Stránky

sobota 6. června 2015

FRESH NEWS: V Praze je blaze

Procházím sama ulicemi Starého Města a lidé po mě pokukují jako po nějaké zbloudilé turistce, která si užívá s každým nádechem tu intenzivní atmosféru rozpálených ulic. Měli jste mě vidět, jak tam bloumám s jemně zasněným úsměvem, který prozrazuje, jak je ta dlouhá chvíle parádní. Rozpálené vlasy od sluníčka mi šisují před očima a mysl mi promítá všechny ty nádherné vzpomínky, o kterých si ještě pár let ty kočičí hlavy budou povídat. Už jenom ten popcorn chybí. Takovej doják, to je :) 

Kolikrát já jsem se tu klopýtala. Šťastná, nesťastná, zamilovaná, se zlomeným srdcem, unavená, nadšená, s výronem, za školou. To byla panejo paráda, když jsem začala objevovat taje Prahy na vlastní pěst, teď mám na mysli jen jedno - jak tu budeme s Johnim v následujících měsících bloumat spolu. Stejně tak, jak bloubáme spolu životem už pár let...
Praha mě nikdy nepřestane překvapovat 


ALE... Co když na ty všechny nádhery ve finále nebudeme mít vůbec čas? Co když budeme zavřený od rána do večera v kanceláři a bude nám vlastně šumák, jestli jsme v Praze, v Oslu, nebo v Kodani? Co když se mi tak strašně bude stejskat po norské vodě z kohoutku, čistém vzduchu a levném čerstvém ovoci? A co když se nám tady vlastně nebude vůbec líbit? 

No a? Na to totiž nepřijdeme, dokud to nezkusíme. A já jsem natěšená jak malá. Možná bych se neměla tak těšit, protože o to to bude horší, jenže to prostě vůbec nejde :) Já se fakt snažím. Nekecám! 

Slapy, baby

Dneska jsem ještě i mimo trajdání po Praze, pár milých setkáních na kávičkách a limonádičkách, stihli střihnout i výlet na Slapy a místní Sládkovu neslazenou limonádu. Jako bych se vrátila do dětských let, kdy jsme tam trávili léto s našima a já tam nahatá pobíhala a za žádnou cenu nechtěla nandat ty šílený a trapný rukávky.

To je náš Conýno


Pole vlčích máků mě učarovala a mě hned trklo - musela jsem si to rychle  perem barvy vlčích máků imaginárně napsat na svůj bucket list - všechna nádherná místa v naší republice... Tak třeba to vyjde, kdo ví :)  

Je pozdě a já už vyhrála světový rekord v zívání... Sledujte a pokukujte po Instagramu a Facebooku, nemám totiž připojení, tak vám tam jednou za čas lupnu nějakou aktualitu. 

Krásnou dobrou noc a pro většinu z vás spíš, krásné dobré ráno :) 
Vaše TerezaInPraha

5 komentářů:

 1. Terez, tvůj článek mi dnes rozjasnil ráno. Naprosto jsi vystihla mé pocity, když jsem chodila přes Staroměstské náměstí do školy, v době kdy jsem ještě bydlela v Praze..Všechny ty různé pocity, nejen z osobního života, ale i z nadcházejících zkoušek na FF.. Obdivuji tě, že jsi dokázala opustit na chvíli tak krásné Norsko. :) Když teď budete s Johnim v ČR, tak kdyby jste náhdou zavítali někdy do malebného města Březnice, kde je nádherný zámek a mnohé jiné, tak vám ráda budu dělat průodce. Užijte si Prahu i léto :))

  OdpovědětVymazat
 2. Tvůj článek jsem četla hned po probuzení a tak mě nabudil, že jsem už do postele nevlezla a začala si užívat krásného slunného dne. Doufám, že se Vám tady bude ve všem dařit a budete si moct užívat krásné pražské ulice :)

  OdpovědětVymazat
 3. Uplne znam ten pocit o prochazeni po Praze a vzpominani na to hezke, i na to mene hezke. Jedno z nejkrasnejsich obdobi meho zivota bylo bydleni na Male strane. I kdyz jsem odchazela ospala do prace v pul 5 rano, ten pohled na osvetleny Prazsky hrad a na probouzejici se Pávy mi vzdycky vycaroval usmev na rtech. A ted kdyz bydlime v Manchesteru a jezdime do Prahy za rodinou, si uvedomuju, ze to co pro me bylo predtim samozrejmosti, je ted vzacnost:) preju vam obema, abyste jste byli v Praze stastni a vychutnali si ji vsemi dousky (i za me) :)

  OdpovědětVymazat
 4. Objevila jsem Tvůj blog teprve nedávno a úplně mě učaroval:-) To jste tu na dovolené? Máš nádherné fotky, čím fotíš, jen tak pro zajímavost?:-)
  Katka

  OdpovědětVymazat
 5. Mas pravdu. zde to neni jako v Norsku 7h a padla. Tady je to nekdy 12-16 hodin a makas a makas a makas.....

  OdpovědětVymazat