Stránky

čtvrtek 7. ledna 2016

DIY: Není poleno jako poleno

Přemýšleli jste někdy nad tím, že některé věci jsou ještě krásnější, protože jsou vyrobené vašema rukama? Čím dál častěji slyším kolem sebe, jak se lidé rádi vracejí k manuální činnosti, protože je uklidňuje... tak se ptám...

Kdy jste naposledy byli tvořiví? 
Kdy jste naposledy něco vyrobili rukama? 
A jakou jste z toho měli radost? Moje pinterestová nástěnku snových projektů se hemží všemi možnými i nemožnými DIY projekty. Na některé se roky už práší, ale některé z nich jsme zrealizovali a ve většině případů to byl úspěch. Nepočítám-li tedy loňský záchvat sprejem měděné barvy, kdy jsme doma měli měděné úplně všechno. Od malých větviček počínaje, přes tácy, hrnky, vázy až příbory konče...
 
Mě totiž vždycky musí něco cvrknout do nosu a pak se teprv rozhoupu. 

A na jaře mi tehdy cvrnklo (hehe - ne doslova :) do nosu tohle nádherné poleno, které se válelo kousek od srubu. Umanutě, jak já to někdy umím, jsem celou posádku auta směřující na výlet na vodopády přemluvila, že ho musím nutně mít. Zabralo mi to asi cca 70 metrů.  Vybíhám nadšeně z auta, popadám poleno a v hlavě už si skečuju ten můj stojánek na svíčky. Možná by bylo příhodnější říct stojan. Všem jsem nadšeně vyprávěla svůj DIY plán projekt a všichni se tak tetelivě usmívali pod fousy. Asi už mě znaj až moc dobře. 

Měsíce utíkaly, léto se přehouplo v podzim, podzim v zimu a my se vrátili do srubu. Večer jsme se rozhodli roztopit venkovní domek, který slouží jako útulný zahradní bar - hrajou se tam šipky a pije se tam to dobré červené a Akevit. Johniho táta to tam všechno nachystal a my přinesli všechny další propriety. A víte co... ?

Moje poleno tam hrdě stálo a plápolalo a mně poskočilo srdce radostí.


On ho pro mě vyrobil... :) No nejsou boží ti muži z rodiny Saltů?


Tak vás tímto tak trochu popichuju, co kdybyste přes víkend vyrobili něco, co vás potěší? Odreagovali se manuální prací a vyšvihli se před mužem, jak umíte kouzlit z vody? 

Já si totiž troufám odhadovat, že vás to bude náramně bavit.

A pak se s tím neváhejte pochlubit třeba přímo mně :) Budu ráda!

Inspirace z Pinterestu
.
Tak ať to jde od ruky!
Vaše TerezaInOslo


19 komentářů:

 1. Jsem tvořením posedlá, ale musím k tomu mít hlavu v pohodě, pod stresem mi to nejde. Doufám, že o víkendu trošku pohnu se svým šitím. Mezi Vánocemi a Silvestrem to byly dva háčkované kulichy, jedna pletená čelenka a jedna čepice.... Tak tvoření zdar! Eva

  OdpovědětVymazat
 2. Hezká inspirace. Já se vždycky taky nadchnu pro nějakou ruční práci, ale né pokaždý se mi podaří to dotáhnout do konce, takže za to tě obdivuju. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. To je moc krásné poleno :) Já čas od času něco vyrábím, ale nejsou to žádné extra složité projekty :) Ale taková práce je moc fajn.

  Simple living: Co mě baví v módě: zima 2015/2016

  OdpovědětVymazat
 4. Pěkné poleno :-). Já tvořím docela ráda, vždycky úplně vypnu a nabije mě to super náladou. Naposledy jsem si udělala sama adventní věnec a byla jsem spokojená :-). Jana

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezký...to potěší takový pěkný ručně vyrobený kousek:).
  Podobný svícen jsem dostala od dcery k Vánocům, z březového dřeva,...no krásný. Jen je to spíše polínko, než poleno:). K mému velkému překvapení ho vyráběli ve škole v předmětu "člověk a svět práce", za nás to byly "dílny". Asi osvícený učitel:).
  A.

