Stránky

pátek 8. května 2015

FRESH NEWS: Jak jsme neočekávaně vyrazili na výlet lodí do Kielu (zatím jen ve fotografiích)
Co jsme dělali poslední dva dny? 

        • Balili...
        • Plavili se...
        • Jedli... 
        • Běhali...
        • Fotili... 
        • Hráli Blackjack... :) Vyrazili jsme na naprosto spontánní výlet lodí - plavba z Osla do německého Kielu.

V úterý Johni našel náhodou vouchery na Internetu, že takovou plavbu nabízejí za 200NOK/2 noci/1 člověk ("Asi tam nikdo nechce jezdit...", hned jsme si mumlali pod vousy...), přičemž voucher můžete na lodi použít v jakékoliv restauraci, kavárně, Casinu, baru,  SPA, ... ("Na tom něco musí prostě bejt ...")

Ale to bysme to nebyli my, abychom neřekli "Jedeeeeeeem!" :) 
A tak jsme jeli!


Milé překvapení bylo to, že na tom nic nebylo. Prostě v Oslu nasednete, necháváte se unášet po moři stovky kilometrů a je na vás, kolik toho na lodi utratíte :) V Německu se dá oproti Norsku superlevně nakoupit a ještě k tomu všemu máte skvělej zážitek. 

Za mě palec nahoru, přestože věkový průměr na lodi byl kolem 50 let 

Ale víc už vám prozrazovat nebudu :) Počkejte si na pořádný článek! Snad jen to, že v sekci LIFE se můžete ptát, co vás ohledně mého/našeho života zajímá , a že toho je, jak vidím! Chystám se na všechny otázky odpovědět a napsat i souhrnný článek... Tak střílejte! Ať vím, co vás zajímá nejvíc.

Jak tak koukám, velice žhavým tématem je naše finanční situace... Hehe, to je velice žhavé téma i u nás doma :) Tak se můžete těšit na odpovědi, na které se ostatně těším i já! Protože to zdaleka není tak, jak si asi představujete :)

Krásný volný den!
Vaše TerezaInOslo


15 komentářů:

 1. Nádherné fotky!!

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, seš nějaká pohublá :) ...ale super fotky. Těším se na další...Jinak k té finanční situaci... Pokud se člověk dokáže uskromnit a nevyhazuje peníze za blbosti a je ještě k tomu snaživý a dokáže si vydělat...tak pak může cestovat a cestovat....Chce to i trochu té rozvahy - rada pro nepřejícné, kteří asi nikdy necestovali nikam na vlastní pěst - k tomu hrooomadu peněz opravdu nepotřebujete :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pohublá :)) Hehe, děkuju, ale neřekla bych :) To jen stačí se správně nastavit a pootočit na fotku :))

   Mluvíš mi z duše - my se snažíme žít pravidlem "hodně muziky za málo peněz": Na spoustě věcí šetříme, ale cestování a sushi :)) si nenecháme odepřít nikdy! A přesně, když trochu zabrouzdáte internetem, najdete tam spoustu užitečných, jak cestovat i za pár korun. Obrovskou výhodu máme i v tom, že vlastně kamkoliv cestujeme - je tam levněji než v Norsku :) Tak kdo by pak necestoval :)

   Děkuju za komentář a přeji krásnou sobotu,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Páni, plavba lodí mi vždycky přišla až skoro nesplnitelná! Ale přitom to asi nebude až tak těžké :D :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mně taky! Myslela jsem si, že to stojí až nechutně moc - chyba lávky! Stačí hledat a najdete :)

   Krásný den a dej vědět, až někam vyplujete :)
   Těšim se!

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 4. Ta plavba super nápad! tyhle spontánní neplánované akce jsou většinou nejlepší.... píšu blog , který je hodně o Skandinávii, tak jsem hodně vděčná za ten tvůj... Ty plavby jsou někdy zajímavé i ceny...v sezónu nebo přes víkend šílené a když je low season nebo málo lidí, tak člověk plave skoro zadarmo... Loni jsme zkusili Fjordline z Hirtdhals do Langesund a bomba... luxusní loď, geniální počasí, takže si všichni relaxovali na sundecku, úžasná atmosféra... potom jsme fičeli směr Oslo :) Ingrid / Inka /

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To teda jsou :) A přesně, jak říkáš. Bylo to uprostřed týdne, low season a oni chytře věděli, že když rozdají vouchery za hubičku - loď pojede stejně - a ještě na tom vydělají :)

   A jak se líbilo v Oslu?
   Pošli link na blog!

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
  2. innaia@blogspot.cz..... v Oslu jsem byla už dříve jen asi na dva dny... líbily se mi hlavně muzea... většinou jen jedeme kolem směr Švédsko.. a nebo letíme do Osla a potom vlakem směr Arvika... moje teta je švédka a bydlí kousek od Osla jen 160km... No a do Dánska jezdím kvůli mega plážím na západě, je tam úchvatná oceánská atmosféra, pronajímam si domek na pobřeží někdy i na dlouho, loni na 6 týdnů a pořád to bylo málo... jsem zamilovaná do Skandinávie... objela jsem půl světa, ale sever je moje láska a vlastně už jezdím jen tam... zhruba za měsíc vyrážím, já a moje děti směr Dánsko asi na měsíc pak směr Oslo a do Švédska k tetě k jezeru do lesa a nakonec na pobřeží Bohuslan je nááádherný... tvůj blog je taková severská spojka, je to úžasné že existuje, píšeš skvěle!!! hezký večer Inka

   Vymazat
 5. Nádhera! Byla jsem na podobné obrlodi po západním středomoří. Vyšlo to na pár korun (týden na 13.000 s neomezeným jídlem) a dovolená to byla nezapomenutelná. Můžu všem jedině doporučit. Už se těším na další článek! hezký víkend přeji! Svatava

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paráda - to bych taky jednou moc chtěla jet!

   Děkuju za milé přání a snad článek stihnu, co nejdřív :)
   S pozdravem,

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. Tak po těhle fotkách jsem se definitivně rozhodla vyrazit na cruise.! Nádhera :) Posílám moc pozdravů z Texasu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jupííí! Tak ještě počkej na ten opravdovej článek - ten bude teprve našlápnutej :)

   Pozdravy,
   Terez

   Vymazat
 7. Tyhle spontánní výlety jsou vždycky nejlepší:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já to říkám pořád :)

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat