Stránky

neděle 24. května 2015

FRESH NEWS: Snídaně, jak má být

Včerejší plány výkonného dne nedopadly, běh jsme po jednom kilometru zabalili a radši jsme si šli zahrát minigolf, který nás tahal za rukávy dovnitř. 

Bylo náááááádherně! 

Tak nádherně, že jsme zůstali venku sedm hodin. Minigolf jsme završili točenou zmrzlinou. Takovou tou, jak je posypkaná kakaem a nejen Norové ji milují. Vysedávali jsme na terase jedné roztomilé kavárničky, která praskala ve švech a byl tam takový ten správný sobotní šrum slunečného dne plný nádherné atmosféry, kdy jsou všichni spokojení, odpočívají a nasávají energii ze slunka. 

Pak jsme se procházeli nádherným Ekebergparkem, kde jsou nainstalované sochy a je tam jeden z nejkrásnějších výhledů na Oslo fjord. Fotky na Instagramu.Dneska už máme oba po snídani a John Erik se už dávno v obleku paří v hale, kde bude celé dva dny rozhodovat jednu z největších gymnastických soutěží v Oslu, kde závodí kolem 700 dětí... Je to takový rozhodčovský maratón. Když jsem se do Osla přistěhovala, hned první víkend se konala tahle soutěž a já taky rozhodovala. Šoupli mě do té úplně nejmenší kategorie a já devět hodin zvedala  cedulky "Bra" (dorbý) - "Bedre" (lepší) - "Best"(nejlepší). Moje Norština byla na levelu "Ahoj, jak se máš?" a já si to celé patřičně užívala.

To jsem se zase rozpovídala a to jsem vám jen chtěla ukázat to ovesné mléko, které jsem koupila a nejenom, že je vynikající, navíc má skvěle zábavnou krabičku :) Prý se dá udělat i doma. Víte někdo jak?

Krásný den přeji, a snad se dneska můžete těšit i na peprnější článek :) 
Je nějaký,  který byste si chtěli přečíst? 

Vaše TerezaInOslo

6 komentářů:

 1. Terezko, už mám normálně závislost.. Jakmile vidím, že jsi dala nový článek, všeho nechám a jdu číst 😊😀

  OdpovědětVymazat
 2. Jinak se dělá tak, že rozmixované ovesné vločky se zalijí vodou, nechají se třeba přes noc v lednici a pak se přes plátýnko přecedí. Je to docela levná záležitost. V Norsku sice oproti normálnímu mléku nejsou ty rostlinná cenově tolik odlišná, ale v Čechách je to katastrofa, hrozně předražený.

  OdpovědětVymazat
 3. Tvoje fotky jsou úžasné. Vždycky obdivuju, jak krásně vše naaranžuješ. Užij si neděli! :-)
  Eliška
  P.S. Od Tebe si ráda přečtu jakýkoliv článek.

  OdpovědětVymazat
 4. Protože s angličtinou jsem na tom jen o trochu lépe, než ty s norštinou při rozhodování na soutěži, návod ani nic jiného si nepřečtu. Ale obdivuji pryskyřník - nádherná, jemná a plná květina!
  Krásnou neděli!

  OdpovědětVymazat
 5. To mléko má úžasnou krabičku! :)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotografie :) Můžu se zeptat, čím fotíš? Narazila jsem na tvůj blog poprvé. :)))

  Corculum♥

  OdpovědětVymazat