Stránky

pondělí 8. února 2016

Ples v Opeře 2016 a moje heslo večera: "Drobné nehody se taktně přecházejí!"

Blíží se jedenáctá večerní a já se tu v šedém vytahaném svetru tulím k našemu gauči. Jestli se za chvíli svalím únavou na podlahu, tak mi to odpustťe... poznáte to tak, že místo souvislého textu přijde něco jako "aksjdnaigdaskndxasdůshbaa...

Máme za sebou skvěle náročný víkend, kdy jsem střídala 
legíny a plesové šaty.

Proč? Včera se totiž konal velkolepý Ples v Opeře. A jak to tak v životě bývá, v ten samý víkend se konalo i další reprezentační soustředění národního teamu v Liberci. Pozvání na Ples se neodmítá a to bychom to nebyli my, abychom nestihli obojí.A já bych vás zase jako loni chtěla tak trochu vzít s sebou. Chcete?

Ples v Opeře je velkolepá událost, na které se musí dodržovat přísná etiketa a dress code. Vkusná opulentnost je prý žádoucí. Muži jedině v Black Tie, nebo White Tie (frak), ženy jedině a pouze v dlouhých šatech. Já se držela hesel "hluboký dekolt nepohoršuje" a "současnost připouští i subtilní sandálky na jehle".  Dříve byly povolené pouze a jen plné lodičky bez otevřené špičky i paty. 

Bály jsou krásnou příležitostí oprášit etiketu, kterou v dnešní době 
má ve svém repertoáru jen málokdo. 

Na rozdíl od loňského roku jsem věděla, co mohu přibližně očekávat. Přesto jsem nelenila a zaujatě pročetla "Desatero návstěvníků plesu".  Pojďme spolu tedy na drobnou exkurzi pravidel společenského chování v průběhu minulého století. Považuji to za zábavně obohacující. Třeba budete i vy.

Návštěvníci Plesu v Opeře:

1. Se oslovují vždy správnou titulaturou
2. Říkají „soudruhu“ pouze ve stranickém a odborářském životě
3. Mají paměť na jména
4. Se zdraví srdečně
5. Střídají nejdříve po jednom obtančení
6. Tanec odmítají pouze v odůvodněných případech
7. Se nesnaží upoutat pozornost exotickými figurami
8. Se vyhýbají nadužívání hlasu a kukátka
9. Jsou zdrženliví v projevech těla
10. Drobné nehody taktně přecházejí


Můj oblíbený bod je bod číslo sedm, který v pozdějších hodinách rozhodně většina návštěvníků nedodržovala. Exotických figur bylo až až :). Naopak bod číslo deset se ujal velice rychle. Možná právě proto, že těch drobných nehod bylo až přliš. I když párkrát to podle etikety nevyšlo. Například, když se na druhém balkónu snažil projít mladý pár úzkou řadou plnou sedících lidí. Ti pozorovali vystoupení představení Baletu Národního Divadla. V tom mladý nemotora překlopí namíchaný koktejl plný ledových kostek do fraku vousatého pána, který rázem porušuje bod číslo jedna, osm, děvět i deset zároveň. A to i několikrát za sebou...

 
Když vás někdo pozve na Ples v Opeře, vaše radost trvá přibližně několik vteřin. Pak začnete panikařit, protože si uvědomíte, že musíte vymyslet, co si vezmete na sebe...

Dlouhé šaty miluju a kdo sleduje sociální sítě, mohl se zapojit do veřejného doporučování, které by si ta holka bláznivá z Osla měla vzít na sebe. Vyhrály éterické, bohémské, něžné a starorůžové před těmi, ve kterých jsem vypadala na třináct a "svatební chytrou horákyní" (rozuměj ty žluté podle slov jedné ze čtenářek :). Děkuju vám, Vybrali jste vkutku skvostně. A z celého srdce děkuju Jaroslavě a Dominice Sedláčkové za zapůjčení. Kobercovkou jsme přilepili dekolt. To nebylo ale všechno kutilství v předvečer bálu. Jak se to před plesy stává, na řadu přišla drobná nehoda. V nejnevhodnější moment mi prasknul řetízek na botě. Možnosti byly dvě. Buď půjdu bez bot a budu pevně doufat, že si toho nikdo pod těmi dlouhými šaty nevšimne, nebo využiju své "zručnosti" a kreativity. První možnost jsem vyloučila ještě předtím, než jsem ji vymyslela. Musela jsem improvizovat a to hned! Použila jsem kousek zlaté sponky, kterou jsem zakryla nit, na které závisel průběh celého našeho Plesu. 

