Stránky

neděle 1. března 2015

Living my dream aneb jaký byl můj první business trip v Lyngen Lodge

Na chvíli zavřu oči a z hluboka se nadechnu, v uších mi zní bubny písničky The Hanging Tree, která mi dodává odvahu a tiše šeptám slova spolu s "Katniss". Únavou mi padají víčka, nechám je spadnout, protože bůhví, kdy na to bude během těch pár dní ještě čas. Když se pak za pár minut probudím, zmateně se rozhlížím kolem sebe. Sněhem zasypané hory, které se pyšně tyčí hned vedle modromodrého moře mi rozbuší srdce. Snažím se uklidnit mysl, ale nejde to. Rozbouřeně mi hlavou lítají veškeré možné i nemožné scénáře, jak jen těchhle pár dní bude vypadat. A ani jeden z nich nebyl ani trochu podobný tomu, co jsem prožívala... bylo to mnohem silnější, nádhernější a emotivnější.Business Trip

Vždycky jsem si představovala, že se na takové business tripy lítá v těch černých středně vysokých lodičkách, s malým příručním zavazadlem, sepnutými vlasy do uhlazeného drdolu a velkým notesem na poznámky. Já si však nabalila tašku větší než jsem já, která praskala ve švech pod tou tíhou toho nejteplejšího zimního oblečení, které jsme doma s Johni dali dohromady, botama a helmou na snowboard a několika variantami horského podání malé večerní. Huňatá čepice to dovršila. Skvělá kombinace. 

Přes nástupem do letadla potkávám Leah, mojí novou kolegyní, nebo spíš lépe řečeno, já jsem její nová kolegyně. Ona totiž dostala tu práci Booking Consultant, o kterou jsem se v první chvíli ucházela já. Milá dáma z Irska s nádherným přízvukem a noblesním vystupováním. Na letišti v Tromsø na nás už čeká náš nový boss, který, aby toho nebylo málo, vypadá a především mluví jako Hugh Grant. Je Brit a náležitě podle toho vtipkuje. Už od prvního momentu jsme si my tři dohromady klikli a auto, kterým jsme cestovali z letiště asi dvě stě kilometrů do fjordů, se otřásalo burácivým smíchem. Dává mi zabrat jejich britský přízvuk a slang, který mi motá hlavu. Teď ale nebyla vhodná chvíle dělat nějaké jazykové přešlapy.

Úchvatná příroda, nemůžu se vynadívat z okna, Hugh (jak budu Grahamovi pracovně říkat) nás zaplavuje kupou informací o všem možném a nemožném. Občas se přistihnu, že se sama na sebe dívám zeshora a spokojeně pokyvuju hlavou. Dvakrát se necháme převést trajektem přes tmavě modré Norské moře, ve kterém jsou na jaře a na podzim až osmnáctimetroví plejtváci a po několika hodinách dojíždíme na samotný konec světa. Do nádherného Lyngen Lodge.Vítejte v Lyngen Lodge, místu, odkud se vám nebude chtít nikdy odjet

Dochází mi slova. Od teď se o nás všichni zdejší starají jako o hosty, protože my jsme tu, abychom zažili ten pravý Lyngen Lodge legendary service, o kterém píší světové časopisy a řadí ho mezi TOP10 nejluxusnějších srubů na světě. Dostáváme sklenku červeného vína, které se přímo rozplývá na jazyku, sedíme u krbu a posloucháme pokyny pro dalších pár dní. Naše pracovní náplň následujících dní zní jasně: "Relax and enjoy!". Potutelně se v sobě samé směju, že to mi zcela jistě půjde. O tom nemám nejmenší pochyby. Oči nám svítí nadšením. Jsme pozvané do útulné knihovny, kde se koná prezentace pro hosty. Hugh srší vtipem, nabíjí hosty neuvěřitelnou energií a entusiasmem. Všichni jen valíme oči nad jeho neuvěřitelně odbornou prezentací o polární záři, velrybách, fjordech, ... Hosté jsou většinou starší páry, kteří vypadají velice zcestovale, vzdělaně a vznešeně.


