Stránky

pátek 29. srpna 2014

ROADTRIP ADVENTURE!

We did it! Neuvěřitelný zážitek zdolat Trolltunga, 6 hodinový výšlap, přespání ve výšce 1100 m.n.m. a za odměnu „trolí jazyk“. 

Trolltunga (v překladu "trolí jazyk"). 
Trochu se mi klepaly kolena...


Tak jsem uloupla chvilku v kavárně na cestě - Sogndal - Ålesund, abych zkoukla fotky a posílám vám malou ochutnávku z našeho stanování u Trollltunga.Necelé dva dny jsme strávili na návštěvě u Johniho strejdy (má jich 6) v Sogndal, kde jsme mohli přespat v jejich horským srubu na kozí farmě přímo pod ledovcem. Nádherna! 

Více update na TerezaInOslo nebo INSTAGRAM.


Vaše TerezaInOslo

5 komentářů:

 1. Ahoj Terko,

  Týýýýjo !!! Závidíííím !!! :-)

  Tam nahoře v NOR a SWE jsme párkrát byli, hned jsem si to tam zamilovali - a nejen proto hltám Tvůj web...
  Moc pěkně se Tvoje články čtou a ještě líp se kouká na Tvoje fotky - taková porce optimismu a energie je hodně návyková!

  ;-)

  Pokračuj v tom prosím - díky moc předem !

  Vilda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Vildo,

   děkuju za krásný komentář! Mám vždycky velkou radost, když se najde někdo, kdo ví o čem že to vlastně píšu :) Pokračovat určitě budu, baví mě to a zdá se, že i vás čtenáře!

   Krásný den a můžeš se brzo těšit na nabouchatý příspěvěk o miniroadtripu na sever Norska :) To teprve bude fotek!

   TerezaInOslo

   Vymazat
  2. A kdy to bude? Nedočkavě tu poskakuju, protože blog jsem objevila náhodou včera brouzdáním fotkama z Norska :D...a skončila ve dvě ráno... dneska to vypadá podobně... to je tedy mazec :) V Norsku jsem nebyla, ale už plánuju dávno nápravu. Do Švédska jsem se po hlavě okamžitě zamilovala už z trajektu ;)...
   Nutně tam (ve Skandinávii) potřebuju žít a dožít nejlépe někde v dávném Jötunheimu... mezi trolly :P...
   Yveta

   Vymazat
  3. no tak jsem se zorientovala a už to nassávám :), díky...:)

   Vymazat
 2. Ahoj Terko, pokud ráda chodíš na túry, tak bych ti ráda jednu doporučila. Vychází se ze Sundvollenu, nevím jestli to tam znáš, ale je to kousek před Hønefossem, asi hodinku cesty od Oslo. Není to nic náročného, ze začátku se jde do kopce, potom po rovince, je to celkově méně než pět kilometrů. Jde se na tzv. Kongens utsikt, a ten výhled je opravdu nádherný! Dopoučuji! :)

  Viki :)

  OdpovědětVymazat