  OdpovědětVymazat
 6. Pardon....kde je to DIY, když to vyrobil někdo jiný?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není podstatné, že to ten "Někdo jiný" vyrobil sám, místo aby takový svícen koupil?

   Mně přijde moc hezké, že tchán na Terezu myslel :-). Že někdo vnímá, co se druhému honí hlavou a chce ho potěšit.

   Lea

   Vymazat
  2. Ano, je to krásné a já sama to tak v životě dělám také.
   Jen část dárků je kupovaných.
   Jen si přeložte doslova zkratku DIY:-)
   Titulek bych právě věnovala tchánovi. A DIY dala nad článek, kde to bude skutečně na místě.

   Vymazat
 7. Jako malá jsem chodila na kreslení a keramiku, časem mé rukodělné a tvořivé nápady bohužel ustaly. Ale před 2 lety jsem se rozhodla začít šít, což mě neskutečně baví a od září chodím na kurs pletení a háčkování:) Tam je to zatím ještě stále vachrlaté, ale lepší se to:) a moc mě to baví, jak něco vzniká pod rukama:) Jo a taky vyrábím předené náhrdelníky, nápad až z daleké Argentiny:)

  OdpovědětVymazat
 8. odkedy som videla tut fotku tak rozmyslam, ze ako sa daju spravit tie "diery" na sviecky :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dělá se to takovým zubatým kolečkem, pilkou - nástavcem na vrtačku.Jako je kolečko na vykrajování těsta na cukroví - v místě prořezu těsta jsou pilkové zuby - takovým nástrojem manžel vyvrtal kulaté otvory do skříně, kudy potřeboval protáhnout kabely. V tomhle případě musel pán asi vzniklý, pilkou vyvrtaný kruh dodatečně vyvrtat obyč. vrtákem a dovydlabat dlátem.. manžel už spí, jinak bych se ho na přesný název zeptala :-))

   Vymazat
  2. Já myslím, že je na to úplně extra nástavec, kdy pak není třeba nic dodlabávat. Usuzuji tak proto, že mi můj muž nabízel, že mi takové otvory na svíčky vysoustruží, jestli budu chtít, že na to mají v dílně spešl udělátko :-).
   Lea

   Vymazat
 9. To je skvělé, super doplněk, působí to tak útulně:) a podobný záchvat jsem měla také, ne měďený, ale stříbrný a to jsem sprejovala vše, co mi přišlo pod ruku :D jinak co se týče DIY, většinou si najdu čas jen na úpravu kraťasů, nakoupim v sekáči staré džíny a pak už si je přetvářím k obrazu svému:)
  Kristy - christinalichi.com

  OdpovědětVymazat
 10. Hezky skutek:-).
  Prirodnim dekoracim fadim, je to moc pekny kousek.¨Marcela

  OdpovědětVymazat
 11. Ha, tohle bych si dokázala představit u nás v obýváku u krbu, ale tam by hrozilo, že by mi to pak někdo spálil v rámci chybějícího dřevo na zátop :D Chmmmm
  Ale nápad je to hezký :)

  Bludiččino

  OdpovědětVymazat
 12. Raz si urobím podobné na našej chalupe, je to nádherné

  OdpovědětVymazat
 13. se den ja, produsert av norsk bjørk , Tereza came up with an idea, Øyvind is the created

  OdpovědětVymazat
 14. originální nápad, ale dřevo a svíčky mi nepřijde jako nejbezpečnější combo, stejně jako věta Měsíce utíkali, pokud vím, slovo měsíc není životné:) to neva,všchni se občas přepíšeme :D

  OdpovědětVymazat
 15. Tyhle dekorace z přírodních materiálů jsou prostě nádherné! To asi ani není třeba komentovat víc :)

  OdpovědětVymazat