Stránky

úterý 5. července 2016

Z víru Varů do úplně prázdného bytu

Probouzíme se na nafukovací matraci v úplně prázdném bytě. Dneska se snídaj vajíčka na krabici. V bytě totiž máme jen tu matraci, dva talíře, příbory a skleničky. Je tu nádherně. Klid. Nikde nic. Jen ta terasa s výhledem, kterého se snad nikdy nenabažíme. Oba jsme přismahnutí, protože včera bylo ve Varech naprosto nádherně. Tak nádherně, že jsme včera museli ještě v noci mimo nafukovací matrace jít koupit i Aloe Vera. 

Jsme už na skok doma a čekají nás ty nejlepší dny. V pátek přijede na návštěvu na pár dní Johniho maminka a my musíme stihnout udělat divy. Udělat divy znamená v tomto případě, že musíme vystěhovat starý byt a alespoň částečně zútulnit ten nový. Mezitím ještě odjedu na jeden den do Varů a v pátek fotím do kalendáře pro Kapku naděje. Asi si dokážete představit, jak se mi podlomila kolena, když mi zavolali, že by rádi, abych byla jednou z dvanácti pro ten letošní rok. Ani slovy nedokážu popsat, jak obrovskou radost mám.

Miluju a těším se, protože tohle si zaslouží mnohem víc, než jen pár vět.Když počítám ten čas a množství věcí, točí se mi trochu hlava. Ale co - bude to jedna velká improvizace. Věcí tolik nemáme. Naštěstí jsme jich spoustu rozdali a prodali a z Norska si přivezli jen tu trochu. 

Je úžasný jak zjistíte, jak málo věcí k životu opravdu potřebujete. 
To málo nás baví.

A ještě něco málo k Varům, mám jen minutku, než Johni zezdola houkne, že už ale vážně musíme jet. Vary byly přesně takový, jak jsem si je vysnila. A nejlepší na tom všem je, že si je každý může udělat přesně podle svého gusta. Je libo spát ve stanovém městečku, pařit do rána a přebíhat z filmu na film, nebo se radši čas od času poflakovat jen tak na promenádě, popíjet kávičku a zajít na pár filmů. Já měla možnost potkat se s úžasnými a nekonečně inspirativními lidmi z projektu První podání (Future Frames), Johniho nejoblíbenější byl film Lída Baarová a na mě neuvěřitelně zapůsobila Plovárna s Markem Ebenem a Willem Dafoe před filmem Pasolini. Ale o tom ještě příště...


Johni už stepuje, tak si alespoň užijte pár fotek a napište mi, co by vás na Varech konkrétně zajímalo nejvíc.


Tak krásné volno vám přeji, já budu podávat zprávy.
Vaše TerezaBackInPraha

8 komentářů:

 1. Úplně zbožňuji tvé články! :) Jsou strašně krásné.. :))
  Kdybych měla tu možnost, jedu do Varů hned! :)

  www.elliderooth.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 2. no tak v byte ste meli asi vic nez pises jinak by sis ty vajicka neudelala

  OdpovědětVymazat
 3. Skvelý článok a ešte krajšie fotky ♥ Dijoun&Klaudi

  OdpovědětVymazat
 4. Krásný článek, dýchá z něj spokojenost :)

  www.marrydreams.com

  OdpovědětVymazat
 5. Krásné fotky :) Good luck se stěhováním :)

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrý den Terezo,
  zajímá mě vše ohledně ubytování, jak moc dopředu je nutná rezervace, kde jste ubytování hledali atd., dále pak jak je to s rezervacemi na filmy a které jste viděli, a vůbec vaše postřehy a vychytávky. Taky mě napadá, jestli dokážete odhadnout, jak moc je takový prodloužený víkend ve Varech(3 - 4 dny)finančně náročný. Těším se, že nám ještě zprostředkujete trochu té festivalové atmosféry.
  Mějte se krásně a díky
  Blanka
  PS: čím víc fotek, tím lépe:o)))

  OdpovědětVymazat
 7. Na Lídu Baarovou jsem se dívala zrovna včera a musím říct, že mě film absolutně nezaujal, byl utahaný a nudný...

  OdpovědětVymazat
 8. Terez! :) jste s Johnim nádherní!!

  OdpovědětVymazat