Stránky

pátek 20. února 2015

Jeden článek plný adrenalinu a záblesku z minulosti

Dneska je venku božsky. Sluníčko svítí jako by se nám všem na severu snažilo vynahradit ty týdny bez něj a tváří se nadmíru omluvně. Všichni nastavují bledé tváře té žluté kopuli v domnění, že se za pár chvil dostaví slibovaná dobrá nálada. Já jsem už od prvního rozlepení oka věděla, že dneska doma nezůstanu ani minutu. Johni šel podruhé do své nové práce a já se vydala do mého tolik oblíbeného přístavu... Aker Brygge... ta část Osla, kde to vlastně tehdy všechno kdysi začalo... Před těma pár roky jsem se tu procházela a lítala si ve svých představách... Pracovala jsem v kavárně, neměla ani korunu a představovala si "až jednou". Inu... však si o tom můžete přečíst sami...voilá - jeden z mých prvních příspěvků na blogu.

Moje tehdejší fotografické umění

Pondělí 4. června 2012
 
K večeru mě moje neonový boty vytáhly do centra. Plánovala jsem odpočinkový večer s knížkou a limetkovou limonádou. Zvláštní síla mě ale jak mávnutím proutku posadila do tramvaje, která přijela na zastávku v tu samou setinu sakundy jako já. A to něco mě vyšouplo v nejdražší a nejluxusnější čtvrti Osla - Aker Brygge. Miluju to místo. Procházíme se tu víc než často. Číšnící z místních restaurací už nás mají za podivíny. Staví se tu jak o život. Mezi nejnovější delikatesku patří hotel s vodními garážemi pro lodě a naprosto čirá rozhledna. Vskutku designový skvost. Nejsem tu jediná, kdo se přišel zasnít. Vlasy mi rozfouká mořský vítr a při pohledu na nepopsatelně nádherné byty s obrovskými terasami se mi v břiše rozletí stovky motýlků. Něco mi dodává energii k tomu procházet se vlastní budoucností a ptát se, proč ne. Pozoruji mladý pár v luxusní restauraci. Rozlouskávajíc mušle se na sebe upřímně usmívají a vypadají nad míru spokojeně. Chce se mi letět domů a dát do googlu: "Jak vydělat velký peníze". Myslíte, že bych našla odpověď? Trvá mi to tak hodinu, než mi začne být zima a začínají se mi zavírat víčka. Cesta tramvají se zdá nekonečná a já se nejvíc těšim na vřelé objetí a teplo domova. Nějaký luxus je mi ukradený a už vůbec humrové v luxusní restauraci. Všechen chtíč byl jen relativní. Ale proč se občas taky trochu nezasnít? 

Inu, tehdy nic z toho na dosah nebylo ani omylem. Ani teď není, ale z té malé holky, která pracovala v kavárně a obsluhovala ty, kterými si tolik přála být, se vyloupla během skoro tří let mladá paní, která má právě tady na tom vysněném Aker Brygge první opravdový business meeting - a to hned v úterý. Neonový tenisky vymění za vysoký podpatky, rozlítaný vlasy sepne do uhlazeného drdolu, notebook s prezentací, na které pracuju posledních pár dní, hodí do kabelky a vytištěné a připravené materiály do černého lesklého šanonu. Vím, že mi byl hozen provaz a teď prostě šlápnout vedle nemůžu. Je to obrovský adrenalin a takové nadšení, které cloumá mým tělem, že můžu v posilovně běžet na pásu až donekonečna a pořád nejsem unavená! 

V životě holt musíte někdy riskovat, ve většině případů se to nepovede, ale jednou ano. A to jednou vám právě může změnit život! Nejde tady o ten luxus, ani o humry, nýbrž o životní cestu za uznáním a oceněním.

A ještě něco - ještě mi negratulujte, není totiž úplně vyhráno, jedno je ale jisté, celý team přiletí na úterní meeting a budou ode mě očekávat velké věci, převratné nápady a myšlenky, kvůli kterým se rozhodli vytvořit pozici na míru. Zatím žiju ve sladké nevědomosti a nevím, jak si to představují oni. Já mám představu jasnou a tím to většinou začíná!

Krásný víkend vám všem, mějte se rádi a jděte si za svými sny! 

Vaše TerezaInOslo

P.S.  Vydávám se na to Aker Brygge projít asi po milionté a třeba tam potkám v představách i tu malou odvážnou holku v neonkách.

10 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Moc děkuju :) Uvidíme!

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 2. Opravdu jsem zvědavá jakou cestu uvidím já, až se za tři roky ohlédnu. :) Ta tvá cesta rozhodně stála zato a přeju hodně štěstí, aby vše vyšlo. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju Lucy, to záleží na Tobě jakou cestu uvidíš za pár let. Já jen přeji, aby byla taková jakou ji opravdu chceš mít :)

   Krásný den,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 3. Hodně štěstí přeji :) ať Ti to vyjde a je to přesně podle Tvých představ ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju z celého srdce :)

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 4. Držím pěsti, ať to v úterý klapne :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju, Karolíno, bude to ještě napínavé!

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
 5. Odpovědi
  1. Děkuju .) Pokusím se je pokorně přesvědčit, že mě potřebují.

   Krásný večer,
   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat