Stránky

neděle 5. října 2014

Podzim v Norsku, nákyp energie a jak probíhalo video-interview!

Krásnou podzimní neděli, čtenáři. Už jste klikli SEM? Děkuju :)

Podzimní pláž na Bygdøy

Nepřipadá vám poněkud podezřelé, že moje "smůla při hledání práce" se prolomila přesně dva dny po té, co jsem vám tu psala, jak jsem našla své životní štěstí

Je to jen náhoda? Nebo můžeme vskutku ovlivnit naši životní cestu pozitivní a klidnou energií, která z nás vyzařuje? 

Dává to smysl? A má to vůbec dávat smysl?

Kolik příběhů jsem už slyšela o lidech, kteří dlouhou dobu hledali partnera a pak když ho našli, jako by se najednou s nápadníky roztrhnul pytel. Ćekali pak na ně před domem ve frontě... To samé v bledě modrém se prý děje, když hledáte práci. Najdete jednu, jste štěstím bez sebe a v tu ránu se to srthne - ze všech stran se pak k vám valí nabídky na místa, o kterých se vám ani nesnilo. Čím to je? Je někde někdo, kdo otočí tím knoflíkem a na vás se vyvalí kupa příležitostí, kterou někdo prostě dlouho držel pod zámkem? A může mi prosím někdo říct, kde tenhle pán, který má ten knoflík pod palcem, pracuje? Nebo čím to vlastně je?


Nákyp energie

Posledních pár dní jsem se probudila brzo ráno a nemohla přestat přemýšlet o nejrůznějších scénářích, které mohou z dané situace vyplynout... "Jak jen tohle všechno dopadne?" mi lítalo sem a tam a tam a sem. Dostanu se opravdu přes tu hordu zájemců, nebo se už jednoduše do dalšího kola neprobojuju. Už mě dělí jen kousek od 10 denního teambuildingu v Rakousku... a to by teprve bylo něco! 

Za video interview jsem na sebe pyšná! Myslím, že jsem si hrábla na dno svých sil. Hodnotná příprava a googlování o firmě se vyplatilo. Snažila jsem odpovídat sebevědomě, moudře a srozumitelně, nikoliv rozpačitě. Na jazyk mi kupodivu lítala celou dobu kvalitní a inteligentí slova, která se mi hodila do kontextu a řekla bych, že tam bylo i pár momentů, kdy jsem byla naprosto svá, uvolněná a prostě já - ta praštěná snová Tereza. A to se podle mě cení. Nebudu tu dělat generála, protože jsem ještě žádnou bitvu nevyhrála, ale zkrátka a dobře, udělala jsem svoje maximum. 

Video interview

Video interview probíhalo následovně: pomocí svého identifikačního čísla jsem se přihlásila do systému, otestovala první cvičnou otázku, na jejíž nahrávku jsem se mohla zpětně podívat, zhodnotit a rozmyslet, co a jak udělat jinak. Zkusila jsem to dvakrát a podruhé už to bylo mnohem lepší, než poprvé. Pak jsem se už "hodila do vody" a klikla. Na otázky jsem měla přípravu 30 vteřin a po té 1-3 minuty na odpověď. Když už jsem klikala na poslední šestou otázku, už jsem chtěla konec, ale věděla jsem, že musím dobojovat a že to nakonec vlastně jde jako po másle. 

Video se nahrává, není live a po té se rozesílá ředitelům a managerů několika různých evropských poboček firmy, ktěří vás hodnotí jako ve škole. Je tedy maximálně důležité zaujmout už na začátku, aby vás někdo prostě jen tak nevypnul a nedal za 5. 

Stres? To si piš!

Ale zdravý stres - a ten mám ráda! Adrenalin mi pumpoval v žilách, když jsem stěhovala stůl, abych měla za sebou hezké čisté bílé pozadí, nikoliv familiárně řečeno bordel! Písničkou "Work It Bitch" od Lady Gaga jsem si napumpovala sebevědomí a nejradši bych začala tancovat na gauči, místo toho, abych zasedla za počítač. Inu, ten pocit poté! Ten za to všechno stál :)


Já počkám, až otevřou...


Windsurf

Letošní podzim bych řekla, že si užívám do sytosti. Možná je to i tím, že jsem ten minulý přeskočila třemi měsíci cestování po světě. Kenya, Kenya 2, Maledivy, Srí Lanka, Dubaj, ... Ten letošní mě ohromně baví. Baví mě barvy a síla sluníčka, které se snaží o sto šest. A protože objevujeme krásy Osla, vydali jsme se na nádherný Bygdøy... poloostrov v Oslu, který se v létě promění v plážové středisko, kde se prodávají točené zmrzliny v kornoutech, kde lidé skáčou do vody, čtou knihy a prostě nasávají to nádherné letní norské teplo. Toho totiž není nikdy dost.

Užijte si nádhernou neděli, odpočiňtě, buďte s lidmi, se kterými jste rádi a těště se na nová dobrodružství vám přinese následující týden! Já se těšim ohromně a taky se ohromně bojim! 

1 komentář:

  1. Ahoj Terezko, nádherné fotky! Čím fotíš? Andrea

    OdpovědětVymazat