Stránky

středa 13. ledna 2016

Náladu na prd spláchne horká čokoláda

A když je to všechno na prd - uvařte si horkou čokoládu, pořádnou lžíci vanilkové k tomu, zasypat mraženýma brusinkama a ozdobit naší starou dobrou rozmarnou rozmarýnou. A je jedno, jestli to je ve čtvrtek ráno, nebo v neděli večer.

Každý má někdy náladu na prd. Bojovat s ní umí jen málokdo. 


Mě s náladou na prd naučil bojovat John Erik. A že jí bylo v těch uplynulých letech někdy až příliš. Časem jsem dokonce i na sobě začala vnímat prazvláštní momenty... Když se nálada na prd jenom kolem mě ochomejtla, začala jsem mít v hloubi duše slabounkou potutelnou radost. Je to tady! Věděla jsem, že mě totiž čeká "léčebná kúra", která mi byla příjemná. Byla jsem zabalená do deky, John Erik uvařil horkou čokoládu a obklopil mě věcma, které mi dělají dobře a pustil nějaký milounký film. Johniho přístupem jsem si uvědomila, že se všehno dá zachránit. A jen tím, jak se k tomu vy postavíte.

Tak nějak jsem podvědomě vlastní mysl naučila, že se nehroutí svět, že je to jen a jen na mě - jak ten moment uchopím, pochopím, prožiju a procítím. 

V životě se vám přihodí momenty, které byste nikdy nechtěli zažit. Dějí se každému... někomu horší, někomu méně horší... někdy to bolí strašně, někdy míň... někdy je to nesnesitelné... dobrá zpráva je ta, že to jednou bude dobrý. 

A bude!


Tak posílám vzkaz všem těm, kteří se v tom dneska plácaj... Uvařte si tu horkou čokoládu, tulte se k těm vaším milovaným, udělejte si chvilku sami na sebe a zkuste si říct... "No a co!"
Tak snad je už ten váš den lepší :)
Těším se tu na vás zase příště :) 
.
Vaše TerezaInOslo

7 komentářů:

 1. Když se něco špatnýho děje, mám stres v práci, nedaří se mi, tak si vždycky říkám, že se to přece nepo.... Hodně mi pomáhá, že se vyspím a najednou začíná nový den, nový začátek, čistý list, já jedu od začátku a špatný den je už za mnou. Každopádně horká čokoláda je taky slibná léčebná kúra, zkusím aplikovat :D

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko,
  ani nevíš, jak moc mi tenhle článek momentálně pomohl! :) Nějak mě dostalo toto zkouškové a už dva večery vždy usínám se slzami v očích. Ale věřím, že to přejde a nějak to zvládnu.
  Děkuji za hezké články, měj se krásně!

  OdpovědětVymazat
 3. Čokoláda je super, ale takové svařené víno je ještě lepší! :) Ono je vlastně jedno jak, hlavní je, že s tím člověk nějak zatočí ;)

  Diary of M

  Den plný úsměvů přeje M.

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný článek, jako vždy. Tvých příběhů a vyprávění nemám nikdy dost a už se strašně moc těším, až oznámíš tu radostnou zprávu, že je tvoje kniha hotová a můžeme si ji jít koupit :) Snad jich natisknou hodně, protože si myslím, že do knihkupectví vtrhneme (my, tvoje čtenářky) úplně hned jak to půjde :)) Blogů je velká spousta, ale tvůj styl psaní, tvoje zážitky, to, jak nás motivuješ, jsou prostě spešl. :*

  OdpovědětVymazat
 6. Ty tvoje články jsou prostě boží. Pohlazení po duši. A fotky taky. Jsem tak ráda, že jsem tento blog konečně taky objevila :)
  Horká čokoláda je poslední dobou můj oblíbený nápoj, dávám do ní vanilku, ale vanilková zmrzlina je mnohem lepší nápad!

  Simple living - Úkolníček: Zima 2016

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, není důležité co se ti stalo, ale jak to přijmeš. Myslím, že nejen mě by zajímalo, jak vnímáš to co se v poslední době děje - zabavení dítěte české mamince norským Barneverem, co si myslíš o imigrantské vlně a násilím na ženách, o té hrozbě islámu, kdy hrozí zánik evropské kultury.. nebo jsi pořád jen zahleděná do sebe a žijete si v jakési bublině, kde se vás dvou nic z toho netýká .. o tom by jsi měla psát také, nebo snad neplánujete mít děti, je tobě i tvým obdivovatelkám lhostejné do čeho vaše děti vyrostou a co je čeká ?

  OdpovědětVymazat