Stránky

neděle 3. června 2012

To byste se divili, kolik Čechů žije v Oslu!

Místo: sofa, 
občerstvení: bylinkový horký čaj s medem,
hudba: Ollabelle 

Prší, fouká, zima je neskuteně vlezlá... vypadá to, že ta malá ochutnávka jara/léta v Norsku je fuč. Dobíhám autobus směřující na Ekerberg. Tam se mají dnes odpoledne nahromadit všichni Češi žijící v Oslu. Dětský den pro Čecho - Norčata. Nachystány jsou typické české hry a grilování. Po očku pozoruji příchozí. Nesměle se představuji a všem vysvětluji, proč mám na sobě matoucí bílou bundu s norskou vlajkou a obřím nápisem NORGE. Jsem tu opravdu benjamínem. Většina má za sebou už nějaký ten pátek na severu. Zpravidla kolem 6 let. Vesměs všichni ovládají norštinu a kupodivu neslyším ani žádný razantní český přízvuk.
To mi dělá jenom radost. Postupně jsme rozděleni na stanoviště a ze mě se stává korálková víla. Nechybí ani tolik oblíbené skákání v pytli a nebo třeba pexeso s českými pohádkami. Děti vypadají dostatečně ošlehaní severským počasím a vydrží navlékat v kuse skoro dvě hodiny. Já musím následně rozehřívat moje zkřehlé kosti u grilu, kde dostanu pořádnou nálož párků v tortille. Příběhy, které slyším kolem sebe, jsou vesměs podobné. Práce, láska, peníze. Děti dostali neskutečnou výhodu do vínku. Ať už Anička, Torstan, nebo Zoe budou v budoucnu ovládat lusknutím prstu tři i více jazyků. K nezaplacení. Inu, zase jsem si po nějaké době uvědomila, jak Češi drží pospolu. Bylo krásné vidět všechny ty nadšence s českými rysy, zvyky a gesty. 

Krásný zbytek neděle Vám přeji a děkuju, že jste tu!
Vaše TerezaInOslo

TIP: Přenosný gril můžete donést kamkoliv do přírody. Pak už stačí zabalit piknikový koš, lahvinku vína a máte o krásný a především teplý večer postaráno. 2 komentáře:

 1. Ahoj Terezko,
  začínám s blogem a chtěla bych se zeptat, jak děláš za určitým článkem tu čáru a napíšeš pod ní ,,Chci číst dál...", aby ten článek nezabíral moc místa. A taky bych se ještě chtěla zeptat, jak je možné, že URL tvojí stránky je www.terezainoslo.com a URL mojí stránky je www.martinaonblog.blogspot.cz a přitom používáš stejnou platformu - blogger. Mockrát děkuji za odpověď :) Máš úžasný blog!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju :) Ráda poradím :) Napiš mi prosím email na TerezaInOslo@gmail.com jinak se mi tenhle komentář ztratí :)

   Vymazat