Stránky

pátek 1. května 2015

FRESH NEWS: Líbání pod třeští se letos pěkně ošidilo

Na to, že jsme oba takoví romantici, jsme letošní líbání pod třešní pěkně odflákli. Johni mi lípnul takovou letmou pusu za běhu, aby se neřeklo... pod touhle nádhernou, kterou jsem už měla vyhlídlou pár dní dopředu... 

Běželi jsme totiž do venkovní posilovny... 


Víte, proč se vlastně líbá pod třešní? Nebo jabloní? 
 A odkud pochází tahle tradice?


A teď budu dělat chytrou..., ale mě to vážně zajímalo :)

Některé zdroje uvádí, že den, který v našem kalendáři připadá na 1. května se slavil již ve starověkém Římě. Svátek jménem Floralia byl zasvěcen bohyni jara a plodnosti - Flóře, a v tento den bylo skoro "všechno dovoleno". Zmínky o svátku plodnosti se nachází i u Keltů.  V předvečer tohoto svátku, nazývaného Beltine, se uhasily všechny ohně, které se pak během noci zase zapalovali. Mělo jít o očistný rituál a svátek plodnosti. Takže žádná věda.

Myslím, že ať pochází svátek z jakékoliv tradice, možná i K.H.Mácha by se hlásil o slovo, je důležité, aby se v dnešní virtuální době taková tradice udržovala. 


John Erik má konečně po své poslední zkoušce na univerzitě, tak můžeme lítat po všech čertech a náležitě si to užíváme. O zmrzlinové zastávce cestou zpátky jakože nevíte :)

Tak to bylo prosím naše dnešní sobotní celoodpolední randez-vous. Máme pořádný mozoly, ale nafotila jsem pár fotek do plánovaného článku o Urban Trainingu. Ještě jich potřebuju ale asi tak milión, aby to vyšlo na ten článek, který plánuji. 

Takže ještě chvilinku strpení, vážení :)


Zajímá vás něco konkrétního? 

Šup s tím do komentáře... víte přece, jakou mi dělají radost :)

A pak začalo strašně pršet... a prší ... Já při koupi zmrzliny sbalila i norský Elle a jde se studovat. Takhle se přeci jazyk studuje, ani to nebolí :) Mozoly bolí a svaly bolí, ale to je příjemná bolest.

Tak krásný volný první máj, přátelé.
Vaše TerezaInOslo

8 komentářů:

 1. Zamilovala jsem si FRESH NEWS! Díky za to! Chceme víc :-) V.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mám radost :) Je mi ctí a bude jich víc.

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Terezko, mě by zajímalo, jestli máš nějaký trik, jak začít běhat a postupně dobíhat dál a dál, ale neznechutit si to. Já vždy sportovala, ale to běhání na dlouhé tratě, to mi nikdy nešlo, nestačím z dechem. Tak kdybys měla nějaký trik, budu ráda! Jinak díky za motivaci, dokonce i já jsem nakonec dnes vyběhla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barunko, dobrej nápad. I když si nemyslím, že já jsem zrovna ta pravá na takové rady. Nejsem zrovna běžec na dlouhý tratě... :) Ale je to všechno o tréninku. Začít pomaloučku polehoučku a postupně vzdálenosti natahovat a ono to pak půjde :)

   Jinak mám radost, že jsi vyběhla :) Ten pocit byl, viď? :)

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 4. Jak čtu tvůj blog čím dál víc vracím, tím víc mě to láká se jednou tam na sever podívat. Ty fotky jsou úžasné a články píšeš tak, že je mám za minutu vyloženě zhltnuté. :) Posílám moc pozdravů z Texasu.!!

  OdpovědětVymazat