Stránky

neděle 23. listopadu 2014

Adventní věnec v severském stylu: nahé dřevo, měď, růž a sněhová

Brr... tma jak v pytli, déšť a zima. Letos nám ten listopad dává zabrat. Říkat v Norsku listopadu listopad, vás poněkud tahá za uši. Listí totiž opadalo už v říjnu.
V posledních letech jsem si výrobu adventního věnce zamilovala. Před třemi lety, když jsem se přestěhovala do Osla a peněz nebylo nazbyt jsem se práskla přes kapsu a zainvestovala do nádherného nahého dřevěného věnce. Každoročně si imaginárně poklepávám na záda, jaká skvělá koupě to byla. Zbývá totiž jen nakoupit levné serepetičky a božská zábava může začít. Nejlepší na tom celém je to, že cokoliv na tenhle dřevěný věnec dáte - vypadá skvěle. Není to žádná věda.
JEN MĚĎENÁ TO MŮŽE BÝT... 

Moje letošní barva je zcela jistě měděná. Jsme v ní až po uši a v kombinaci se sněhovou a růží je to podle mého názoru úchvatné. Místo drahých svíček, které by mi stejně pokapaly stůl volím již tradičně ty čajové. Za ušetřené peníze nakoupím raději pořádnou stuhu, která drží tvar a netřepí se.

Slíbila jsem vám tutorial. Ten se nám ale vleze do dvou, tří, čtyř bodů. 

TAK ZA PRVÉ - Pusťte svou fantazii na špacír

A to je přátelé jeden z nejdůležitějších bodů. Aby ta všechna práce byla nadmíru zábavná, musí být vaše. Líbí se vám suché plody, šup sem s nima, či spíš jednoduché barvy? Není co řešit.

TAK ZA DRUHÉ - Vyberte styl: klasika versus moderna

Ke klasickým věncům se zcela jistě jednou vrátím. Miluju tu jejich vůni a vzpomínky na dětství. Letos vyhrála severská moderna a nahé dřevo a samozřejmě moje do oblak vyzdvihovaná měď.

ZA TŘETÍ - Sežeňte vhodný věnec

A to je, tuším, že někdy kámen úrazu. Ti zručnější vyrobí, ti línější, patřím mezi ně, koupí.

A ZA ČTVRTÉ - Nakupte, či najděte ozdoby

A zdobit se dá naprosto vším. Starými ozdobami, které máte zabordelené, použít se dají kusy látek, zbytky mašlí, nebo jednoduše zajděte do nějakého levného obchodu a nakombinujte to sami. Většinou květinářství nabízejí věci, které by se vám mohly hodit.

A je to. Vyšlo to? 

Příjemný nedělní večer, 
Vaše TerezaInOslo 

P.S. Fotografie z našich běžných dní na INSTAGRAMU @terezainoslo


A jaký je ten váš? Už ho máte?

8 komentářů:

 1. Já tradičně vyrábím až první adventní víkend (většinou v sobotu, pokud nejedu někam dál na adventní trhy) a tak mi vlastně došlo, že jsem nikdy jiný, než ten z jehličí neměla. A ani letos to nebudu měnit, protože už mám vizi, jak bude vypadat.. Pro příští rok to ale beru jako inspiraci - je opravdu úchvatný :-))

  Skills of Art

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko kde se dá takovej věnec koupit?:)) Je to úžasný! Asi se inspiruju:)

  OdpovědětVymazat
 3. Věnec se povedl,vypadá romanticky :) Krásný večer.Renča

  OdpovědětVymazat
 4. Je nádherný!! Já už mám objednaný - dřevo, šišky a korkové špunty :) tak jsem na něj zvědavá, jak bude vypadat :)

  OdpovědětVymazat
 5. Krásný věnec, jsi moc šikovná .)

  OdpovědětVymazat
 6. Terko, přiznej se, že ty nejsi z tohohle světa!Ty musíš být minimálně nějaká víla Všeumělka, které moje malá tak miluje!
  Na co sáhneš, to se Ti povede!
  Podezřívám tě, že kdybych Ti dala - no jak to říct slušně - "hovínko", tak ty z něho vytvoříš něco krásného a ještě bude vonět :-D
  Vážně nádhera! A ty fotky...dechberoucí!

  OdpovědětVymazat
 7. Ten korpus z kůry je opravdu moc zajímavý, letos jsem podobné - tedy spíš z proutí - viděla snad v každém druhém květinářství. Ale ta cena...uf. Pořád doufám, že ulovím nějaký ve slevě po vánocích :) Dozdobila jsi to krásně...já měděnou vážně můžu :)

  OdpovědětVymazat
 8. Moc se ti povedl, my jsme letos zvolili bílé proutí a červené třpytivé hvězdy =)

  OdpovědětVymazat