Stránky

pátek 22. května 2015

Narozeniny a tip na ten nejkrásnější dárek, který můžete věnovat

Probouzí mě vůně palačinek a tajné šustění balícího papíru. Pokyny jsou jasné... zahrabat se v posteli do polštářů, kouknout na epizodu, dva mého oblíbeného seriálu a nešmírovat, co se dole připravuje... Jedním okem koukám na Sex ve městě, tím druhým čtu smsky, emaily a nádherné zprávy. I od vás... Je neuvěřitelné, kolik z vás si našlo čas a poslali milá slova a úsměvy... Děkuju!Narozeniny miluju...  i když... když jsme byly malé, vždycky se narozeniny slavily v rodinném kruhu, s babičkama a strejdama, krájel se dort, trhaly se šeříky ze zahrádky a tak nějak jsme byli všichni spolu. Včera jsem si povzdechla, že to, co pro nás bylo a pro mnohé stále ještě je tak "normální", se u mě proměnilo v něco netradičního... Co bych za to včera dala, abychom se zase všichni i s mamí potkali u nás v ořechovském domě a ukrojili ten kakaový dort s kiwi. Nostalgické vzpomínání přeruší Johniho: "So, where is my birthday girl?" :) a já na sebe házím župánek a pádím po schůdkách z patra... 

Palačinkový dort mě nahrne slzy do očí, taková narozeninová klasika, Johni mě prostě rozbrečí vždycky. Asi je už úplně jedno, co vymyslí :) Loni to byl Treassure Hunt v New Yorku, letos palačinkový dort. Jsem prostě cíťa :) Tečka. 

Palačinka se prohýbá pod hordou čokolády a telefon mi drnčí. To je taková virtuální záplata. Užíváme si kafíčko, rozbaluju dárek a máme se skvěle. 

Odpoledne vyrážím na dortík s mojí milovanou Mashou, která nebyla na naší sobotní oslavě a vybíráme venkovní kavárnu se zahrádkou hned u katedrály. Počasí je trochu aprílové, tak se chvíli paříme na sluníčku, pak se z ničeho nic zatáhne a my se krčíme pod velkými deštníky. Prší i bílé lístky a vypadá to kouzelně. Řekla bych, že přímo pohádkově... Od Mashi dostávám nejnádhernejší dárek - ručně vyrobenou kloboukovou krabici plnou květin. Nemůžu se na ní vynadívat... jsou tam pivoňky, růže a eukalyptus a voní to naprosto úchvatně. To je, páni, jak z Pinterestu.


Odpoledne se potkávám s Johnim a vyrážíme do Mathallen, o té jsem vám už taky psala v článku: "Objevila jsem gastronomický ráj na zemi" TADY. Vybrali jsme nádherné místo na sezení, jenže háček je v tom, že servírují jen pitivo. Náš zklamaný výraz ale milá barmanka rozjasní následující informací, že si v Mathallen můžeme koupit cokoliv take-away a přinést si to sem. Neokatě jásáme a hladoví se vydáváme do tajů rozlehlé haly, která je plná menších a větších restaurací, které nabízejí od čerstvých mořských plodů, přes francouzské delikatesy, až po tapas, jejichž názvy nás tahají za límec alespoň nahlédnout. Nakonec vybíráme asijskou kuchyni, naší oblíbenou, a z pultu vybíráme, co se nám do nudlí hodí a přihodí. K tomu ještě bereme Fortune cookie, aby byla nějaká sranda, a neseme si to přímo sem...


Zapomněli jsme hlídat čas, tak po pár prožvaněných hodinách s nádherných výhledem na plynoucí řeku, musíme oželit makronky a káfíčko a "vybíháme" do kina. Křením se, protože jsme se na makronky těšila, ale co, zaplácnu tu chuť popcornem :)

Na cestě zpátky NUTNĚ potřebuju narozeninovou fotku (do alba přeci :) a zrovna mi nějak blbne aplikace... Takže u tý fontány šaškujeme dobrou půlhodinu, kdy pózy střídají záchvaty smíchu, líbání na oko (ne na oko, ale na oko, rozumíme si, že ano :), i to opravdové a nervózní pokukování kolem dokola, jestli naše divadlo někdo sleduje, protože bylo k popukání... Vždycky se to zaseklo, takže jsme museli držet pózu a pak to cvaklo, když jsme to chtěli zkontrolovat, jestli to cvaklo. A tohle se, dámy a pánové, stalo asi tak sedmtisíckrát pětset šedesát třikrát.


Tak tohle je ta nejlepší fotka, kterou jsme pořídili.


Shrnuto podtrženo... narozeniny, jak se patří. Plné smíchu, slziček, květin, přání, pus a bublinek.