Úderem sedmé zazní gong a Maria nás všechny zve ke stolu. V pozadí nám hladí mysl nádherná jemná hudba, která jen doplňuje voňavé praskání dřeva v krbu. Je to jako v tom nejkýčovitějším filmu, s tím rozdílem, že tohle se opravdu děje. Usazují nás na místa vedle párů a já mám na tváři ten jemný potutelně sibalský úsměv "tohlebudeněco". Všechno se odehrává podle pravidel té nejpřísnější etikety a já okoukávám, co dělají ostatní, abych neudělala nějaké nesmyslné faux pas. Mažu voňavé bochánky, které před pár minutami vyndali z trouby,  slaným máslem, házím se do vody a představuji se párům kolem mě...

Těšte se na pokračování... a že toho je!

A moje role?

Nemůžu vás ochudit o to, co je to vlastně za práci. Moje role, kterou budu dělat z kanceláře v Oslu, je starat se o veškerý marketing a online marketing Lyngen Lodge. Náplní mojí práce je přinášet kreativní marketingové návrhy, podílet se na designu nové webové stránky a starat se o propagaci Lyngen Lodge na sociálních sítích. Hugh (majitel a zakladatel srubu) té pozici říká, že mu budu pravou rukou i levou rukou. Nejlepší na tom všem je, že mi dávají neuvěřitelnou volnost, pár z mých nápadů už se začíná realizovat a mě to neuvěřitelně baví. Náplní mé práce jsou rovněž několikadenní návštěvy srubu v pravidelných časových intervalech, abych měla dostatečně fotografií, videí a nových příběhů, které se později objeví i na blogu srubu, na kterém se ještě nějaký pátek bude pracovat. A to nejlepší? Návštěvy světových cestovních veletrhů, kde budu Lodge prezentovat v tom nejlepším možném světle. Living my dream? ANO!!!!!!

Z celého srdce vám neuvěřitelně moc děkuju za veškerou nádhernou podporu! Ani nevím, jestli bych to bez vás vůbec dokázala!

Krásnou dobrou noc, mě zítra začíná perný týden :)
Vaše TerezaInOslo

30 komentářů:

 1. Wow, tak konečně!! Moc gratuluju, tohle je opravdu práce snů! A Ty si ji zasloužíš. :)

  OdpovědětVymazat
 2. To je taková nádhera, že jsem při čtení měla husí kůži:-) Nádhera, úžasné, krásné, moc moc gratuluji a upřímně přeji!!! Magda

  OdpovědětVymazat
 3. WOW!!! tak toto naozaj znie ako DREAM JOB a ako zaciatok niecoho VELKEHO. Tento uspech ti moc prajem a tesim sa s tebou :)

  Beauty by Bellatrix

  OdpovědětVymazat
 4. Gratuluji Terezko. Prace snu. Opravdu!

  OdpovědětVymazat
 5. Terez, hrozně moc gratuluji !!! To je prostě dokonalý job !!!! Užívej si to;-))

  OdpovědětVymazat
 6. Wow, to je dokonalý!! Moc moc gratuluju! :-) Užívej si to, je to super práce a moc tě obdivuju, jak si to dokázala! :-)

  OdpovědětVymazat
 7. WOW, WOW,WOW! !😆Uzasna prace,blahopreji a preji hodne uspechu a uzasnych napadu, at vidi co takova jedna sikovna ceska zenska dokaze! 😉 😄

  OdpovědětVymazat
 8. Gratuluji! To je nádhera ��. Přeji hodně úspěchů a nadšení!

  OdpovědětVymazat
 9. Wááu, tak to je naprostá paráda! Je úžasný, kam ses dostala a co jsi dokázala :) Jsi můj vzor, že když si člověk jde za svým, tak jde všechno! Hodně úspěchů v tom, co děláš a že to děláš sakra dobře!! :)) Tech for Girls!