Celý večer jsem čekala na to, až to praskne, a ze mě bude opravdová Popelka, 
která ztratí botu.
 

Bota nebota, jedeme...

Od loňska jsem se poučila a nechali jsme se dovést až přímo před Operu. Vystupujeme. Opera vypadá skvostně. Nádherně nasvícená. Všude je spousta lidí, kteří po sobě potutelně pokukují. Nestačím se ani rozkoukat a moji Barunku už lapila televize. Tiše jí fandíme z davu. Z toho mě najednou někdo vytáhne za ruku. "Terezo, můžete se nám jít vyfotit před fotostěnu?". Mám dojem, že tu paní znám. Ah... to bude paní designérka. Zcela jistě chce vyfotit šaty. Ptám se jí, jestli mě vůbec někdo pozná a bude fotit. Dívá se na mě podivně a ujišťuje mě, že novináři ví. No nevím, raději se ujistím. 
.
Jenom si představuju, jak tam tak stojím před tou mechovou stěnou a oni volaj: "Kdo to je?", "Co tam dělá?", "Tu fotit nechci!" :))

Vcházím na červený koberec a už vidím jen bílé blesky a slyším volání: "Sem!", "Tady, Terezo!". Mých pár vteřin slávy je tatam a já slavím moje malé vítězství. Bota vydržela útok médií. Když vydržela tohle, vydrží všechno. Jdeme se bavit. 


Po necelé hodině potkám designérku Dominiku Sedláčkovou, která na mě mrkne a pozdraví a já celý večer bádám, kdo byla ta neznámá žena, která mě před tu fotostěnu poslala. Asi nějaká tajná čtenářka blogu :)
.

Celý večer byl velkolepý. Nádherný začátek. Když prvně spustily smyčce Filharmonie Hradec Králové, zamrazilo mě. A hned moje oblíbená "Skyfall". 

Nezapomenutelné. Jedinečné. Kouzelné.

 
Obrovské díky patří těm nejlepším, kteří ze šmudly v legínách udělali tak trochu dámu. Petra Budinová se postarala o kouzelný účes a Sam Dolce jako vždy o nádherný make-up. 

Co já bych bez vás dvou vůbec dělala. 
Děkuju!


Byl to úchvatný večer. A moc za něj děkuji všem, se kterými jsme ho mohli strávit. Usínám...

A vám přeji nádherný začátek nového týdne.
Ať je skvostný a plný těch momentů, které stojí za to. 

Vaše TerezaInOslo

40 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Děkujeme :) Jednou za rok se vyšňořit je velká paráda!

   Hezký večer, Annie.

   Vymazat
 2. Dobrý den, sociální sítě jsem nesledovala, ale docela bych si prohlédla ty šaty, ze kterých jste vybírala. Mohla byste je sem dát? Díky I.

  OdpovědětVymazat
 3. Konecne clanek, ktery nemel jen par vet. moc krasne se u nej snidalo, dekujeme za zprostredkovani

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já si ho taky užila. Sice jsem při něm málem brečela únavou, ale ty nejčerstvější články plné pojmů a dojmů jsou nejlepší :)

   Vymazat
 4. Terezko, vypadala jsi moc krásně. :-)

  www.enjoytheczechrepublic.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 5. Nádhera, z tvého podání to již není taková snobská záležitost, jak je prezentována v médiích. Navíc díky tvému malému náhledu jsme se tam trochu všichni dostali. Krásný vstup do nového týdne Terez .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kristýno, Ples v Opeře je vskutku nádherná akce :) To, jestli to někdo vnímá snobsky, nebo jinak - to záleží na každém, kdo tam je. Nás to moc bavilo. Potkali jsme tam staré dobré přátele, dobře se bavili a užili si neopakovatelnou atmosféru. Prezentace v médiích je téměř za každých okolností zkreslená. Mám radost, že se ti to líbilo :)

   Hezký večer a budu se těšit na nějaké další virtuální setkání :)
   Tereza

   Vymazat
 6. Šaty i účes jsou krásné, jen ten stříbrný náramek k tomu zlatému pásku mě prostě bije do očí. Jinak vám to samozřejmě jako vždy sluší :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) O styling se postaral Sam Dolce a stříbrné šperky nakombinoval ke zlatému pásku zcela vědomě :) Mně se zase líbí vymýšlet nové kombinace a pokoušet nové trendy.

