Stránky

středa 1. ledna 2014

Tak šup, tužku, papír a fantazii - kouzlíme tu rok 2014!


Autobus se líně plazí po namokralé dálnici do Osla. Na oknech se z kapek rýsují povánoční ornamenty a cestující kolem nás jemně podřimují ve snaze dohnat spánkový deficit z minulé, ve většině případů, bujaré noci. Moje vnitřní fantazie a energie se tradičně snaží zuby nehty uvařit guláš v mé hlavě z tisíce idejí a nápadů, které mě každoročně zahltí na prvního ledna. Podle mého vnitřního kalendáře, je totiž právě první leden ten pravý den na snění a plány. Tak šup, tužku, papír a fantazii - kouzlíme tu rok 2014! 
V mé hlavě to vypadá teď asi následovně - poletují tam skřítkové, takoví malí rarášci s duhově barevnými křídly, kteří mi našeptávají idey a náměty na sny, které pak kreslí na obrovské čisté bilé plátno. To je napnuté na dlouhé šňůře rozdělené na dvanáct částí identické velikosti. Ty nápady, které pak stojí podle jejich raráškovského uvážení za to, vybarvují pastelkama tisíce barev. Ty nevybarvené po pár mávnutích jejich polo-průsvitných křídel zmizí. Celé tohle divadélko se odehrává už pár hodin na cestě ze srubu do našeho domova v Oslu. Vypadá to, že ti skřítkové čekali zalezlí pár měsíců a evidentně se těšili na ten první leden jako většina z nás na oslavy nového roku. Srdce se mi při každém novém vybarveném nápadu rozbuší natolik, že kdybych mohla, rozrazila bych okno autobusu a vyběhla do toho deště. Všechny ty nápady bych pak z plných plic vychrlila do světa a vůbec by mi nevadilo, že bych byla promočená skrz na skrz. Ta volnost, kterou nám nový rok přínáší na stříbrném podnose mě každoročně dostane.  • Letošní rok bude skvělý, plný, náročný, ale zároveň pohodlný a čistý. 
  • Bude naplněný láskou, dobrým jídlem, motivací, cestováním i nekonečným plánováním. 
  • Bude krásný, nový a elegantní, plný nových project. Ty se právě teď vybarvují v mé fantazii a s pomocí pár dobrých lidí a špetky štěstí se v tom už letošním roce promění ve skutečnost a já budu ta nejštastnější Češka, manželka, sestra, dcera, a tisíce dalších rolí, které ve svém životním představení hraji.

Nádherný nový rok 2014 Vám z celého srdce přeji. Užijte si ho, přátelé, bude přesně takový, jaký ho sami vykouzlíte!

Vaše TerezaInOslo


Žádné komentáře:

Okomentovat