Stránky

pátek 6. února 2015

Z útulného Krakowa do bláznivé Prahy

Už se mi to zase stalo. Jsem v Praze a probudím se s prvním hvizdem zpěvavého ptáka u nás v domu, kde jsem vyrostla a oko nezavřu. Celý den pak toho malinkého zpěváčka v duchu peskuju, jen abych měla tu svoji pražskou nespavost na koho svést. Vypadá to, že jakmile jednou šlápnu na půdu pražskou, v té po třech letech uklidněné, umírněné a pohodové Terezy se probouzí ta mladší a rozlítaná, jejíž program je naplánovaný na minuty a sedí zadkem na deseti židlích. Tuhle větu jsem měla na talíři celé mládí. 

Johni mi včera oznámil, že my bychom teda v Praze bydlet nemohli, protože bych za prvé: nebyla vůbec doma a za druhé: bych se z toho všeho zbláznila. Ale teď už vás nemůžu víc napínat. Nejprve nakouknete pod pokličku našeho krakowského dobrodružství, co bylo v dalším napínavém emailu, na který jsem čekala ohledně interview a pak i kapku z hektické Prahy.


KRAKOW

Výlet do Krakowa byl naprosto neplánový a spontánní, zkrátka a dobře jsme k němu přišli jako slepí k houslím... a takové neplánové výlety se mnohdy stanou těmi, které patří mezi vaše favority. Když jsme přijali milé pozvání na Ples v Opeře, pohled na cenu letenek do Prahy nebyl vskutku příjemný... já se dívat vůbec nechtěla, Johni jenom tak trochu skrz prsty. Tak přišlo na variantu B, naši tolik oblíbenou: "Poletíme jinam a nějak se do tý Prahy dostaneme". Krakow byla jasná volba, slyšeli jsme na něj samou chválu, je kousek od Prahy a jednou už jsme takhle "šetřili" výletem přes Varšavu a byla to pecka! Takže, aby bylo jasno, místo přímé a tak trochu okoukané cesty OSLO-PRAHA, jsme zvolili variantu OSLO-KRAKOW-PRAHA, která i se dvěma noci v nádherném retro hotelu v centru vyšla, a teď se přátelé podržte, levněji! O tom, že jsme ušetřili jen opravdu pár korun mluvit nebudu, ty dvě noci a nádherný Krakow bych nevyměnila. Tohle je prostě cestovatelská třešeň na dortu a my si jí užili do sytosti. 

Ještě lepší grády ten výlet nabral, když mi v letadle kliknul email ohledně posledního napínavého interview a dámy a pánové, ještě budu muset trochu zabojovat, ale jestli tohle vyjde, tak to bude teprve práce snů. Vypadá to, že jsem na nejlepší cestě k vytvoření té nové pozice šité na míru... Až se vrátím do Osla, máme schůzku, kvůli které letí celý team až z druhé strany Norska do Osla, kde obě strany budou prezentovat své návrhy a podmínky, jak by to všechno mělo vypadat. Já jsme nadšená... i jedna slzička štěstí ukápla, žádný drama to ale být nemohlo, byli jsme přece v letadle :).PRAHA

Do Prahy jsme dojeli ve středu před půlnocí a já spokojeně usínala. Miluju ten pocit, že jsem zase doma a nemůžu se dočkat každého okamžiku, který jsem už ve své hlavě prožila několikrát. Přípravy na Ples s velkým "P" jdou jako po másle, šaty vypadají skvěle, včera jsem zkoušela zatím ještě polotovar a máme se na co těšit. Prozradím, že mají smaragdovou barvu a ještě, že zítra budeme kouzlit s kadeřnicí Péťou. Myslím, že úplně nejvíc se těší Johni. Proč? Nechte se ještě chvíli napínat. Klasický nákup bot jsme stihli už včera a bylo to jednodušší, než jsme mysleli. Johni přišel do obchodu, podle mých indícií šáhnul po první botě, která splňovala sedm z osmi kritérií (trochu s nadsázkou :), já zkusila, padla jako Popelce, pak když ještě vytáhnul trumf z rukávu, že na krabici píšou, že ty boty byly vyrobené v Nebi, už jsem projížděla kartu. 

Večer jsme se pak ládovali v naprosto famózní restauraci Atelier Red&Wine a pak pár drinků s přáteli. Skvělý den, ale teď už musím Johnimu i Sira Sida probudit a vyrážíme do víru velkoměsta po druhé. Krásný pátek, vážení,
Vaše TerezaInPraha

17 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. to se ti jen zda......pokud mas polevku a starter tak toto uplne staci :) vsude v cizine se dava (krome jihu) polovic jidla nez u nas :)my jime az moc nekdy :D

   Vymazat
  2. Malá? K tomu jeden předkrm a bojovali jsme, aby jsme zvládli i dezert. Taky dávám raději přednost kvalitě před kvantitou :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Krásný článek Terezko! Moc držím palce s tou Prací, zní to skvěle!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne fotky! :) Krakow je úžasný hlavne cez zimu! ❤️ Dijoun&Klaudi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) Tak třeba se vydáme ještě jednou :)

   Krásné pondělí,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 4. Tak vítejte =o) v Praze je blaze... heh zdravím ze Stodůlek

  Mimochodem Polsko se chystám navštívit taky, okouknout pořádnej Inglot <3

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! Polsko určitě stojí za to, my byli ve Varšavě a teď i Krakově a z obou měst si osvážíme nádherné vzpomínky. Lidé jsou milí, ceny levné, služby skvělé a atmosféra měst nádherná!

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Už se nemůžu dočkat na fotky z plesu ! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už jsou na světě :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 6. Krasne fotky, skvele cteni.. Moc ti dekuju Terko! Uzij si ples! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já děkuju , Míšo :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 7. Krakow je krásnej! Tohle je super, využít cesty do Prahy k návštěvě nějakého města :-)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme byli taky nadšení, Terez :) Takové cestování nás baví!

   Krásný zbytek dne,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 8. Krásne fotky v tomto článku, Terezka, hlavne tie, čo sú s tebou:) Johnny ťa fotil, či?

  OdpovědětVymazat