Stránky

neděle 12. října 2014

Jak se dělá narozeninové překvapení a proč nesmí chybět kýčovitý heliový balónek

Venku leje jako z konve, asi tak jako by někdo pustil naplno sprchu v celým Oslu. Asi jim ale nebudu říkat, ať to vypnou, baví mě to... Tulím se k horkýmu hrnku plnýho toho pravého keňského čaje a čas od času zívnu. Probudila jsem se na naděli nezdravě brzo a už v 7 ráno jsem ještě se zalepenýma očima dělala Johnimu snídani do alobalu. Zase ty krevety lítaly, tentorkát nejen pod kanape, ale všude po kuchyni. Johni jel rozhodovat poslední kontrolní závod norského teamu před Mistrovstvím Evropy v Teamgymu na Islandu, které je příští víkend a já mám spoustu zábavných restů, které dneska hodlám pokořit. Třeba jako začít vyrábět letošní Scrapbook, vyžehlit prádlo a koukat u toho na Postřižiny, dočíst tu neuvěřitelně napínavou knížku a projít celou učebnici norštiny, protože mi zítra začíná druhý intenzivní 3-týdenní kurs! Je tu útulno se všema těma svíčkama a voní tu vyprané prádlo a já vám dneska budu psát o důležitosti narozeninových překvapení. Už jste klikli na "kočku" nahoře v nové liště? 

"Narozeniny, nejšťastnější den v roce" (Medvídek Pú)

Narozeninový den byl u nás doma vždycky svatý. Mamka nám už od malinka dělala nádhernou narozeninovou výzdobu do pokoje, vyhrála si s balením dárků, chystala nepředvídatelná překvapení, stavěla stany na zahradní party, pekla dorty a po oslavě rozvážela všechny naše kamarádky domů. Na narozeniny se u nás vždycky sešla celá rodina. Vůně květnových šeříků  po celém domě se už od rána mísila s vůní babiččiného klasického kakaového dortu s kakaovou polevou. Ten byl posázený kiwi a nesměl nikdy chybět, protože jsme ho zbožňovaly. Táta schovával kytku zabalenou v papíru na schodech na půdu a my se těšily a čekaly na dva telefonáty od dědečků. Tak nějak jsme se doma naučili, že se na narozeniny chystá něco speciálního pro našeho oslavence.  

Když jsem byla na základce, chystala jsem pak tajně kamarádkám před dveře překvapení, zazvonila na zvonek a pak tajila dech a chechtala se pod schodama, když nechápaly, kdo to tam dal. Bylo to vždycky ohromně napínavý a já to nikdy nevydržela a vyběhla nahoru... Později jsme s holkama tradičně chystaly zahradní party. Rychlý špunty vystřídalo šampaňský a my pomalu na fotkách vyrůstaly v dámy.  Když jsem pak byla v Dánsku a někdo měl narozeniny, kolem tak 20 studentů se vám ráno nasoukalo do miniaturního pokojíku s dánskýma vlaječkama, mávali kolem sebe, zpívali jejich "Gratulerer med dagen" a každý oslavenec dostal pořádný dort, který se potajnu pekl při svíčkách v noci. Narozeniny jsou pro mě ohromně důležité a myslím, že každý oslavenec by si měl prožít to svoje narozeninové překvapení. 

Miluju chystat někomu překvapení, protože je to jeden den v roce, kdy by mělo něco být speciálního a jinýho. Nesmí chybět vznášející se heliový balónek, který teprve vyčaruje tu pořádnou slavnostní atmosféru. Lidé se pak na vás smějí přes ulicí a přejí vám vše nejlepší. Tak jsme letos překvapily Terezku, která měla narozeniny ve čtvrtek a myslím, že se to páradně povedlo! A co vy a narozeniny? Slavíte? Překvapujete? 

Nádherný den i vám, a přichystejte taky jednou někomu narozeninové překvapení. Uvidíte, jak vás jeho radost potěší :) 

Vaše TerezaInOslo

3 komentáře:

 1. A nejaky clanek se zajímavou a netradicni inspiraci cim obdarovat..., zajimave balici potreby... atp. nebude? :) vanoce se uz blizi :)
  Rada vse vzdy dopredu promyslim a dam si "praci" s kazdym darem, aby potesil.... inspirace neni nikdy dost :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je skvělý nápad! :) Pár takových se už chystá na tipy na vánoční dárky a k tomu mám i domluvená překvapení pro vás :) Můžete se těšit!

   Balení dárků taky zbožňuju, takže se rovněž budete moc těšit na inspiraci. Já už se těším ohromně :)

   Vaše TerezaInOslo

   Vymazat
  2. Řekl někdo balení dárků? :D A můžu s epřidat :D?

   Vymazat