Stránky

neděle 11. května 2014

Nedělní snění aneb jak se dají udělat polozdravé palačinky 'á la co lednice dá'

Je neděle, nádherná neděle, venku si mohou ptáci vyzpívat hlasivky a já se líně převaluju v posteli. Můj životní rytmus mě nenechá spát déle než do půl osmé, tak vymýšlím, jaký bude ten dnešní náš tolik oblíbený nedělní brunch. Tady v Norsku jsou neděle svaté, téměř všechny obchody zavřené (výjimečně mají některé 'večerky'), a lidé si užívají volného dne. Město je po ránu úplně vylidněné a zdá se, že všichni dospávají spánkové deficity z týdne. Je to obrovský rozdíl oproti živé Praze, kde už od rozbřesku potkáte nadšené turisty míchající se s těmi, kteří čekali na první metro domů. Neděle je tu na severu rezervovaná rodině, výletům, kreativitě, návštěvám a klidu a já ty norské neděle miluju.Dnešní brunch jsem zasvětila polozdravým palačinkách 'á la co lednice dá'. Hrozně mě nebaví postupovat podle receptů, nejde mi to a neumím to... za prvé doma nikdy nemám ty správné ingredience, a že jich těch exotických v nějakých receptech je, takže většinou kouzlím z toho, co kde najdu zahrabaného v šuplíku a v zadní části lednice. Dneska jsem do palačinek nasypala trochu mouky na půl s ovesnýma vločkama, přihodila dvě vejce, zalila mlékem, nasypala trochu cukru, hodila trošilinku másla, zbytek jogurtu, ten akáciový med jsem nakonec vynechala, za to jsem přidala drobet prášku do pečiva a soli. Podle konzistence jsem přihazovala a dolévala všechno možné, až se mi to zdálo tak akorát. A hle, ty nejlepší palačinky, které chřoupaly díky vločkách a rozplývaly se na jazyku díky mazlavému jogurty byly na světě. Pak už jenom stačilo dát na stůl čerstvé borůvky, jahody, banán a trochu té čokoládové pasty a jogurtu.

Vaření je totiž jako život, dokonalý recept neexistuje, a každý si tam přihazuje co se mu zlíbí, někdy to vyjde a někdy bohužel ne. Dneska to zrovna vyšlo :) 

Tak krásný den, vážení a milí čtenáři, děkuju za přízeň, na Facebook stránce jsem se rozhodla být o trochu aktivnější a přídávám nejrůznější poznatky a fotky během dne. Tak jestli máte zájem a chuť, tak klikněte LIKE :) Facebook TerezaInOslo

Vaše TerezaInOslo

6 komentářů:

 1. to vypadá skvěle :)

  OdpovědětVymazat
 2. Hned bych si dala!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Terezko, prosím, nemohla bys popsat to svoje studium pro nás, kteří zvažují stejnou možnost jako ty? Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už je to na blogu :) Poslední článek! Tak šup do toho :)

   Vymazat
 4. https://www.youtube.com/watch?v=3qK82JvRY5s

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuju za komenty i hudbu, Martině :) Zkusím napsat něco až bude čas! :) Jen tak krátce - pokud máš možnost neváhala bych! Je to obrovská zkušenost a studium na severu je opravdu dobrá volba do života!

  OdpovědětVymazat