Stránky

úterý 2. června 2015

Blog slaví 3. narozeniny a my řekli "ANO" na jedno z našich největších životních rozhodnutí

Neuvěřitelné... pamatuju si to jako dneska... Jsou to na den přesně tři roky... Sedím na obrovské posteli našeho prvního pronajatého bytu v Oslu. Je v přízemí, starý, tmavý, s oprýskanými zdi, hlasitými sousedy a příšernou (!) koupelnou. Nám je to ale úplně šumák. Konečně můžeme být spolu :)

Právě (2. červen 2012) jsem dojedla plnou misku jahod a na svém malinkém počítači začínám psát první řádky. Střídavě mrkám na Johniho, kterej mi s povzbudivým výrazem nenápadně "fandí" a s jiskrou v oku tuší, že mě psaní blogu bude neuvěřitelně bavit. Měl pravdu, ostatně jako vždycky.


Za ty tři roky se v kolonce "Místo:" imaginárně objevilo tolik míst rozsetých po celém světě, že to ani pomalu nedokážu spočítat. Blog jsem psala z polorozpadlého motelu v Keni, kde šel proud jen pár hodin denně a já jsem byla ještě celá rozklepaná, protože jsem právě dotelefonovala s mým supervisorem ze Stanfordu. Blog jsem psala z terasy norského srubu s tím nejnádhernějším výhledem na světě, kdy jsem vám oznamovala, že jsme se zasnoubili. Nebo z nádherných líbanek na Maledivách, kde jsem pozorovala ten kýčovitý výjev skákajících delfínů při západu Slunce a byla tou nejštastnější manželkou na světě. Blog jsem ale psala i tehdy, když mi tekly slzy po tvářích při článku o mámě, nebo tehdy, když se mi klepali prsty, když jsem odeslala poslední dokumenty na přijetí na magistra v Oslu. Blog jsem psala z našeho bytu, kde tenkrát nic nebylo, nebo když jsem si sahala na dno při drsných začátcích na drsném severu. Byli jste u toho se mnou a já cítila vaší obrovskou podporu.

Blog se stal součástí mého (našeho) života a přestože si někdy říkám, že bych si nejraději některé své životní kotrmelce nechala sama pro sebe, nakonec to stejně nikdy nevydržím a napíšu vám je. Z jednoho prostého důvodu. Dokážete v nich najít sílu a odhodlání vrhat se po hlavě do těch vašich kotrmelců. Ani nevím, kdy mi přišla ta úplně první "děkovná" zpráva. Ale pamatuju si, že jsem ji četla venku před restaurací, když jsme čekali na naši rezervaci a já se usmívala od ucha k uchu. Úsměv vystřídaly slzy a Johni se vyděsil. To bylo to poprvé, kdy jsem si uvědomila, že v blogu je něco víc, než jsem doposud sama vnímala...


Jste to vy, moji čtenáři, kteří mě neuvěřitelně inspirujete. Jste to vy, moji čtenáři, kteří jste se zasloužili o to, kam se blog vyvinul. Jste to vy, moji čtenáři, kteří mi věří a mnohdy i dodávají odvahu činit rozhodnutí, která jsou i pro mě velkým soustem. A v neposlední řadě jste to byli právě vy, moji čtenáři, kteří mě učinili Blogerkou roku a ukázali tak i sami sobě v přímém přenosu, že když do něčeho vložíte energii a své srdce, jednou se vám to v dobrém vrátí. A já vám za to z celého srdce ohromně moc děkuju! Protože tenhle blog není můj - je náš! 

A proto bych byla ráda, abyste u příležitosti třetích narozenin blogu byli právě vy u našeho dalšího velkého životního kroku...

Za tři týdny se stěhujeme do Prahy :)


A neuvěřitelně se na to těšíme! Johni ze všech úplně nejvíc :) Je totiž na čase splnit jeho velký sen předtím, než se v Norsku zabydlíme natolik, že už bude mnohem těžší pronajmout náš byt, sbalit saky a paky a přestěhovat se ... :) A proč se stěhujeme? To se dozvíte TADY a nebo na Instagramu pod @EliteBloggers.cz

Tohle je totiž životní příležitost, která se neodmítá... :) Nádherný den, vážení, 
Vaše TerezaInOslo

28 komentářů:

 1. Páni, jen tleskám a fandím každý den! Vždy se těším.na nový článek a celé odpoledne to tady aktualizuji a čekám co přijde!

  OdpovědětVymazat
 2. Juchů na nějakou dobu bude TerezaInPraha:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Terezko, přeji Tobě i Tvému blogu jen samé úspěchy! :) A hlavně, ať jsi šťastná!

  OdpovědětVymazat
 4. OMG! Přeju ti hrozně moc štěstí, vám oběma, ať jste v Praze spokojení a šťastní a brzo se nám do Norska vrátíte! Jsem zvědavá na nový projekt!

  OdpovědětVymazat
 5. Já to tušila ! :D Hodně štěstí !

