Stránky

neděle 31. května 2015

FRESH NEWS: Johniho nedělní brunch

Dobré odpoledne... dnešní brunch připravoval Johni a já mu jsem za to neskonale vděčná. Takhle jenom přijít a sednout si k nádhernému stolu... já vážně nevím, kde se to jenom mohl naučit :) 

Dnešní den bude ryze postelový a pracovní... a já se na to ohromně těším a taky cítím, že to potřebuju... Původně jsme tedy měli jet na návštěvu a za novým rozkošným štěnátkem, kterého si pořídili naši známí, ale nebudu to radši pokoušet :)sobota 30. května 2015

Jak mě email rozplakal v autobuse a já si uvědomila, jak neuvěřitelně miluju ten pocit někoho inspirovat

Ležím zabalená v dekách na kanapi a krájím den. Večer se s Johnim vydáváme na Stand-Up show, na kterou jsem dostala k narozeninám lístky a mně je dneska špatně. Jako by mi došly baterky... tak je pomalu a jistě nabíjím. Třeba takovým chlebem s Nutellou :)) A konečně mám trochu času prohrabat se emaily od vás... bulím jako malá holka... vlastně i radostí... všechno ve mně bublá... moje obrovská touha vás "pošťouchnout" do věcí, do kterých chcete být pošťouchnutí, dodat vám odvahu a někdy utěšit slovy: "to bude zas dobrý". 


A proto jsem se dneska rozhodla sdílet článek, na který jste reagovali asi ze všeho nejvíc a já ho miluju... 

FRESH NEWS: Loudavé ráno, květinová symfonie a wow efekt za pár šlupek

Jo, jsem ještě pořád v posteli a vůbec se za to nestydím :) Ba naopak, jsem na sebe celkem pyšná. Johni už je dávno v práci a mně naordinoval odpočinek. Jsem urvaná jako kotě. Ale neuvěřitelně spokojená :) A Johni vždycky pozná, kdy už jedu na pokraji a musím brzdit. Nemám dovoleno jít si ani zacvičit, což bylo na mém itineráři a naopak mám dovoleno si sama pro sebe udělat palačinky :) To nezní špatně, můžu si prý udělat takový malý brunchový dýchánek sama se sebou. Možná... ale teď už.... 

květinová symfonie

Květen je měsíc narozenin. Většina mých nejbližších slaví narozeniny. Johni, moje ségra, čtyři z mých nejbližších kamarádek...  A nápověda, co se tak v květnu k narozeninám dává, už pramení ze samotného názvu měsíce. Pak bych si ještě uměla představit, že bych mohla mít narozeniny v Dortenu :) (pokus o vtip, kdyby jste nad tím dumali moc dlouho :))
pátek 29. května 2015

Jak se Johni už nemůže dočkat, až bude našim dětem ukazovat fotku, jak mamka a taťka vyhráli MN

Blog oslaví 2. června 3. narozeniny a možná jste už někteří slyšeli, ža jsem se rozhodla oprášit některé ze starších článků. Vybrala jsem je jednoduše. Ty, které byly podle čtennosti ty nejoblíbenější. Vyšlo najevo, že jsou to zpravidla ty jsou články, které popisují moje největší životní kroky a momenty. Hned ten první je o splnění jednoho obrovského dětského snu a sportu, který nás s Johnim dal dohromady. 

(článek z 12. listopadu 2012)

Mistrovství Norska 2012

A je to tady. Moment plný vzrušení, očekávání, nervozity a především emocí. Ležím na zemi v tanečním sále. Občas je kolem mě slyšet, jak někdo z holek zakousne potichounku do jablka. Podlaha se jemně otřásá s každým dopadem gymnastů ze závodní haly a tlustými stěnami občas zašumí hlasitý potlesk publika. Srdce mi buší jak o život i teď, když o tom jen píšu. Ležíme všechny pohromadě a nikdo ani nedutá. Nohy synchronizovaně opřené o zeď a drdoly zabořené do karimatek. Občas se někdo zvedne a jde si pročíst program závodu a řad. Nervozitu je možné ve vzduchu krájet. Jde o všechno. FRESH NEWS: Udělejte to dneska (zase) jinak!

Dobré ráno... dneska to ráno začalo jinak. Kaše v misce už mě začala trochu nudit, tak jsem povolila uzdu kreativity a vznikla kašová sklenička :) Když jsem do ní střídavě házela banány, borůvky, sázela jogurt a kaši, uvědomila jsem si, jak jednoduché to je... prostě to jednou udělejte jinak a zase vás to bude bavit :) 
 
A to můžete aplikovat na všechno... jednou už jsem vás k tomu vyzývala a myslím, že jsme zase všichni tak trochu zlenivěli a upadli do toho "stereotypního", které je někdy trochu nudné... Tak na co čekáte? A kdo článek nečetl - klik TADY!Během dnešního dne se rovněž můžete těšit na oprášený článek... který to bude vás budu ještě chvíli napínat :)


Tak vám přeji krásný den a "Udělejte to dneska jinak!"

Vaše TerezaInOslo

čtvrtek 28. května 2015

FRESH NEWS: Nová dávka energie, motýli a interiérové hrátky

Pršavá rána jsou taky skvělá. Dneska se jedno takové u nás na severu odehrává. Po klasické kaši zasedám k hordě emailů. Miluju je. Jste skvělí. Já zas tak skvělá nejsem... protože nestíhám odpovídat. A to že v poslední době vůbec... Ale čtu je - o tom žádná. Od prvního: 
"Ahoj Terez, sama nemůžu uvěřit, že tento email opravdu píšu. Jsem totiž osoba, které blogy nikdy nic neříkaly, nechápala jsem je, ani jejich pointu."
 až do posledního:
"Diky ti za kazdodenni zlepseni dne :)"


úterý 26. května 2015

Článek na vaše přání o našem bytu

Sedím na žluté židli za naším dřevěným jídelním stolem a rozhlížím se kolem sebe. "Tak co jim napíšu..." vyskakuje mi v hlavě... Vždycky se pohledem zaseknu na těch nádherných květinách, které mi tu majestátně dělaj parádu a voní tak nádherně, že se mi čas od času zatočí hlava. Křupavý vzduch po dešti, který nám proudí otevřeným oknem do bytu, mi ji zase zabrzdí. (pozn. fotky jsou z minulého týdne, voní mi tu narozeninové růže a pivoňky v krabici)

Oslo na jaře je ohromující. Všechno je tak svěží. Není vedro, je teplo a svěže.  Za oknem vidíme pučet nové lístky ohromných stromů a mezi nimi na nás z dálky pomrkávají okna malých domků. 

Náš byt milujeme. Je tu útulno, světlo, teplo a přestože je byt asi nejmenší v Oslu, ba možná i na světě, pořád se nám sem vejde hned třicet kousků dobrých přátel :) A vo tom to je!
FRESH NEWS: Fotogenická kaše s "jedovatým" šeříkem a otázka na vás

Dobré ráno,

po mém ranním posilování doma jsem se vrhla na všechny zanedbané emaily, resty a telefonáty. Máme doma fofr, ale tak to máme rádi :) Až bude ten správný čas, prozradím vám proč... Ach jo :) Zase jsme učinili bláznivé plány...  Tentokrát HODNĚ bláznivé...

Jinak dneska se budu ptát já vás :) Na Facebooku jsem se dneska ráno zeptala, jaký článek byste si přáli a strhla se velká diskuze. Tak velká, až mě to trklo do hlavy, že bych se měla zeptat i vás. Tak voilá: 

Jaký článek byste si přáli: 

A) O našem bytě s miliónem fotek
B) Mé nejoblíbenější restaurace v Praze
C) Jak vypadá můj běžný den

Střílejte odpovědi do komentáře a já se podle toho zařídím :)

pondělí 25. května 2015

FRESH NEWS: Není smoothie jako smoothie. Není 10kilometrů jako 10kilometrů

Dobré ráno, Dnešní smoothie chutná skvěle. 
Možná proto, že je venku nádherné sluníčko... 
Možná proto, že je dělané z čerstvých jahod, malin, banánu, ovesného mléka a vlašských ořechů...
Možná proto, že chutná zaslouženě...

Včera jsem uběhla svých prvních 10 kilometrů a byla to paráda
neděle 24. května 2015

Výlet lodí = ten nejlepší nápad, který nás napad


Sedíme v baru, který je v patnáctém patře lodi, chladíme si žáhu studeným německým pšeničným pivem, pozorujeme, jak se nám Oslo vzdaluje a kroutíme sami nad sebou hlavou, co jsme to zase vymysleli.  

Náš první výlet lodí. 
Žádnou exotiku nečekejte - jelo se do Německa.
FRESH NEWS: Snídaně, jak má být

Včerejší plány výkonného dne nedopadly, běh jsme po jednom kilometru zabalili a radši jsme si šli zahrát minigolf, který nás tahal za rukávy dovnitř. 

Bylo náááááádherně! 

Tak nádherně, že jsme zůstali venku sedm hodin. Minigolf jsme završili točenou zmrzlinou. Takovou tou, jak je posypkaná kakaem a nejen Norové ji milují. Vysedávali jsme na terase jedné roztomilé kavárničky, která praskala ve švech a byl tam takový ten správný sobotní šrum slunečného dne plný nádherné atmosféry, kdy jsou všichni spokojení, odpočívají a nasávají energii ze slunka. 

Pak jsme se procházeli nádherným Ekebergparkem, kde jsou nainstalované sochy a je tam jeden z nejkrásnějších výhledů na Oslo fjord. Fotky na Instagramu.


sobota 23. května 2015

FRESH NEWS: Nejlepší vůně jsou šeříku, kávy a mého muže (jak jinak :)

Ráno jsem měla velké plány. Že se půjde brzo ráno běhat. Vyperu ty hordy prádla, vyžehlím a převlíknu povlečení, nachystám snídani a pak se hned vrhneme na vyklízení sklepa... 

Ha... a jak myslíte, že to dopadlo? pátek 22. května 2015

Narozeniny a tip na ten nejkrásnější dárek, který můžete věnovat

Probouzí mě vůně palačinek a tajné šustění balícího papíru. Pokyny jsou jasné... zahrabat se v posteli do polštářů, kouknout na epizodu, dva mého oblíbeného seriálu a nešmírovat, co se dole připravuje... Jedním okem koukám na Sex ve městě, tím druhým čtu smsky, emaily a nádherné zprávy. I od vás... Je neuvěřitelné, kolik z vás si našlo čas a poslali milá slova a úsměvy... Děkuju!Narozeniny miluju...  i když... když jsme byly malé, vždycky se narozeniny slavily v rodinném kruhu, s babičkama a strejdama, krájel se dort, trhaly se šeříky ze zahrádky a tak nějak jsme byli všichni spolu. Včera jsem si povzdechla, že to, co pro nás bylo a pro mnohé stále ještě je tak "normální", se u mě proměnilo v něco netradičního... Co bych za to včera dala, abychom se zase všichni i s mamí potkali u nás v ořechovském domě a ukrojili ten kakaový dort s kiwi. Nostalgické vzpomínání přeruší Johniho: "So, where is my birthday girl?" :) a já na sebe házím župánek a pádím po schůdkách z patra... čtvrtek 21. května 2015

OLD NEWS: "Mám narozeniny. Nejšťastnější den v roce." (Ijáček)

Dobré ráno... Dneska je 21.května 2015. Podle Ijáčka můj nejšťastnější den v roce :)

Narozeniny miluju, protože si můžu něco přát... 


 

středa 20. května 2015

FRESH NEWS: 1 fotka a 7 postřehů z posledních dní

Krásný den vám přeji. U nás je nádherně, sice ještě trochu zima, ale když vysvitne sluníčko, je to paráda :) 

Dneska toho mám až nad hlavu, ale chtěla jsem vám poslat pár postřehů z posledních dní... spolu s touhle fotkou, která je ještě z oslav 17. května. Jsme na ní trochu rozjaření, což skvěle zachycuje celou atmosféru oslav Norska.

7 postřehů z posledních pár dní:

sobota 16. května 2015

FRESH NEWS: Johni má narozeniny :)))

Dneska jsem pro vás ukradla pár minut. Johni má narozeniny a já mu ráno přichystala brunch a včerejší večer věnovala pečení mého prvního Red Velvetu :) 

Ten mi dal zabrat, ale chutná božsky :)


čtvrtek 14. května 2015

Vanilkovo-skořicové jablečné růžičky v krabičce s mašlí potěší nejednoho labužníka

Tápete, co přinést, když vyrážíte na nedělní návštěvu? Taky jsem tápala, pak jsem zabrouzdala Pinterestem a volba byla jasná - tyhle Vanilkovo-skořicové jablečné růžičky mě uchvátily na první pohled. Když si jedné kousek ukousnete, křupkavé těsto se vám rozpadne na jazyku, vanilkový krém se rozlije do všech koutků a do toho spojení skořice a vláčných jablíček - to je prostě bomba!


Tak prosím, nechte si chutnat :)
středa 13. května 2015

FRESH NEWS: Jednu kávu, prosím...

Milý den... plný milých překvapení a emailů. A taky pár hodin na kávě v novém Espresso Baru. Dneska jsem si ji zasloužila :)

A ještě mám pro vás něco, s Blogerky.cz jsem udělala rozhovor, ve kterém se dozvíte i to, co ještě nevíte... Tak šup na něj :) 

KLIK: Rozhovorúterý 12. května 2015

FRESH NEWS: Fresh flowers in the house - fresh ideas in my mind

Tak pro tyhle skvosty jsem jela v neděli a byla to pravá idyla. Jela jsem na kole, kolem moře, svítilo sluníčko, doma vygruntováno a Johniho burgery v troubě. Pozvali jsme přátele k nám na večeři a jediné, co nám chybělo, byly čerstvé květy. K tomu všemu jsem dostala slevu, prej za "hezký voči" :) To jsem naposledy dostala akorát tak čtyřku na počítačích za programování webowky... S čerstvýma květinama vždycky přichází i přívan nových idejí a plánů. A že jich je :) Rozjelo se mi poměrně hodně měnších i velkých projektů a já mám obrovskou radost... kupí se to.. času je málo... ale tohle mě baví. 

A kdo sleduje Instagram, tak mu neuteklo, že jsme se v poslední době pořádně opřela do cvičení. Neuvěřitelně mě to nabíjí energií... Všem vřele doporučuju... především, jestli se cítíte unavení, nevrlí, nevyspalí, otrávení, nebo prostě jen trochu znudění - šup ven. Inspirace najdete kupu právě na Instagramu :) 


Tak přeji krásný zbytek večera, nebo rána a nebojte, na všechny ty slíbené články pamatuju - Recept na Skořicové růžičky s vanilkovým krémem i článek o plavbě na lodi. Jen času málo... :)


Vaše TerezaInOslo

neděle 10. května 2015

Chceš se dostat na Urban Training v ČR?

Obrovská smršť emailů a zpráv, ve kterých jste se zajímali o Urban Training mě přiměla k tomu, abych udělala po sakra dlouhé době zase nějakou soutěž. Máte radost? :)

Soutěží se o 3 lístky na Urban Training v ČRA já mám velkou radost, protože bych vás všechny do jednoho chtěla na takový trénink vzít. Mě to neuvěřitelně nakoplo a ukázalo cestu, jak se dá trénovat venku. Používat lavičky, vypuštěné fontány, schody, obrubníky, zábradlí... Navíc je takový trénink ale úplně pro všechny. Můžete si zvolit svoje vlastní tempo! 


Tak se nebojte a nakopněte si zadek!
Je to totiž paráda :)


JAK VYHRÁT?

Mám pro vás 3 lístky! Jéj :) Takže jsem se rozhodla, že se o jeden bude soutěžit na blogu, o druhý na Instagramu a o třetí na Facebook stránce. Abyste tedy zvýšili svoji šanci, můžete soutěžit na všech třech platformách! :) 


sobota 9. května 2015

FRESH NEWS: Vyráží se na Ladies Night

Nádhernej slunečnej den... ráno se cesta na kole do posilky zvrhla v několikahodinovou projížďku Oslem... ostatně moje vůle vyhrála a místo do nějaké útulné kavárničky, které mé ale neuvěřitelně dneska sváděly, jsem se přecejenom vydala cvičit! A asi vám nemusím vykládat, že to byla paráda. 

Cestou domů jsem se zastavila na trzích pro zeleninu a do mojí nejoblíbenější rybárny pro čerstvého tuňáka! No, neni k nakousnutí! Takže Johni se dneska, až přijde z práce, může těšit na tuňákovej stejk :)

Vaše TerezaInOslo

P.S. Pardón, láska moje, za ten bordel v kuchyni :D Ten už jsem nezvládla! :)

úterý 5. května 2015

FRESH NEWS: Smoothie s názvem "Dobré ráno"

Jak udělat už tak dobré ráno ještě lepším? Zkoušeli jste si udělat smoothie? 

Skvěle vás probudí a po takovém ranním běhu je to naprostá lahoda. To je vlastně i bez toho ranního běhu... pátek 1. května 2015

FRESH NEWS: Líbání pod třeští se letos pěkně ošidilo

Na to, že jsme oba takoví romantici, jsme letošní líbání pod třešní pěkně odflákli. Johni mi lípnul takovou letmou pusu za běhu, aby se neřeklo... pod touhle nádhernou, kterou jsem už měla vyhlídlou pár dní dopředu... 

Běželi jsme totiž do venkovní posilovny... 


Víte, proč se vlastně líbá pod třešní? Nebo jabloní? 
 A odkud pochází tahle tradice?


První máj, lásky čas... aneb proč Norky nehledají rozkvetlé třešně

(Článek z roku 2013) 

Je brzo ráno, čerstvý vzduch nám buší na okna, abychom ho alespoň na chvilku pustili dovnitř, tajně se vypařím z postele a malou škvírou pouštím ten nádherný jarní prvomájový vzduch dovnitř. Kručení v břiše mě donutí vytáhnout poslední plechovku fazolí v rajské omáčce, které měly být na anglickou snídani. Ujídám pár a představuju si, jaké to bude v Africe jíst fazole denno-denně. Jako z filmu Lvice Elsa, který se mi zaryl od ranného dštsví do paměti tak hluboce, že moje láska k Africe se proměnila ve studijní specializaci. Ale o tom někdy jindy...

Je první máj a v Praze nám pobíhají zamilovaní po Petříně a perou se o tu nejukrytější třešeň s nejromantičtějším výhledem na Prahu. Tady na severu nikdo nepobíhá. Někdo by mohl namítnout, že nejspíš proto, že tu nejsou ještě rozkvetlé třešně, nebo nejspíš proto, že tu neslaví první máj tak jako my, chyba lávky. Romantika tady moc nejede a na lásku nemají ženy, ano slyšíte správně, ženy! čas.