  OdpovědětVymazat
 10. Super! jezdit na veletrhy a delat propagaci je velmi zazivna prace. Moc me to bavilo! Vydrzela jsem to 3 roky! :)

  OdpovědětVymazat
 11. Přesně taková práce mě napadla, není to nádhera, kam až tě tvé "hobby" dostane, neuvěřitelné. Jsi druhá osoba, kterou znám, co se i díky psaní blogu dostala k práci snů, první je Terezka z tege blogu, nyní redaktorka food časopisu Gurmet. Neuvěřitelné, zní to jako scénář z hollywoodského filmu a to, že se to může dokonce stát skutečností, dává těm ostatním naději, že i jim se to povede.

  OdpovědětVymazat
 12. To je krása! Moc gratuluju =o)
  Už se těším na další virtuální výlety s tebou...

  OdpovědětVymazat
 13. Terezka, držím palce a teším sa na najčerstvejšie info:), mnoho zdaru...práve to začalo...tak hezký start!!

  OdpovědětVymazat
 14. Terezko, moc gratuluji, náplň práce vypadá velice zajímavě.... a to prostředí, ať už v hotelu (ty věšáčky parůžky jsou moc hezké) .... ale venku naprostá nádhera.... i kdybych z jakéhokoliv důvodu nemohla ven, tak u okna vydržím celý den... tak držím palce ať se daří !
  Jarka

  OdpovědětVymazat
 15. Terezka, veľmi ti gratulujem, ale myslím si, že ten kto číta tento blog ani na minútu nezapochyboval, že ty proste ten dream job raz dostaneš!!! Verím, že teraz spätne si aj rada, že to trvalo dlhšie, pretože si tieto momenty o to viac teraz vychutnávaš. Momentálne som na veľmi podobnej ceste a je to úžasné, robiť čo ma baví, kreatívna robota je krásna a ten pocit, keď každý deň je niečím nový a úžasný aj v práci!

  OdpovědětVymazat
 16. Milá Terez, obrovská gratulace. Toto je opravdu dream job. Lodge vypadá naprosto úchvatně a příroda kolem... na to snad ani neexistují slova, kterými by se taková krása dala popsat. Těším se na další články a přeji, ať Tě práce stále baví a je tak skvělá a inspirativní, jako úvodní týden.
  L.

  OdpovědětVymazat
 17. Ani ta nepoznam osobne, ale som na teba taka hrda :)

  OdpovědětVymazat
 18. To je bomba, gratulace! Uzivej si to! : )

  OdpovědětVymazat
 19. Moc gratuluji. Je vidět, že píle a odvaha mohou člověka dostat kamkoli. Hodně štěstí!

  OdpovědětVymazat
 20. Dočetla jsem až do konce - což mi u tebe nikdy nedělá problém :) S posledními řádky se mi zaleskly oči a zalily slzami. Přeji Ti to z celého srdce a přeji hodně štěstí!

  OdpovědětVymazat
 21. Nádhera ! Strašně moc ti gratuluji a držím palce ! Tohle je opravdu snová práce a ty jí určitě budeš zvládat na 1 ! :)

  OdpovědětVymazat
 22. Tak to je pecka!!! Job snu, ktery ma snad vse nej, co vic si prat!
  Misa s Eliz

  OdpovědětVymazat
 23. No wow... jako milovníkovi Skandinávie a Norska mi nezbývá nic jiného, než se rozplývat nad tou krásou :D (a tobě samozřejmě gratulovat!)

  OdpovědětVymazat
 24. Tak to je naprosta parada! Moc gratuluju :-)

  OdpovědětVymazat
 25. Z celého srdce VÁM všem moc DĚKUJU!!! Za nádhernou podporu a fandění! :)

  OdpovědětVymazat
 26. Není nikdo, kdo by si to zasloužil víc :) Gratuluju, Terezko, jsi úžasná!

  OdpovědětVymazat
 27. Gratulujem!!! Práca vyzerá byt úžasná! Len nechápem, prečo sa to vola booking consultant, ak sa jedna o marketing:)

  OdpovědětVymazat
 28. ÚÚžasnééé! Gratuluji k náádherné práci! Live your dreaam, jupííí =) =)

  OdpovědětVymazat