  OdpovědětVymazat
 6. Jéééj! Tak to je super! Přeji hodně štěstí v nové a tentokrát pražské kapitole :) Bude změna na TerezaInPraha? :)

  OdpovědětVymazat
 7. Mně se chce úplně brečet.. asi dojetím nebo co. Tak nějak to na mě silně zapůsobilo <3 Krásné narozeniny TerezaInOslo.com :* Tisíce pozdravů z dalekého Texasu :)

  OdpovědětVymazat
 8. Já to věděla! To je skvělá zpráva :) Gratuluji k dalšímu velkému a doufám, že jednomu z nejšťastnějších rozhodnutí :) ..... To bude chtít změnit podpis pod články - TerezaInPraha ;)

  OdpovědětVymazat
 9. Tak nějak jsem to čuchala po té tvojí zprávě na facebooku. Moc vám to přeju. Užívejte a doufám, že vám bude v Praze minimálně stejně dobře jako v Oslu. :-) Ale budete pořád jezdit do Norska viď? Protože sem tam mi ty fotky z dokonalého Norska budou chybět. :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Terezko,

  skvělé, tleskám Vám a moc Vám přeji ať si svůj velký krok užíváte z plných plic... Článek nádherný jako vždy... dnes mě i rozbrečel...jsem nějaká extra ,, na měko,, :) (svůj podíl na tom nejspíš nese dnešní úspěšné dokončení navazujícího studia)...

  Myslím, že se Johnimu bude v Praze líbít...má své kouzlo ;)

  Zdravím z Olomouce do Osla...krásný narozeninový večer! ;)

  OdpovědětVymazat
 11. Wau, tak to je super! Moc vám to přeju. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Terezko, tenhle článek na mne opravdu zapůsobil, až jsem měla na krajíčku. Přeji i nadále hodně úspěchů s blogem :)

  OdpovědětVymazat
 13. To je úžasná zpráva, moc gratuluji a přeji hodně štěstí v naší krásné stověžaté Praze. :) Z toho článku jsem ještě pořád trochu rozněžnělá... ale i tak všechno nejlepší k narozeninovému dni. :)

  OdpovědětVymazat
 14. Terezko vše nejlepší a spoustu krásných dnů!

  OdpovědětVymazat
 15. Né, to není možný. To je nějaký vtip ne? Musela jsem to číst desetkrát po sobě, abych si uvědomila, že jsi to opravdu napsala :D Já sice nechápu to elite bloggers (ano, jsem asi mimo) :D Ale ať se moc daří! Snad bude více dámských dýchánků v Praze, když tam budeš bydlet! :D

  OdpovědětVymazat
 16. Týýýjo, tak to hodně štěstí!! :) A jak to bude mít Johni s bydlením a fungováním tady v Čechách? :) Přeci jenom nebude to pro něj asi lehké, když neumí česky, nebo ano? :) To aby sis hezky obalila nervy nečím dobrým sladkým a začali jste spolu trénovat. :D

  Měj se pěkně a hodně zdaru!!

  K.

  OdpovědětVymazat
 17. Týýýjo, tak to hodně štěstí!! :) A jak to bude mít Johni s bydlením a fungováním tady v Čechách? :) Přeci jenom nebude to pro něj asi lehké, když neumí česky, nebo ano? :) To aby sis hezky obalila nervy nečím dobrým sladkým a začali jste spolu trénovat. :D

  Měj se pěkně a hodně zdaru!!

  K.

  OdpovědětVymazat
 18. Terez, tak i já se přidávám a přeji Ti hodně štěstí, ať se Vám tu daří! :)) T.

  OdpovědětVymazat
 19. Terezko, ještě jednou, držím palce. Ať se vás drží elán, chuť a jste v souladu se vším a sami sebou ve všem, co děláte :). A těším se na TerezaInPraha :).

  OdpovědětVymazat
 20. Terezko, sleduji Vás asi půl roku, díky instagramu.... Těším se na každý, nový příspěvek.... ať se v Praze daří a jste šťastnííííí... Držím palce:-)

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj Terez, uz dlouho ctu Tvuj blok a tento posledni clanek me opravdu dojal.... :) Pises krasne a drzim palce, at se vam obema v Praze dari!!! TerezaInPraha bude urcite parada!

  OdpovědětVymazat
 22. Terez,
  Praha už se těší :) gratuluji k takovému rozhodnutí, bude to jistě prima a těším se na tenhle projekt :)
  Užívejte si změny!
  Jarmi

  OdpovědětVymazat
 23. Terezko, moc gratuluji....................................

  OdpovědětVymazat
 24. Ahojda,

  no to je paráda =o) to bychom eventuelně mohli dát pražskej srázek u nějaké dobré kávy =o)

  OdpovědětVymazat
 25. Proc posilas odkaz na facebook,kde zadne vysvetleni NENI. Docela nefer,ne?

  OdpovědětVymazat
 26. Krásný článek, když jsem četla měla jsem z toho dokonce husinu!
  Držím palce a hodně štěstí tady v Praze :-)

  OdpovědětVymazat
 27. Když jsem si článek přečetla měla jsem husinu. Gratuluji k narozeninám a přeji mnoho úspěchů v životě a tady v Praze :-)

  OdpovědětVymazat