Stránky

pátek 3. července 2015

Den první - JANOV - aneb naše malé velké cestovní dobrodužství právě začíná

Je pět hodin ráno... oči se nám zavírají, ale klasická  letištní atmosféra naplněná očekáváním a těšením se nás šťouchá do žeber, abychom neusnuli při nastupování do letadla. "Ladies and gentlemen, welcome to Milano." Konečně můžeme vydechnout... jsme přestěhovaní, náš byt je naklizený a přichystaný k pronájmu, v Praze jsme se stihli potkat s milým párem, který doteď bydlel v Kataru a zkusí štěstí na severu (my jim ohromně držíme palce :), stihli jsme i ze sedmi kufrů vyčarovat dva, které nám budou stačit na naše malé dobrodružství, dokonce jsme ani po dvou hodinách spánku nezaspali letadlo a navíc máme jeden druhého. Tak co si víc přát?

Nejpohodlnější outfit na cestování. Boty a mikina PUMA, sukně Bik Bok.


JANOV  

Všechno jsme dospali ve vlaku do Janova, který nás houpal necelé dvě hodiny a my se z rozlítaného života doslova probudili v dechberoucím městě, které nám teprve ukázalo, co je to ten pravý chaos po italsku. Nádhera. Vlak nás vylousknul na nádraží, po kterém se pnou keře poseté fialovými kvítky. Do čela nás praští to italské vedro a my si konečně uvědomíme, že naše malé letní dobrodružství právě začalo.


Zabydleli jsme se v nádherném a historií čalouněném Grand Hotelu Savoia a s pořádnu porcí nadšení objevili, že má nejenom nádherný výhled na samotného Kryštofa Kolumba, který se v Janově narodil, ale i nádherné kamenné SPA a na střeše několik vířivek... Aaaaaaah... Miluju dovolenou :))) a z celého srdce děkuji Grand Hotelu Savoia za milé pozvání :)


Janov nás okouzlil. Stovky nádherných útulných zatočených uliček, espressa, které vás proberou a mají ten pravý italský šmrnc, zmrzliny, které vás nenechají dospat, uspěchaní a rozčarovaní Italové, kteří mají v Janově značnou převahu (nejsou tu skoro žádní turisté) a my dva. Cpeme se pizzou na malinkém náměstí před katedrálou di San Lorenzo, do plic nabíráme ten horký a ulepený vzduch a pozorujeme život kolem nás.


Jestli někdy budete v Janově, nesmíte si nechat ujít výšlap na dechberoucí vyhlídku Spianata Castelletto. Sice se zpotíte na těch schodech do morku kosti, ale za ten výhled to stojí. Nahoře jsme objevili, že jsme mohli jet i výtahem :)

Spianata Castelletto
Spianata Castelletto po druhé
Výhled z našeho pokoje na sochu Kryštofa Kolumba a nádraží

Teď už jsme po vynikající snídani a vyjíždíme do rybářského městečka a do akvária. Večer vám prozradím, kam cestujeme zítra :) 

Tak kolik káviček a zmrzlin bude dneska?


Přeji vám nádherný den a vy se můžete těšit na další momentky z dnešního dne na Instagramu TerezaInOslo.

Vaše TerezaInJanov

7 komentářů:

 1. Nádhera!!! Miluju Itálii :) Krásnou dovolenou! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ta vyrivka dost bije do oci:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Velmi pekne sprostredkovane emocie z mesta.
  Co sa tyka Kristofa Kolumba, tak o miesto narodenia sa s Janovom prie aj korzicke Calvi. To sme sa dozvedeli pri nasej prvej ceste na Korziku :-)

  OdpovědětVymazat
 4. To je paráda, užijte si to! :))

  OdpovědětVymazat
 5. Ach nebe.. :) Já si až tady v Americe uvědomuji, jak krásná a rozmanitá Evropa je.! Užívejte :)

  OdpovědětVymazat
 6. To je nádhera! Hned bych se tam vydala taky! :)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné! :) Doufám, že se jednou do italských měst také podívám. :)

  OdpovědětVymazat