Stránky

pátek 3. července 2015

Den druhý - JANOV - ryby, zmrzliny a čarovné rybářské městečko

Dlouhá a vydatná snídaně v hotelu se vším, na co si jen můžete vzpomenout. Hotelové snídaně mě mnohdy uvádí do rozpaků... Vždycky chci vyzkoušet všechno, sladké, slané, všechny druhy sýrů a ovocných pájů... takže z toho ve finále vznikne několik talířů, které mnohdy reprezentují, kolik toho sním za celý týden.

 


Acquario di Genova

Procházíme malilinkatýma uličkama Janova a chvílema si připadáme, jako bychom byli zase zpáty v Keni. Malinké krámečky s ovocem a zeleninou nalepený jeden na druhý, dlouhé táhlé průchody s polootevřými okenicemi a rozvěšeným prádlem všude možně. Procházíme do nádherného přístavu, kde nás osvěžuje v dnešním horkém počasí závan mořského větru. Je tak nádherně voňavý. Snažíme se vytrhnout pouličním prodejcům, kteří na nás vážou náramky a vydáváme se do Acquario di Genova, na které jsme dostali jen samá dobrá doporučení. 

.
Boccadasse

Zavřete oči a představte si nádhernou malebnou rybářskou vesničku. Představili? Tak virtuálně vítejte v Boccadasse. Všude malé rybářské loďky, sítě, schody, nádherné domky se zelenými okenicemi, rozjaření Italové, kteří se cpou nachos a ty zalévají sklenicemi vína a jejich salvy smíchu přehlušují bouřku v dáli. A my dva. Dva pozorovatelé téhle nádhery, kterým kape zmrzlina na rozpálená stehna. Moře šumí a vlny kamenům šeptají zprávy z moře. Škrábeme se na vyhlídku. Všude jsou banánovníky nebo fíkovniky a nám se tají dech.
.

Janov nás okouzlil. Všude nás strašili, že o turisty v Janově zakopnete na každém rohu. A na rovinu? My turistů potkali jen hrstku a to dělá italský zážitek o to lepší. 
 

A večer ještě na skok do sauny a podzemního SPA, sklenku růžového a za chvilku už do peřin. Zítra nás čeká velký den :)


A jak jsem slíbila... takže tedy prozrazuji, že zítra vyplouváme na lodi z Janova do Říma. Plavba potrvá osm dní a budeme zastavovat v různých evropských přístavech. Ani nevíte, jak ohromně se oba těšíme. Vy se můžete nechat překvapit kám nás moře vyplivne. Nebo někdo už tuší?

Tak nádhernou dobrou noc a užívejte víkendu :)
Vaše TerezaInJanov

7 komentářů:

 1. Krásný fotky! Taky se chystáme do Itálie - autem, neplánovat, máme v merku akorát Veronu a pak už budem jenom spontánní, kempit budem ve stranu nebo u couchsurferů. Měj krásný léto! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásné fotky, krásný článek. Tobě to Terezko všude hrozně sluší. My si teď užíváme Toskánska, které je naprosto úžasné. Teď se chystáme na týden blíž k moři, tak skoro doufám, že tě někde potkám :). Užij si dovolenou :-)!

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, tak jestli jsem vás k plavbě inspirovala svým komentářem u příspěvku z výletu lodí do Německa, tak mě to těší. My plavbu absolvovali po západním středomoří, také jsme vyplouvali z Janova. Moc si to užijte, je to bomba! Svatava

  OdpovědětVymazat
 4. Nádherné fotky ! ♥ Tvůj blog jsme objevila náhodou a už teď jsem si ho zamilovala .. je tu tolik optimismu a motivace ... boží ! :))

  www.meadelaida.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 5. Tak mohli byste se stavit na Corfu na kafco:-)

  OdpovědětVymazat
 6. Až k nám dolů do Říma? No tak to mě těší! Třeba se vám bude hodit pár tipů https://foursquare.com/user/26155225/list/rome-for-friends
  Přeji krásnou plavbu!

  OdpovědětVymazat
 7. Opět musím pochválit fotky, hlavně ta s delfíny je velice pěkná. :) A to s hotelovými snídaněmi znám, měla jsem podobný problém jen na rodinné dovolené v Krkonoších. Maminka nás všechny neuvěřitelně krmila na snídani, abychom vydrželi, poté byla povinná polévka a během odpoledne nějaký oběd. :) Občas jsem měla pocit, že prasknu. :) :D

  OdpovědětVymazat