A na závěr jedno "moudré" zamyšlení, když už na to mám ten věk.

To nejkrásnější, co můžete vaším nejbližším nabídnout, je váš čas. Ten je totiž v dnešní době úplně nejcennější. Tak na to pamatujte, až si budete lámat hlavu, co k narozeninám... kupodivu ty nejnormálnější věci jsou totiž v dnešní době těmi nejcennějšími. 
A vám, drazí, z celého rozněžněného srdce děkuji za nádherná přání, komentáře a zprávy. Je milé vidět, že jste ten váš drahocenný čas věnovali napsání milého přání... Děkuju :)


A ještě něco. Vaše komentáře mi dělají radost. Tak se neostýchejte, budu ráda :)

Vaše TerezaInOslo


19 komentářů:

 1. Ten Johni je takový slaďoch :-) Jsou všichni Norové takoví?

  OdpovědětVymazat
 2. Nádherné květiny... Ach...

  OdpovědětVymazat
 3. Ty květiny v té krabici od klobouků - to je prostě sen :-) a inspirace zároveň! Nemohu se vynadívat a myslím, že si tak skvělý "nápad půjčím" :-) děkuji a mějte se moc pěkně i jiné dny než jsou ty narozeninové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Že jsou parádní :) Já jsem z nich unešená a nemůžu se na ně vynadívat, Pomalu začínají rozkvétat a to je teprve počucháníčko :)

   Nádherný den přeji,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
  2. Jak je to Terezko prosím vyrobené, netušíš?

   Vymazat
 4. To je krásné! :) Ty květiny v krabici od klobouku jsou naprosto geniální nápad a palačinkový dort jakbysmet. A ten nádherný výhled u jídla... :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím s oběma :) Vlastně se všemi třemi :)

   Krásný víkend,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Terko, nádherná krabice s květinami, i ten palačinkový dort! A s tím časem máš pravdu ... je to opravdu to nejcennější ♥ Krásný den :-) Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) Tak to máme velice podobně, Domi!

   Hezký den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. Tedy tahle věta.. "líbání na oko (ne na oko, ale na oko, rozumíme si, že ano :)".. mě úplně uzemnila :D Tenhle záchvat smíchubudu vstřebávat celý den.! Děkuji za takové krásné zpestření dne Terko.! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hehe, mám dneska nějakou vtipnou náladu :)

   Mám radost a přeji hezký den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 7. Dodatečně přeji všechno nejkrásnější k narozeninám, hlavně hodně štěstí, zdraví a lásky :) Dělej nadále to, co děláš, protože v tom jsi fakt dobrá :) Absolutně nepochybuji o tom, že se Ti podaří jít si dál za svými sny a že se i ten dream job objeví, to by bylo aby někdo tak úžasný nesklidil úspěch :) Protože to, co jednou zaseješ, se Ti vrátí, většinou dvakrát tolik :) A Ty jsi už vykonala spoustu dobra a spoustě lidí jsi pomohla (konkrétně mně opravdu nejednou), takže je jen otázka času, než se ti to začne vracet :) Tak se měj, jmenovkyně Terezko, nádherně a užívej života :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je milounký komentář! :) Moc děkuju, Terezko :)

   A přeji, aby se Ti moc dařilo! :) Ale nemám o tom pochyby!!!

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 8. Ta kvetinova krabice je boziiiii :)
  A jaky originalni darek jsi dostala od manžela, prekvapil Te necim necekanym nebo jsi si neco prala?
  Mate krasne zvyky, jsou vsichni norove takhle kreativni?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se do květinové krabice zamilovala :) Johni mi dal lístky na Stand-Up show Gabriel Iglesias, tak se moc těšim!! :))

   Moc kretivních Norů neznám - Češi jsou mnohem kreativnější! :) Masha je původem z Ruska.
   Moc hezký večer přeji,

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 9. A já si vždycky říkám, jak to, že ty pózy na fotce vypadají tak dobře a ono to není asi vždy tak jednoduché, jak to pak ve výsledku vypadá :)
  (A děkuji Ti za tvoje články, vždycky se na ně moc těším a po každý se usmívám od začátku až do konce :))
  (A konečně jsem se odhodlala ti napsat komentář! To je neuvěřitelný, protože jsem jen "lajkovací" typ a dost se stydím :))
  Měj se krásně! :)

  OdpovědětVymazat
 10. ja mela 21.zkousku, tak jsem se usmivala az odpoledne:) dodatecne preju vse NEJ. a kdyz pridas ikonky pro pinterest (a omlouvam se, jestli jsem jen neschopna je najit:), tak budu sdilet jako das:))) at se vam s johnim obema dari

  OdpovědětVymazat