   Hezký večer.
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 7. Nesympatická jak ty, tak tvoje setra. Trochu pokory by to chtělo, dámy....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já setra nemám, ale moje sestra ano! A ten sympaťák je :)))

   Vymazat
 8. Terezko byla jsi jako víla :) Určitě jsi okouzlila nejednoho pána v klobouku :D

  Sweet Life with Lena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Leno :)

   Okouzlila jsem Johniho a to mi stačí :)

   Krásný večer a někdy zase na viděnou.
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 9. Skvělý článek i šaty. Sestře to taky moc sluší :-) Jen fráze "to by jsme nebyli my" (abychom nestili legíny i šaty mi navozuje husí kůži. Spousta lidí kolem stíhá sportovat i tančit v jednom dni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Já spíš měla husí kůži, když to chvilku před Plesem vypadalo, že to nestihneme. Za "pět-minut-dvanáct" jsme stihli odjet z tréninkového kempu v Liberci, stihli se jen tak tak přichystat do Opery, přijít v jednu ráno a zase v půl šesté ráno v neděli odjet do Liberce...

   Není nic špatného na sportování ve dne a tančení večer :) Ba naopak!!
   Hezký večer.
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 10. Skvělý článek! :) Vypadala jsi nádherně! :)

  OdpovědětVymazat
 11. ...ani za ten komentář, mi holka nestojíš...tvůj blog už není co býval...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám za to, že Váš komentář čtu. Nebo se mi to jenom zdá?

   Vymazat
 12. Musel to být úžasný zážitek, velmi ti to slušelo.

  NEPLECHA NA PLECHU

  OdpovědětVymazat
 13. ...První možnost jsem zavrhla ještě dřív, než jsem ji vymyslela... Terezko,děkuju za to, jak krásně píšeš! A byla jsi nádherná, opravdu:)

  www.stylishcoffee.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Upřímně moc nechápu ty hejty na Tebe, ač se tu vyskytují jen ojediněle, ale udivuje mě, jak se vždycky, když se někomu začne dařit a je na tom dotyčném vidět, že je šťastný a spokojený, probudí ta hnusná lidksá vlastnost - závist :) Když se nedaří, je hned každý kamarád, ale jak se začne dařit, je to tady. Pár lidí píše, jak ses změnila, nebo Tvůj blog - nechápu, no. Tak jako každý se mění, ale když někdo říká, že už není motivační?? Já myslím, že právě naopak! :) Mě teda motivuje, dost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak já zase s některými "hejty" trochu souhlasím. Blog mám ráda, Terka krásně fotí a umí vytvořit tu správnou severskou náladu. Líbí se mi i všechny články o lásce a o Johnim. Ale všechno, co se točí okolo její kariéry se mi moc nelíbí. Nemyslím to zle, ale podle mě jí chybí trochu pokory - přeci jen vystudovat obor, který má naprosto mizerné uplatnění i v ČR a pak čekat, že se práce pohrne sama? Vychloubání se s každým dalším kolem pohovoru, pak s prací snů a teď s Elite Bloggers? Firma si zakládá na tom, že je transparentní. Tak proč na začátku kolem toho bylo takové tajemno a Terka byla uvedena jako jedna z blogerek, co s firmou spolupracuje? Chápu, že jí teď EB zaměstnává a že asi není čas psát o ničem jiném, ale trochu mi ten starý blog chybí. Připadal mi takový upřímnější.

   Vymazat
 15. ty tvoje články jsou tak krásný! moc hezky se čtou :))) a jsi velká kráska :))

  OdpovědětVymazat
 16. Krásné šaty, moc Vám to slušelo :)

  OdpovědětVymazat
 17. A kdo je Tvá sestra, že tam byla taky? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. spis, kdo je ona, ze tam byla s ni😂

   Vymazat
 18. Super článek, opět jsi nás zavedla někam, kam se jenom tak nepodíváme. :D A moc Ti to slušelo!

  Michaelatravels

  OdpovědětVymazat
 19. nádherné šaty, make-up, účes...všetko uhladené a tip top
  monyways.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
 20. Moc ti to sluší Terko. Ty šaty ti fakt sednou :).

  OdpovědětVymazat
 21. Krásná! Musel to být nádherný večer... Ivanetta.cz

  OdpovědětVymazat
 22. Moc Ti to slušelo, já bych na takovém plese byla asi hrozně nervózní a nesvá. Vůbec si to neumím představit.

  OdpovědětVymazat