce držím palce. Máte na to! 

Díky za to, že tu jste. 
Vaše TerezaInOslo 

P.S. Děkuju za vaše nádherné reakce na článek Nedělní snění o manželském podnikání TADY . A pro ty, kdo ho ještě nečetl - je to už teď jeden z deseti nejčtenějších postů na blogu. Jste skvělí, díky!  

14 komentářů:

 1. Krásná pracovna :) odkud máte kovovou nástěnku? Hezký den, Aneta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Aneto. Nástěnka je z jednoho obchůdku v Norsku. Dá se ale prý sehnat na http://housedoctor.dk/

   Hezký den
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Ja milujem svoje lenivé, jesenné ráná s tvojím blogom. Rada sa vraciam aj k starším článkom, lebo mi stále majú čo ponúknuť :)
  P.s.: tak ako vždy aj tento článok je super :D

  OdpovědětVymazat
 3. To je krásné...někdy se bojím, že mé sny nevyjdou:(, ale ty mi vždycky dodáš pozitivní myšlenky a odvahu, že všechno je možné. :)

  OdpovědětVymazat
 4. super,snažím se o podobnou...ovšem židli se mi nepodařilo sestavit,chyběli součástky,hrůza.můžu se také zeptat odkud máte kovovou nástěnku a žárovky-řetěz na balkoně?Děkuji Eva

  OdpovědětVymazat
 5. Vnímat sám sebe ... vdýchnout myšlence život ... Terezko, nereaguju často na tvé posty, i když se mi líbí každý jeden. Jen že teď jsem si uvědomila jednu věc, tedy myšlenku :-) - tvé posty mi dávají víc než moje psycholožka. Tak jsem k ní přestala chodit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyldo, moc děkuju. Váš komentář se mnou hnul. Moc rádi si zas a znovu uvědomím, že ta moje energie a noci strávené psaním někomu dávají smysl. Děkuju a z celého srdce pozdravuju. Komentář jsem si dovolila sdílet na Facebooku.

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. Krásný místo, tam se musí pracovat samo :) mám rád tenhle styl a líbí se mi, jak tam máš krásně uklizeno a není to zbytečně přeplácaný!

  OdpovědětVymazat
 7. Moc hezká pracovna, jednoduchá a přitom útulná, tak ať se Vám v ní hezky pracuje:) Petra

  OdpovědětVymazat
 8. Dobrý den Terezo, prosím o radu kde koupit ten řetěz ze žárovek co máte na terase. Organizuji svatby a moc by se mi hodily :-)Děkuji za hezké články Erika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezký den Eriko,

   myslím, že ho prodávají na Nordic Day. Možná jsme i podobný viděla ksyby v IKEA.

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat