Stránky

středa 21. října 2015

ABOUT ME vol. 2

Krásný pondělní večer. My jsme včera večer zvládli jen upadnout do peřin po celém víkendu na tréninkovém kempu národního teamu v Liberci. Johni se tak skvěle učí česky. Už neřiká "přemek - salto". Pro ty, kteří nemají Instagram se můžete podívat třeba na jedno video TADY.


Tak a jestli máte chuť - můžete se zahrabat do deky a přečíst, kam mě vítr zavál od roku 2003 do roku 2009. My máme práce nad hlavu, tak jedeme trochu nonstop. Ale..

Není to od věci, si občas takhle připomenout náš život :) Zkuste to!2003
Máme rozlučku s 9. třídou. Na rozlučce jako jediná piju tonic, protože nepiju alkohol. Jsem tam tak trochu za šaška, ale aspoň se nepozvracím do bot.

2003
Nastupuju na školu snů a následující roky běhám z knihovny do tělocvičny a hrabu si na dno.

2005
Jsem krůček od reparátu z Fyziky. Dva týdny neležím v ničem jiném, než ve fyzice. Každý den mě po nocích doučuje táta. Finální zkoušku udělám a padá mi obrovský kámen ze srdce.

2005
Jedu na tři týdny do Eastbourne na jazykový kurz. Jsou to ty nejlepší tři týdny z mého dosavadního života. Miluju Anglii. Miluju angličtinu. Miluju být samostatná a cestovat. Miluju místní racky, obědy na pláži a první výlet do Londýna. Po cestě domů si kupuju nový díl Harryho Pottera a celý ho přečtu. Pro mě vrchol mé znalosti angličtiny.

2006
Odlétám na jazykový kurz do Ameriky. Pár měsíců předtím píšu mému strejdovi z druhého kolena, kterého jsem naposledy viděla, když mi bylo 6 let. Naučím se surfovat a málem se utopím, když se s jedním surfařem srazíme na vlně a mně se omotá leash kolem krku a táhne mě ve válci ke břehu. Byla jsem blbá, nezkušená a bez pudu sebezáchovy. Na jednom surfařským spotu si mě vyhlídne údajný "hledač talentů" a chce mě do místního teamu. Naši jenom kroutí hlavou. Řeknu ne. Kdo ví, kde bych teď byla, kdybych řekla ano. Každopádně nejlepších šest týdnů a moje angličtina dostává americký přízvuk.

2007
Maturuju ze Zeměpisu a místo mé vysněné otázky Skandinávie si vylosuju Čínu, Japonsko. Jsem naprosto mimo u otázky, kolik mm naprší v obdobích monzunových dešťů. 

2007 
Odjíždím na celé léto pracovat do Skotska. Z celých sedmi týdnů máme tři celé dny volno, jinak pracujeme 12-14 hodin. Pracuju poprvé v kavárně a nic neumím. Oblíbí si mě jeden stálý zákazník, který mi ještě tři roky poté píše dopisy. Za těch sedm týdnů přiberu osm kilo, protože nemáme moc peněz a jíme jenom zbylé scones z kavárny a pečivo s máslem. Spíme v bytě s několika Poláky, kteří mají každý den nesnesitelný party a my se vůbec nemůžeme vyspat.. Málem se vždycky počůrám strachy, když je potkám v noci na chodbě.

2007
Za vydělané peníze ve Skotsku jedu sama na surfařský kemp do Francie. Marně toužím po tom, aby si mě zase vybral hledač talentů a já se stala profesionální surfařkou. Nikdo mě nenašel, ale já našla pár skvělých nových přátel. 

2007
Pár dní po surfařském kempu odjíždím sama do Švédska. Na dva týdny. V literární soutěži se Student Agency vyhrávám jízdenky po Evropě a destinace sever je jasná volba. V autobuse potkávám mladíka, který mi vypráví, že jede do Švédska studovat ekologii a zakoření ve mně myšlenku, že chci taky jednou studovat ve Skandinávii. Dvacet čtyři hodin trávíme v autobuse a protože autobusák nemá žádnou jinou videokazetu, pouští tam Popelku třikrát za sebou (!)

2008 
Moje první Mistrovství Evropy v Belgii. Závodím za příbramský team, kterému se zranila na poslední chvíli gymnastka. Ta neuvěřitelná vlna euforie se mě drží ještě několik týdnů. Doskočím dvojný a moje nej holky přijedou fandit s celým mikrobusem. Chci bydlet na severu. Na banketu po závodech je i John Erik, který je trenér norského teamu. Zatím o sobě nevíme, ale objevili jsme, že jsme spolu na několika fotkách.

2009
Celé léto trávím v Itálii, kde pracuju v kafebaru a po večerech trénuju. Naučím se trochu italsky, protože anglicky nikdo neumí. Parádní léto s parádníma kamaráda. Díky Maty a Peshi :) Teď to praskne, jestli čtete můj blog. 

No, mám v rukávu ještě pár let. A je to čím dál peprnější :)

Zatím vám ale popřeju nádherný večer. Udělejte si ho parádní. My jdeme makat. 

A ještě jedna prosba od srdce na vás - jestli sem rádi zavítáte, budu vám všem ohromně moc vděčná za hlas v letošním ročníku Blogerky Roku. Hlasovat můžete TADY a uděláte mi velkou radost :)

Vaše TerezaInOslo

37 komentářů:

 1. Ahoj Terezko,
  tak teď jsem napjatá jako špagetka, co přijde dál.
  Škoda že jsi se nestala surfařkou!! :(( Ale nevadí, protože jsi toho zvládla tolik!!!! Máš u mě obrovský obdiv!!

  Klobouk dolu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Surfařkou :) Třeba se jí jednou ještě stanu :)

   Moc děkuju, obdiv nemusí být, Barunko. Je to totiž obrovská paráda žít a prožívat.

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Milá Terez, moc pěkný formát - taková časová osa života. Připomíná mi to arteterapeutickou techniku strom života - můžeš si namalovat svůj strom života - kmen mohou třeba být události, které tě formovaly v minulosti a jsou teď pevně tvou součástí, a koruna stromu může být košatý život, jak ho žiješ teď. A jak strom roste, tak tam se i tvůj život rozrůstá a větvemi se natahuje až k nebi a snům... :) Ovšem někdo rád maluje, ty evidentně ráda píšeš. Moc mě baví tvůj způsob vyjádření.
  Krásné dny přeju a děkuju za inspiraci.

  Aneta z psychoterapeuticky.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anet, moc děkuju.

   O arteterapeutcké (napsala jsem to správně? :) jsem ještě neslyšela, ale zní zajímavě. Třeba to někdy i zkusím. Malovat moc neumím, ale to k tomu asi ani není potřeba.

   Já moc děkuju a přeju krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. To s tou Popelkou je vtipné, hlavně když teď už vím, jak je to tady skandinávská vánoční "klasika" a všichni to milují, dělají si srandu z děsného dabingu, ale milují to! Já už měla Popelku plné zuby, když jsem z česka odjížděla, už jsem na ni nekoukala. Na Vánoce jsem ji ale v televizi ocenila <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tedy, Baru :) Tenkrát mi to lezlo i ušima :) Děsivý dabing je vážně děsivý :)

   Pozdravy na sever,
   Terez

   Vymazat
 4. Tyjo, Tezer, taková odvaha a zapálení pro sen už od deváté třídy! :) To já dlouhou dobu žila ve svých snech snad až do výšky a odstěhování se z domu. Každá máme své, ale takoví lidi, jako jsi Ty, umí vše nemožné, rychleji posunout i před nás, kteří jsme pomalejší, ale o to vytrvalejší. ;) Díky moc, P.S. doufám, že vyhraju ten lístek na workshop. :-D :-D :-D Nebo co udělat takovou sešlost Terezčiných fanynek? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tedy :) To se mě drželo (drží) jako klíště :) Někde v sobě jsem cítila, že tam patřím!

   Sešlost už jsem párkrát dělala, ale možná bychom mohli zase něco dát do kupy :)
   Popřemýšlím o tom - děkuju za vnuknutí myšlenky :)
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Ty píšeš tak krásně! Do teď jsem obdivovala tvůj optimismus a teď začínám obdivovat i celý tvůj život! :D A to surfování je skvělý! Jestli budu mít někdy příležitost si to zkusit, tak se mi splní jeden můj malý sen. :)
  Nikol (readeatandlive.blogspot.cz)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, Nikol :)

   Surfování je paráda. A je to mnohem těžší, než jsem si kdy dovedla představit :)

   Krásný večer a těším se na další recepty,
   Vaše TerezainOslo

   Vymazat
 6. Terezko, tohle mě tak baví!!;) Perfektní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) A nejlepší na tom, že mě taky :)))

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 7. Jé, za příbramský tým? :) Já v Příbrami bydlím, tak to je skvělý ! :D Hned mám to město raději ! :D Mimochodem, tahle cesta Tvým životem mě neuvěřitelně baví a motivuje. Jsi úžasná. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vážně? :) Tak se třeba někdy potkáme, až tam zase budu trénovat :)

   Moc děkuju, Terezko. Brzy bude další pokračování :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 8. Páni, velká motivace, děkuju :) jen bych se chtěla zeptat, když jsi jela do toho Skotska nebo Itálie, hledala jsi pracovní místo z Prahy nebo až tam..? Děkuju a krásný den :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Práci jsme měi zajištěnou předem :) Přes kamarády a známé. Asi je to jistější :)
   Budu držet palce na Tvoje zážitky :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezainOslo

   Vymazat
 9. Odpovědi
  1. Děkuju, Domčo :) A mě to TAK baví :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 10. Super, super, super" Klidně tam toho piš víc. Za mě jedno z nej čtení!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak joooo :) Já se domnívám, že jsem na půlku věcí úplně zapomněla, takže budu doplňovat :)

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 11. Ahojky,
  musím říci, že tvůj život je úžasný...je vidět, že máš pořádnou kuráž a jen tak ničeho se nelekneš....stihla jsi v poměrně krátké době, vidět a zažít spousty věcí, kteří někteří nezažijí ani z poloviny :)
  Už teď se moc těším na další pokračování...zejména na tu část jak jsi se dostala do Osla :)
  S láskou
  A.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Kuráž je potřeba na ty velké zážitky. Někdy jsem ale taky pěkná po..... ale o tom zase jindy :)

   Taky se těšim na pokračování :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 12. ...jak se tak procitam Vasim zivotem, vybavuje se mi v datech ten muj...2003 jsem se vdavala, 2005 se narodil Kuba... Je to super a jsem zvedava, jak to bude dal. Pohadka pokracuje - nase i vase:) Preji krasny den a tesim se na pokracovani! Renata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renato, někdy si to zkuste sepsat všechno - budete překvapené kolik jste toho stihla :) A já už se nemůžu dočkat, až si budu moct do své osy zapsat takové momenty, jako máte Vy :)

   Nádherný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 13. Ahoj Terezko,
  že jsi se nestala surfařkou nevadí. Kdyby jsi se jí stala, nejela by jsi nikdy do Norska, nepotkala svého dnes již muže a to skvělého :) a nestala by se ti spousta dalších úžasných věcí. Všechno zlé je k něčemu dobré. Popelka mě pobavila :D stačí mi vždy 24. prosince v 19.30 v televizi a pak ji zase rok nemusím vidět. Situace, kdy bych ji musela vidět 3x za sebou v jeden den mi nahání husí kůži :D Jsem teď napjatá jak kšandy co bude dál .. dlouho nás nenapínej prosím :)

  Měj se krásně, ať se ti jen a jen daří.
  Veronika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, já přece vím :) Ale věříim i tomu, že kdybych se stala - život by nás spojil dohromady i jinak :)

   Popelka je dojemná na Vánoce, nikoliv 3x za sebou v autobuse, máte pravdu :)
   Další pokračování bude záhy :)

   Hezký večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 14. to je fajn napad si takhle shrnout urcite etapy v zivote, ani nevim, jestli bych si to jeste vsechno pamatovala, a to jsem mladsi nez ty :)

  ClaudiasNewLife

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus to :) Je to ohromně nabíjející a zábavné :)

   Hekzý večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 15. Tohle je úžasný, těším se na pokračování!! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Dominiko :)

   Já se taky těšim!

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 16. Terezko, skvělý článek:) V tom cestování tě naprosto chápu, není snad nic lepšího... A pracovat k tomu v kavárně, to je ráj:)

  www.stylishcoffee.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, děkuju :)

   Nádherná kombinace a skvělá životní lekce.

   Heký večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 17. To je naprostá bomba Terezko! ty jsi toho stihla tolik! Těším se na pokračování a hrozně chválím nápad na časovou osu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Anetko :)

   Protože jsem už stará bačkora :))) Taky se těšim na pokračování a děkuju za pochvalu. Cením si jí!

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 18. Vážně super! Moc fajn se to čte. Těším se na vol. 3 :)))

  OdpovědětVymazat
 19. To jsou skvělý články :))) !


  runeatandtravel.blogspot.com

  OdpovědětVymazat